DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 29.05.2018 17:00:13 

HÁZENÁ   VELKÁ   BYSTŘICE z.s. - Mladší dorost

Turnaje

      Starší žáci:  6. KOLO ŽÁKOVSKÉ LIGY - 21. 5. VELKÁ BYSTŘICE 
 Poslední kolo této kvalitní celorepublikové soutěže jsme opět pořádali doma a naším velkým cílem bylo uhájit pěkné celkové šesté místo. V boji o tuto příčku jsme se hned v prvním ranním zápase utkali s naším přímým konkurentem ze Strakonic.
  V. Bystřice  vs HBC Strakonice 1921  21 : 21 (9 : 11)  
 Téměř celý první poločas byla vyrovnaná hra i skóre. V jeho závěru nám ale soupeř utekl o dvě branky. V páté minutě druhé půle se nám podařilo srovnat na 13 : 13. Vyrovnaná hra nadále pokračovala, ale v závěru nám strakoničtí utekli dokonce o tři branky. Vzali jsme si time-out po kterém jsme dokázali vyrovnat na 20 : 20. Minutu před koncem jsme ale inkasovali a následoval další time-out, po kterém putoval Bobo do pivota, Toho nečekanou přihrávkou vyslal do tutovky Vojta Javorek, když  se celá obrana soustředila na bránění Štěpka a Bobo svou šanci proměnil a zařídil tak v posledních vteřinách zaslouženou remízu. Remízou také skončil souboj nejlepších střelců žákajdy Lukáše Fencla a našeho Štěpka v poměru 12:12 :-) Výborný výkon podal Fífa a oba brankaři Šudřa a Vojta. Ostatní spojky zahráli pod své možnosti a také Bobo nezvykle spaloval své šance v první půli. Přesto pochvala všem za bojovnost, včetně těch, kterým se střelecky až tolik nedařilo! Strakonice vnímáme jako velmi sympatické družstvo, o to více nás mrzí nepříjemné zranění jejich hráče, který se podrobil rychlému zákroku ve FN Olomouc a my mu přejeme rychlé uzdravení a brzký návrat k házené.
  V. Bystřice  vs  KH Kopřivnice   31 : 25 (17 : 14)    
 Typické podcenění soupeře, špatná obrana a utrápená výhra. Přísnější měřítko snese Vojta Javorek, který byl v porovnání s prvním zápase jako vyměněný. V brance byl tentokrát lepší Vojta než Šudřa, kterého ale stejně jako Vojtu Javorka trápili zdravotní potíže. Zodpovědný výkon předvedl na pivotu Schaffi, výborně zahrál opět Fífa. Štěpek na kterého hrál soupeř osobku se nedokázal hecnout, Tony byl už druhý zápas pan NEVIDITELNÝ. Bobo se snažil, ale soupeř přes něj až příliš snadno procházel.
 Střelecky nás držel rychlonožka Pepa Dobeš a do hry se dostali také mlaďoši Vojta a Rosťa.
  V. Bystřice  vs  SKP Frýdek-Místek  30 : 28 (20 : 14)  
 Vstup do zápasu byl výborný a my jsme dokázali průběžně navyšovat naše vedení až na poločasových šest branek. Na začátku druhé půle jsme dvakrát inkasovali a soupeř vycítil šanci na zdramatizování zápasu. Kluci z Frýdku praktikovali svou tradiční silovou a tvrdou hru a začali náš náskok snižovat. Bohužel se na jejich stranu přidali i rozhodčí, kteří si usmysleli, že nás hraje zbytečně moc a během čtyř minut nám nadělili tři nesmyslná vyloučení. Kluky to ale nepoložilo a závěr zápasu svou bojovností uhráli do vítězného konce! Šudřa tentokrát nechytal z důvodu žaludečních potíží. Vojta pochytal náskoky ze šestky, ale střely z dálky mu dělali velké problémy. Konečně se probral Tony a hrál tak jak jsme u něj zvyklí. Velmi dobře opět zahrál Vojta Javorek, branky vstřelili i Vojta Haderka a Rosťa Černý. Štěpek bojoval co to šlo, ale občas vystřelil uspěchaně. Vymyslel ale poslední geniální přihrávku na Bohouše, který opět střílel v poslední vteřině. Dobrý výkon na turnaji potvrdil svou hrou Fífa. Bohužel už tak úzký kádr přišel o dalšího hráče, když kvůli zranění skončil Pepa Dobeš.
  V. Bystřice  vs  KP Brno  25 : 21  (13 : 8) 
 Poslední zápas vždy meleme z posledního a bylo tomu tak i tentokrát. V prvním poločase to ještě šlo a dostali jsme se až do osmibrankového vedení, ale soupeř postupně stahoval a nemínil se vzdát. V polovině druhé půle bylo srovnáno 16 : 16 a s námi to vypadalo všelijak. V posledních třech minutách jsme ale vstřelili čtyři branky a rozhodli tak o naší výhře. Hodně nám chyběl zraněný Pepa Dobeš. Střelecky se kromě Štěpka prosazovali Vojta Javorek, Tony a Bobo, na pivotu dobře zahrál a skóroval Puchýř. Pěkné zákroky měl Vojta a v posledních deseti minutách družstvo podržel nemocný Šudřa. Také nám pomohla divácká podpora od našich mužů!
 Závěrem děkujeme těm, co nám pomohli organizačně, rodičům a mužům za fandění a velký obdiv a speciální dík věnujem Alče Kolovrátníkové, která celý den odseděla bez vystřídání za časomírou!!!
 Hráči (branky): J. Šudřich (br), V. Zácha (br), Š. Souček (36), J. Dobeš (18), V. Javorek (16), A. Vodička (9), D. Schaffner (9),
                          B. Možíš (8), F. Buršík (7), V. Haderka (2), R. Černý (1), J. Vysloužil (1). 
 

 
 

 

 

 
  


      Starší žáci:  5. KOLO ŽÁKOVSKÉ LIGY – 24. 4.  BĚLÁ POD BEZDĚZEM   
 
Už v sobotu odpoledne jsme vyrazili do místa konání dalšího kola žákajdy, kde nás čekala další konfrontace s týmy, se kterými se běžně nepotkáváme. Před osmou hodinou večer jsme v pořádku dorazili na místo, ubytovali se v tělocvičně a pak už hajdy na kutě, protože kluky čekala náročná neděle.
 
V. Bystřice  vs  Házená Mělník  39 : 12
 
Soupeře ze spodku tabulky jsme přejeli bez větších problémů, všichni hráči dali branku, včetně Šudři :-)
 
V. Bystřice  vs HC TJ Náchod  35 : 28
 
Celý zápas jsme si udržovali mírné vedení, ale vítězství se nerodilo lehce. Hra byla rychlá na obě strany. Z dálky se rozestřílel Štěpek, na pivotu se dařilo Schaffimu. Opět dali branky všichni, včetně Gryggiho :-)
 
V. Bystřice  vs  Liberec HANDBALL  33 : 24
 
Liberečtí hráči, kteří překvapivě prohráli s Mělníkem si zřejmě chtěli na nás vylepšit reputaci. My jsme sice šli rychle do vedení o čtyři branky, ale houževnatý soupeř dvě minuty před poločasem vyrovnal na 15:15. Naštěstí jsme ještě stihli vstřelit dvě branky. Celý první poločas nám nefungovala obrana, dostávali jsme laciné branky a neměli ani odražené míče. Ve druhé půli jsme konečně začali bránit (velmi se zlepšil Vojta J.), donutili jsme soupeře k chybám a z rychlých útoků skórovali. Tahounem byl Pepa Dobeš, mužem zápasu byl ale Gryggi, který předváděl famózní zákroky a doslova zavřel bránu (to vše bez „šuspiku“, který už asi nebude potřebovat :-). Je zajímavé, že i v tomto zápase vstřelili branku všichni, včetně Šudři :-)
 
V. Bystřice  vs  TALENT Plzeň  18 : 23
 
Začátek zápasu byl z naší strany šílenej, kluci nastoupili hodně přehecovaně a místo uvážlivé hry byla zbrklá střelba. Pět našich špatných střel a prohrávali jsme 0:4 a to jsme hráli i přesilovku! Plzeňáci nás přehrávali hlavně silově, v týmu měli opravdu urostlé hráče. Po time-outu se kluci zvedli, zklidnili hru a srovnali na 5:5. Poté se hrálo celkem vyrovnaně. Soupeř praktikoval hodně tvrdou obranu na hranici pravidel, o čemž svědčí červená karta jejich hráče za tři vyloučení v první půli. Dvakrát to odskákal Štěpek krvavým šrámem. Kluci srdnatě bojovali, dokud jim nedošly síly, což se nakonec bohužel stalo a svůj vliv sehrála i silnější lavička soupeře. Prohra ale pro nás není žádná trageie.
 Závěrem děkujem Davidovi Buršíkovi, Radimovi Javorkovi a Víťovi Schaffnerovi za pomoc s dopravou, rodině Dobešovic za podporu v hledišti a výborné mňamky od jedné mamky, které nechybí na žádném venkovním kole žákajdy :-)
 
Hráči (branky): J. Šudřich (br+3), V Zácha (br), M. Grygar (br+1), J. Dobeš (33), Š. Souček (31), V. Javorek (17),
                           A. Vodička (11), D. Schaffner (11), B. Možíš (8), F. Buršík (4), J. Vysloužil (4).   


                              Starší žáci: 4. KOLO ŽÁKOVSKÉ LIGY - 19. 3. 2016 PRAHA - VRŠOVICE  
 Na další turnaj žákajdy jsme vyrazili už v pátek vlakem, abychom předešli nějakým časovým stresům a vyhnuli se velice brzkému vstávání. Cestu nám zpestřila srážka s vysokou zvěří, která změnila náš oblíbený RegioJet v pouhé Regio a my nabrali řádnou časovou ztrátu. Nakonec jsme do té matičky stověžaté dorazili, povečeřeli v pěkné restauraci a pak už hurá na kutě, protože nás čekal náročný den.
  V. Bystřice  vs  SOKOL Vršovice  25 : 20 (12 : 9)
 Z ranních zápasů míváme vždy obavu, ale kluci na soupeře doslova vlétli a velice rychle jsme vedli 4:0. Potom domácí srovnali hru, nám se přestalo střelecky dařit a zápas se tahal o tři až čtyři branky až do konce. Dvě minuty před koncem jsme si dokonce museli vzít time-out, protože se náš náskok ztenčil na rozdíl dvou branek. Kluci ale naštěstí pochopili co po nich chceme, zabrali a vyhráli.
 V první půli hořel Pepa Dobeš v obraně, chyběla mu jeho pověstná rychlost. Schaffi se tak brzy ráno neprobudil pro jistotu vůbec :-) Štěpek stále šetřil zraněnou ruku, což bylo znát hlavně v obraně. Dobře zahrál Tony, ale ani on se nevyvaroval podcenění brankáře domácího týmu. Fífa a Puchýř podali průměrný výkon, na křídle se snažil Bobo. Jistý v brance byl Šudřa. Hráčem zápasu byl Vojta Javorek - výborný v obraně a produktivní při střelbě z dálky.
  V. Bystřice  vs  HC Zubří  25 : 31 (12 : 14)
 První poločas byl vyrovnaný a kdyby Puchy proměnil dvě jasné tutovky, bylo by to znát i na skóre. V brance se sice nedařilo Šudřovi, ale skvěle ho zastoupil Gryggi. Šance na lepší výsledek jsme ale ztratili katastrofálním začátkem druhé půle. Rozdíl byl především v obraně. Bobo špatně bránil na střední spojce a Shaffi stále spinkal. Přestalo se dařit i Gryggimu a ani Šudřa se už nechytil. Rozdíl byl tedy nejen v obraně, ale i v kvalitě brankařů a bohužel nám vyhořeli oba pivoti. Zkusili jsme ještě přeházet posty a  Pepa Dobeš tak výrazně  vylepšil obranu na středu místo Bohouška, ale ani toto a nápor Štěpkových střel na zvrácení skóre nestačil. Výborně opět zahrál Vojta Javorek.
   V. Bystřice  vs HK Lovosice 35 : 21
 Předem nutno říci, že Lovosice nebyly kompletní, což mělo velký vliv na výsledek. První poločas jsme odehráli schotí, bojovali o každý balón. Konečně se probrali oba pivoti zejména v defenzivní činnosti. Soupeř hrál celý zápas dvojitou osobku na Štěpka a Vojtu Javorka, čehož využívali křídla Bobo a Tony. Pepa Dobeš neúnavně běhal do trháků, Shaffi i Puchýř konečně vtřelili branky. Svou chytrost ukázal v několika akcích Fífa. Spoustu minut odehrál Dittr netradičně na křídle a podařilo se mu vstřelit branku. Zatímco Štěpek si s osobkou zkušeně poradil, Vojta javorek se tolik neprosazoval, o to lépe ale bránil.
  V. Bystřice  vs TJ Rožnov p. Radhoštěm  37 : 16
 Kluci sebrali poslední zbytky sil a soupeře doslova uběhali. Hodně míčů získal a v góly proměnil Štěpek, zdatně mu sekundoval aktivní Tony. Ale i ostatní stříleli branky, a to včetně Dittra a obou pivotů. Hezký zápas odehrál Fífa, velkou bojovnost předváděl Bobo. V brance vše jistili výborní Šudřa i Gryggi.
 Závěrem musíme poděkovat domácímu oddílu, který nám umožnil přespat přímo v areálu, správci a hospodskému v jedné osobě, který nám výrazně pomohl s logistikou při zrychlenému přesunu na hlavní nádraží po konci turnaje. Za skvělé dobrůtky chválíme M. J. Dobešovou :-) a zdatným pomocníkem byl Radim Javorek.
  Hráči (branky): J. Šudřich (br), M. Grygar (br), Š. Souček (38), J. Dobeš (21), A. Vodička (20), B. Možíš (14), V. Javorek (13),
                           F. Buršík (6), J. Vysloužil (3), D. Schaffner (3), T. Dittrich (3).  


                                Starší žáci: 3. KOLO ŽÁKOVSKÉ LIGY – 21. 2. 2016  VELKÁ BYSTŘICE
 V neděli jsme v domácím prostředí pořádali další kolo žákajdy. Jak už se stalo smutnou tradicí v letošním ročníku, ani v tomto kole jsme nebyli kompletní (Štěpek zraněn, Vojta Javorek nemoc, alespoň přijel zkusit první zápas, no a notoricky absentující Gryggi, kterému se prostě nechtělo!!!). Hned v prvním zápase nás čekal jeden z favoritů na celkové prvenství – Centrum Haná.
 
V. Bystřice  vs  TJ SOKOL CENTRUM Haná  16 : 22   (7 : 10)
 
Začátek nám vyšel výborně a rychle jsme vedli 3:0. V sedmé minutě už bylo srovnáno na 3:3. Hra byla vyrovnaná a ještě ve dvanácté minutě jsme drželi výborný stav 6:6. Pak ale přišla série technických chyb a soupeř nám utekl o čtyři branky. Druhý poločas jsme začínali s dvojnásobnou přesilovkou, ze které jsme bohužel vytěžili pouze obdrženou branku! Přesto ale kluci bojovali a deset minut před koncem jsme prohrávali o tři branky a stříleli jsme sedmičku. Tu jsme stejně jako dvě předtím neproměnili a záver zápasu už byl v režii soupeře.
 Brankaři určitě nezklamali – Vojta byl tentokrát o kousek lepší. Na Vojtovi Javorkovi bylo vidět, že nehraje v dobrém zdravotním stavu. Velkou dávku bojovnosti předvedl Pepa Dobeš, Schaffi střídal dobré a špatné momenty, Bobo se snažil, ale chyběla tomu síla prosadit se na brankovišti a tak tentokrát neskóroval. Tony poctivě chodil do rychlých útoků, v postupných dostával málo míčů, a když už k tomu došlo, tak neproměnil. Velmi dobrý výkon předvedl na pivotu Puchýř.
 
V. Bystřice  vs  TJ STM Olomouc  29 : 20 (13 : 10)
 
Kluci do zápasu vstoupili vlažně a toto tempíčko udržovali celý poločas. Naše hra byla pomalá, obrana nedůrazná a postupný útok nepohyblivý. I tak jsme si udržovali mírné vedení. O přestávce logicky muselo dojít na takzvaný „Fergussonův fén“, který splnil svůj účel a kluci konečně zabrali a zrychlili! Střelecky to držel Pepa Dobeš, rozehrál se Bobo a také Tony seřídil mířidla, i když v jeho případě to mohlo ještě aktivnější. Příjemně překvapil Vojta Haderka, který do zápasu vlétl jako velká voda. Oba gólmani byli opět oporami, Vojta ve druhé půli doslova zavřel brán u a likvidoval náskoky i střely soupeře famózními zákroky. Na pivotu opět výborně jezdil Puchýř, který se prosadil i střelecky. Fífa se do zakončení vůbec netlačil :-( a do hry se dostal také benjamínek v týmu – Hynďa Dvořák.
 
V. Bystřice vs  TJ SLAVIA FATRA Napajedla  35 : 24  (17 : 13)
 
Soupeř byl docela urostlý a silový, ale pro nás hrála rychlost a technika. I v polátané sestavě to byl od nás vydařený výkon. Šudřa i Vojta v brance parádní zákroky. Mužem zápasu byl Bobo. Chosé Dobeš létal po hřišti a střílel branky. Svůj nejlepší výkon předvedl Tony. Fífa naházel přesné přihrávky do trháků, ale do zakončení se stále nedostával. Na křídle opět velmi aktivní Vojta Haderka. Poctivou práci odvedl Schaffi, Puchýř trošku odpadl fyzicky a i v tomto zápase si zahrál Hynek. Bobo nasázel 12 a Chosé 10 branek.
 
V. Bystřice  vs  TJ SOKOL Nové Veselí  20 : 30 (12 : 18)
 
Před turnajem jsme si říkali, že bez zraněného Štěpka budou povinné čtyři body, ale při dobré konstelaci by mohlo být něco navíc. To ale padlo po odstoupení Vojty Javorka a my byli rádi, že kluci uhráli dvě výhry. K poslednímu zápasu tedy nastoupila hrstečka unavených hráčů, z toho ročník 2001 pouze Šudřa a Pepa. Proti nim družstvo urostlých hráčů s plnou lavičkou! I při této nerovnováze jsme dlouho drželi solidní výsledek, byť jsme celou dobu prohrávali. Na konci nám bohužel došly síly úplně. Poslední, kdo se s tím něco snažil udělat byli Pepa a opět nejlepší náš hráč Bobo. Na výbornou opět Vojta a Šudřa, který vytáhl pár super zákroků. Dvě branky dal po hezkém uvolnění Fífa. Jednu konečně vstřelil Hynek, ale ten stačil během chvilky i na tři nahrát soupeřovi
J.
 
Hráči (branky): J. Šudřich (br), V. Zácha (br), J. Dobeš (29), B. Možíš (24), A. Vodička (17), D. Schaffner (9),
                            V. Haderka (8), J. Vysloužil (6), F. Buršík (4), V. Javorek (1), H. Dvořák (1).   


                 Starší žáci:  MEZINÁRODNÍ   TURNAJ  ZORNO  CUP  2016  29. – 31. 1.  -  STUPAVA (SK)
 Protože nám těsně před turnajem onemocněli čtyři hráči (Vojta Javorek, Puchýř, Schaffi a Šudřa), do slovenské Stupavy jsme odjížděli bez jakýchkoliv ambicí. Bylo nám jasné, že dokud kluci budou mít síly, ostudu neudělají, ale s narůstající únavou, půjdou jejich výkony lehce dolů. A to jsme ještě netušili, co nás čeká... Při pátečním srazu jsme celkem rychle napočítali šest hráčů a s vědomím, že v Olomouci se přidá ještě Pepa Dobeš jsme se uvelebili v autobusu, kde jsme i s mladšími žáky zabrali sotva polovinu kapacity :-).
 Hned v pátek nás čekali dva zápasy se Slovanem Modra (SK) a Újezdem u Brna, které jsme celkem bez potíží vyhráli a byli jsme zvědaví v jaké síle přijel náš první sobotní soupeř ze Zubří (mimo jiné jeden z našich soupeřů v Žákajdě). Bohužel se nám hned v první minutě zranil Štěpek, který po střele dopadl tak nešťastně, že si zlomil levé zápěstí a tím tak skončil turnaj nejen pro něj, ale i pro zbytek týmu, který už opravdu ztratil i ty poslední zbytky nadějí na solidní výsledek :-(. Zubřani stáhli počet hráčů na pět v poli a dali nám alespoň šanci sehrát s nimi rovnoměrnou partii, za což jim samozřejmě patří poděkování. Přes obrovskou snahu a bojovnost jsme tento zápas prohráli o čtyři branky. Na zbývající sobotní zápasy jsme se „posílili“ o některé mladší žáky, kteří už měli své zápasy za sebou a přestože podali bojovný a nadšený výkon, prohráli jsme i s favoritem naší skupiny a pozdějším vítězem celého turnaje Prešovem. Náladu jsme si tedy spravili až v utkání s Malackami, které jsme s přehledem vyhráli a tím jsme se dostali na třetí místo ve skupině a v neděli nás čekal souboj o páté místo proti třetímu týmu z druhé skupiny z Úval u Prahy. Protože mladší žáky čekal souboj o třetí místo, bylo logické, že jejich nejlepší hráči nemůžou hrát za nás a hned poté bojovat o medaile, k našemu týmu se tedy přidali Míša Rela a Rosťa Černý, kteří přes veškerou snahu nemohli čelit silovým a urostlým protihráčům. Přesto odvedli maximum, na které byli schopni dosáhnout :-) Nakonec jsme tento zápas prohráli o dvě branky a na turnaji obsadili celkově šesté místo ze dvanácti, což se dá za daných okolností považovat za velmi slušný výsledek.
 Tentokrát nebudeme poukazovat na chyby, které se logicky objevily jednak z důvodů malého počtu hráčů, z narůstající únavy, na nemožnost hrát signály (bez pivotů) nebo na hůře fungující obranu. Naopak musíme velmi chválit všechny hráče za velmi srdnatý výkon podaný na hranici svých možností, vždyť poprvé mohli alespoň trochu střídat až v sobotních odpoledních zápasech!!! Opět potvrdili, že jsou výjimečná parta a po zranění Štěpka se ještě více semkli a chtěli urvat nějaké vítězství i pro něj. Nesmíme zapomenout na Jardu Louna, který byl dobrým parťákem pro nás všechny, na řidiče Milana, který nás spolehlivě přepravil tam i zpět a poděkovat Milošovi Petrovi za finanční pokrytí nákladů na dopravu!
 Speciální poděkování míří k Olomouckým trenérům bratrům Přerovským, za velmi ochotnou pomoc při řešení Štěpkova zranění – zapůjčení auta, odbornou pomoc a zajištění maximální péče v FN Olomouc.
 
Naše zápasy dopadly takto:
                         SK V. Bystřice -    HC Slovan Modra         21 : 14
                                                      SOKOL Újezd u Brna  32 : 18
                                                      HC Zubří                     18 : 22
                                                      TATRAN Prešov         14 : 21
                                                      STROJÁR Malacky     21 : 11
                                                      TJ SOKOL Úvaly        16 : 18

  Konečné pořadí:  1. TATRAN Prešov
                             2. HK Topolčany
                             3. DUKLA Praha
                             4. HC Zubří
                             5. TJ SOKOL Úvaly
                            
6. SK Velká Bystřice,
                             7. SOKOL Cifer, 8. SOKOL Újezd u Brna, 9. Budaörs Handball Club (HU), 10. HC Slovan Modra,
                            11. STROJÁR Malacky, 12. HC TATRAN Stupava.

 
Hráči, branky, hodnocení:
   V. Zácha (br+1) – výborné výkony v prvních zápasech, proti Slovanu Modrá schytal dvě rány do hlavy, přesto dál neohroženě čelil
                              střelám soupeřů. V zápase s Prešovem pustil do branky Gryggiho a poctivý výkon odvedl na pivotu i na křídle.  
                              Podařilo se mu proměnit sedmimetrový hod.
   M. Grygar (br+5) – turnaj začal jako pivot a nevedl si vůbec špatně, v prvním zápase se předvedl jako výborný „blokař“.
                                 V sobotu se dostal do branky a proti Malackám zavřel branku tak, že první gól obdržel až v deváté minutě za
                                 stavu 7:0 pro nás!
  J. Dobeš (33) – opět obrovské nasazení a bojovnost, po Štěpkově zranění se stal lídrem týmu, tvořil hru, zakládal brejky,
                          pálil branky, důrazný v obraně. Jediná dvatísícejednička co nám zbyla
:-)
  A. Vodička (27) – další hráč, který na sebe vzal úlohu střelce, chodil do rychlých protiútoků, proměňoval náskoky z křídla,
                             nebývale drzý při technických střelách (přehozy a „šlajsy“) :-)
 Š. Souček (18) – své branky nastřílel během dvou zápasů, jinak jasný aspirant na nejlepšího hráče nebo střelce turnaje. Jeho
                           góly, tvořivost i obranná činnost nám samozřejmě chyběla v zápasech proti těžkým soupeřům. Teď mu ze
                           všeho nejvíce přejeme brzké uzdravení a rychlý návrat k házené!!!
B. Možíš (17) – na střední spojce tvořil hru, snažil se dostávat do zakončení, makal v obraně, ale měl to se svojí výškou hodně
                       těžké. Přesto několikrát dokázal obelstít hráče soupeřů
:-)
F. Buršík (12) – hráč spíše do kombinace, jeho přesná ruka úřadovala při házení trháků a hlavně při střílení sedmiček! V zápase
                        s Prešovem bilance 4/4. Ke konci turnaje statečně bojoval s únavou.
V. Haderka (3) – mladší žák, ale velmi platný jak v obraně, tak i v útoku. Hrává s námi žákovskou ligu a jeho výkon šel hodně nahoru.
V. Zedník (3) – jeho první zápasy za starší žáky, dokázal vstřelit branky, dobře hrál na pozici pivota.
M. Pečinka, R. Černý, M. Rella – mlaďoši, kteří to měli hodně těžké, přesto se nebáli proti daleko větším soupeřům nastoupit, dostávali se do šancí a svými výkony mile překvapili.
                

 

 

 


                  Starší žáci:  2. KOLO ZÁKOVSKÉ LIGY 23. 1. V NOVÉ PACE  -  6 BODŮ.    
 Pořadatelem druhého kola ŽL byl Jičín, který ale neměl v daném termínu volnou svoji halu, a proto se hrálo v nedaleké N. Pace, kam jsme vzhledem k předpovědi počasí a vzdálenosti vyrazili s jednodenním předstihem. Po noclehu na místním internátu a rychlé snídani jsme se vydali do haly, kde nás hned v prvním zápase čekal soupeř zvučného jména - Karviná.
  V. Bystřice  vs  Karviná  19 - 15
 Celý zápas jsme se trápili v koncovce (opravdu spousta nepřesných střel) a v prvním poločase i v obraně. . V tom druhém jsme výrazně zlepšili obranu a bojovným výkonem se propracovali k vítězství. Pochvalu zaslouží Tony, který uhlídal nejlepšího hráče soupeře na křídle. Na druhé straně spolehlivě proměňoval Bobo. Spojkám se střelecky nedařilo, přesto v rozhodujících chvílích dokázali vstřelit důležité branky. Štěpek proměnil všechny sedmičky, prosadil se Schaffi a ve druhém poločase hodně tvrdil obranu Puchy. Výborně zápas odchytali oba brankaři.
  V. Bystřice  vs  Velké Meziříčí  36 : 20
 Ve druhém utkání jsme nastoupili proti urostlým a silovým hráčům, přesto jsme ho měli od začátku do konce pod kontrolou. V tomto zápase jsme rychle střídali a všichni dokázali vstřelit branku včetně mladšího žáka Vojty Haderky a věčného absentéra Gryggiho :-). Spojky se rozestřílely, ožil Vojta Javorek a nebývale aktivní byl na tomto postu Tony. Hezké akce byly ve spolupráci s pivoty, z čehož těžili Schaffi 4x, Puchy 2x a Gryggi 2x!
  V. Bystřice  vs  DUKLA II  29 : 22
 Náš nejpovedenější zápas. Dukla hrála hezkou silovou házenou s neustálou snahou o pohyb a tahem na branku. Kluci ale jeli na plný plyn a zaslouženě zvítězili. Střelecky se dařilo Štěpkovi (11) a Vojtovi Javorkovi (7), v obraně na vysunutém hrotu parádně bránili Bobo a Pepa Dobeš. Výborný výkon podal opět Tony a potvrdil tak narůstající formu. Obranu dirigoval Puchýř a brankově se opět prosadil Schaffi. V brance zase zářili Vojta se Šudřou. Zápas ale vyšel celému družstvu jako celku.
  V. Bystřice  vs Jičín  20 : 27
 Po těžkém zápase s Duklou jsme měli jen čtyřicet minut na odpočinek, což bylo málo. Na odpočinuté domácí to nestačilo. Věděli jsme, že budou hrát osobku na Štěpka, protože byli schopní hrát osobku i na nešťastníky z Meziříčí i za stavu, kdy vedli o 10 branek. Osobka to byla hodně nestandartní, protože na něm stále viseli 1 - 2 hráči. Celý zápas byl navíc i hodně vyhecovaný a plný vyloučení. Nakonec jsme prohráli, protože kluci odpadli fyzicky, což se projevilo především v obraně, kdy nestíhali na nohách a soupeř toho využíval ke vstřelení jednoduchých branek. Neměli jsme ani odražené míče. Přesto jsme se drželi v kontaktu. Vojta Javorek se úplně zatavil a poslední dva, kdo ještě měli trochu energie (Štěpek s Pepu Dobešem) na vše nestačili. Bohužel i Bobo toho měl dost a v momentě, kdy jsme prohrávali o tři, mu třikrát zaběhlo  křídlo a bylo to rázem o šest. Přesto celá tato parta zaslouží obrovskou pochvalu za to, jak bojovali až do konce.
  Hráči (branky): J. Šudřich (br), V. Zácha (br), Š. Souček (33), V. Javorek (16), J. Dobeš (15), B. Možíš (11), A. Vodička (9),
                           D. Schaffner (9), J. Vysloužil (6), F. Buršík (3), M. Grygar (2), V. Haderka (1).
 Poděkování a pochvala patří Lenďákovi, za zodpovědný výkon v nelehkých podmínkách při řízení autobusu, mamce Dobešové za další kulinářský zázrak a rodičům Vysloužilovým a panu Javorkovi za mohutné fandění a podporu :-)
 
 

 

 


                 Starší žáci:  1. KOLO ŽÁKOVSKÉ LIGY 12. 12. VE VELKÉ BYSTŘICI – PLNÝ POČET BODŮ!!!
 První kolo měla dle rozpisu pořádat pražská Dukla, ale protože neměla volnou halu, ujali jsme se pořadatelství my. Už druhým rokem se hraje žákajda turnajovým způsobem, kdy se během šesti kol změří své síly dvacet pět týmů z celé republiky. V tomto kole nás čekala družstva z Ml. Boleslavi, Dvora Králové, Prahy a Nového Jičína.
 
V. Bystřice  vs  Ml. Boleslav    31 : 13 (16 : 5)
 
Pro nás neznámý soupeř, se kterým jsme si v pohodě poradili. Přišli jsme ale o Puchýře, který se v tomto zápase zranil a náš už tak úzký kádr se ještě více smrskl a zůstal nám jenom jeden hráč na střídání. Puchy byl po návratu z nemocnice alespoň součástí týmu na střídačce.
 
V. Bystřice  vs  Dvůr Králové   31 :  20 (18 : 12)
 Náš druhý protivník disponoval urostlými hráči a ze začátku nás docela slušně potrápil. V jeho prospěch hovořilo, že hrál teprve první zápas, zatímco my v krátkém sledu už druhý. V polovině prvního poločasu ale naši kluci zabrali a  nakonec zápas v pohodě dovedli do vítězného konce.
 
V. Bystřice  vs DUKLA Praha  25  :  21 (11 : 10)
 Se soupeřem se důvěrně známe, vždy jsou to vyrovnaná utkání a bylo tomu tak i tentokrát. Rozhodující náskok jsme si vytvořili na začátku druhého poločasu.
 
V. Bystřice  vs  Nový Jičín  45  :  10 (24 : 4) 
 Měli jsme trochu obavy, jestli kluci, kteří celý turnaj odehráli téměř bez střídání utkání zvládnou. Ty se ale ukázaly jako liché a kluci si z posledního zápasu udělali exhibici :-)
 Co zdobilo všechny kluky bez rozdílu, byl především důraz, pohyblivá obrana, rychlý přechod do útoka a hlavně obrovská chuť do hry. Malou kaňkou bylo už notorické nedostavení se hráče Martina Grygara, který i přes veškeré sliby dal opět přednost jiným aktivitám (spíše neaktivitám)! Jinak všem obrovská pochvala a za odměnu AQUAPARK.
 
 
Hráči (branky): 
 
J. Šudřich (br), V. Zácha (br+1) – oba brankaři byli jako siamská dvojčata. Celý turnaj odchytali naprosto stejným způsobem, a to jak časově, tak výkonnostně. V prvním zápase oba excelovali, druhý měli oba horší, ve třetím s Duklou Šudřa pochytal náskoky ze šestky a Vojta zase střely z křídla. Oba také během celého turnaje zakládali rychlé protiútoky. Vojta v posledním zápase proměnil sedmimetrový hod.
 
Š. Souček (36) – spousta branek nastřílených, spousta nahrávek pro ostatní střelce, nejlepší zápas odehrál s Duklou, v posledním zápase předvedl pár akcí pro diváky.
 
J. Dobeš (31) – jeden z nejrychlejších hráčů soutěže. V prvních zápasech náš nejlepší střelec. Soupeři ho nedokázali uhlídat. I on si poslední zápas nadmíru  užil.
 V. Javorek (18) – typická ostrá spojka. Podával vyrovnané výkony, hodně se zlepšil v obraně. Nejvíce se rozstřílel proti Dvoru Králové. Byl velkou neznámou pro Duklu, které nastřílel čtyři branky.
 B. Možíš (15) – první zápas super, ve druhém trochu problémy s obranou. Proti Dukle obrana super, poslední zápas si střelecky užil.
 
A. Vodička (11) – turnaj odmakal, výborně bránil a jeho výkon zápas od zápasu stoupal. Také on podal nejlepší výkon, především při střelbě proti Dukle. V posledním zápas se objevil na postu pivota a nezklamal.
 
D. Schaffner (9) – po zranění Puchýře na něm zůstala veškerá práce na pivotu. Ve všech zápasech skóroval, proti Dukle nastřílel více jak polovinu svých branek. V obraně často dokázal soupeřům odebírat míče.
 
F. Buršík (9) – jako vždy tvořivá spojka, minimum technických chyb, milimetrové přihrávky do trháků, spolupráce s pivotem. Hned v prvním zápase velmi střelecky při chuti.
 
H. Dvořák (2) – přišel nás posílit na poslední zápas. Prvními třemi střelami se snažil odrovnat brankaře, ale potom ho dvakrát minul a byly z toho dvě pěkné branky
J
 J. Vysloužil (1)
– do svého zranění stihl vstřelit branku, poté člen týmu a stmelovač kolektivu.
 


     Starší žáci: KVALIFIKACE  ŽÁKOVSKÉ LIGY 28. 11.  -  JASNÝ POSTUP Z PRVNÍHO MÍSTA!
 V sobotu jsme v naší hale pořádali kvalifikační turnaj ŽL starších žáků, kterého se zúčastnilo pět družstev systémem každý s každým, přičemž první tři družstva si zajistila účast v nadcházejícím ročníku Žákovské Ligy.
 My jsme do tohoto turnaje nastoupili bez zraněného Vojty Javorka s velmi úzkým kádrem celých osmi hráčů do hry, a to jsme ještě museli povolat Vojtu Haderku z mladších žáků!
 Všechny naše zápasy měly v podstatě identický průběh. Vycházeli jsme z precizní obrany podporované velmi dobře chytajícími brankaři a rychlým přechodem do útoku. Každý zápas byl rozhodnutý už po první půli, což nám umožnilo velmi rychle střídat, šetřit všem síly a zároveň vyzkoušet hráče na různých postech.
 Jak už jsme zmiňovali, výborné výkony předvádělli oba brankaři Šudřa a Vojta, kteří v každém zápase zavřeli branku a vytáhli několik excelentních zákroků. Štěpek dirigoval hru, nastřílel spoustu branek ze všech  možných pozic a k tomu přidal poctivou obranu. Dalším šutérem byl Pepa Dobeš, který vynikal svojí rychlostí a většinu branek vstřelil po rychlých útocích. K tomu přidal tradiční tvrdou obrannou práci. Bohoušek odvedl standardní výkon v útoku, kde se prosazoval z křídla, ale také výborně zastupoval Štěpka na střední spojce a nadstandardní výkon v obraně, kde dokázal bránit vyšší a silovější protihráče. Tradičně výborně bránil Tony a v útoku se konečně prosazoval i z pozice spojky. Na pivotu odvedl pořádný kus práce Puchýř, dirigoval obranu a nastřílel hezké branky po parádních kombinacích ve spolupráci s Fífou a Štěpkem. Fífa ukázal přesnou ruku při trhácích a velký smysl pro kombinaci, k tomu přidal jistotu při sedmimetrových hodech. Různé posty si vyzkoušel také Schaffi (pivot, spojka, křídlo) a všude předvedl poctivý a bojovný výkon. Nejmladší hráč Vojta Haderka rozhodně nebyl nejhorší, poctivě makal v obraně a dokázal vstřelit několik pěkných branek.

 Všechny kluky chválíme za bojovnost a nasazení, se kterým odehráli všechny zápasy. Díky tomu přehráli všechny soupeře rozdílem třídy a zaslouženě postoupili do ŽL z prvního místa.
 
Výsledky:  V. Bystřice – STM Olomouc       39 : 16 (20 : 6)
                                    - SOKOL Ostrava     34 : 15 (21 : 6)
                                    - FATRA Napajedla 41 : 16 (21 : 8)
                                    - Uherské Hradiště    36 : 14 (17 : 6)

 
Hráči (branky): J. Šudřich (br), V. Zácha (br), Š. Souček (48), J. Dobeš (38), B. Možíš (22), A. Vodička (13),
                          J. Vysloužil (11), D. Schaffner (8), F. Buršík (6), V. Haderka (4).


Konečné pořadí:    1. SK Velká Bystřice 8b
                           
2. TJ STM Olomouc  5b
                            3. TJ Fatra Slávia Napajedla 4b
                            4. SOKOL Ostrava 2b
                            5. Slovácká Slávie U. Hradiště 1b                                  SMVB CUP 2015 - STARŠÍ ŽÁCI 1. MÍSTO    
 
Ve dnech 29. a 30. 8. jsme ve spolupráci se sdružením Sportovní mládí Velká Bystřice pořádali tradiční turnaj, kterého se tentokrát zúčastnilo šest družstev z ČR a Slovenska. Hrací systém byl opět každý s každým dvakrát dvacet minut.
 
V. Bystřice vs TJ CEMENT Hranice      28 : 8
 
Pro nás neoblíbený ranní zápas, ale kluci do toho vletěli velmi zodpovědně. Vyzkoušeli jsme si obranu 1:2:3,
kterou jsme trénovali během soustředění..
 
V. Bystřice vs ŠK NOXWELL Sečovce 35 : 9
 
Soupeř ze Slovenska budil svou výškou a proporcemi respekt. I tady jsme úspěšně praktikovali obranu 1:2:3 a na urostlé soupeře to platilo. ve druhé půli soupeř odpadl fyzicky a my jsme jej uběhali.
 
V. Bystřice vs SKP Frýdek – Místek        37 : 12
 
Tento zápas se hrál ve školní hale. Naši kluci už byli unavení, ale i tohoto soupeře předčili především v rychlosti a nasazení.
 
V. Bystřice vs HK Ivančice                       34 : 13
 
Opět ranní, tentokrát nedělní zápas. Hráči se rozjížděli jak parní lokomotiva, ale v závěru už po hřišti opět létali. Tentokrát jsme zvolili obranu 1 : 5 vzhledem k tomu, že soupeř neměl střelce z dálky.
 
V. Bystřice vs DUKLA Praha 6                20 : 18
 
Závěrečný zápas dvou neporažených družstev o první místo měl vysoké parametry. Hráči se znají v podstatě od minižáků. Vystřídali jsme různé obrany a celý zápas jsme si udržovali mírný náskok.
 Celý turnaj jsme odehráli s jedním hráčem na střídání a kluci měli v nohách těžký týdenní turnaj v Maďarském Veszprému, na který plynule navázalo těžké soustředění složené z třífázových tréninků! Takže velké uznání a pochvala klukům, za to že to všechno zvládli. Turnaj nám ukázal několik výrazně pozitivních poznatků – kluci parádně zvládli obranu 1:2:3, Šudřa s Vojtou se ukázali, jako velmi silná brankářská dvojice, kluci jsou na tom výrazně fyzicky dobře a tvoří úžasnou partu:
 
Hráči, branky, hodnocení:
 
J. Šudřich a V. Zácha (br) – oba se předháněli ve svých výkonech. Střídali se pravidelně po deseti minutách a
                                               byli úplně vyrovnanou dvojicí. Jejich výkon vygradoval v zápase s Duklou, kdy
                                               měli oba neskutečné zákroky a kluky podrželi.
Š. Souček (46) – lídr týmu a dirigent výborně sehraného orchestru. Trenéry byl vyhodnocen jako nejlepší hráč
                            turnaje a zároveň získal i cenu pro nejlepšího střelce turnaje. Výborně spolupracoval s pivotem.
J. Dobeš (34) – jako vždy nejrychlejší ze všech. Spousta nastřílených branek z trháků, neunavitelná motorová
                          myš a tvrdý obranář.
B. Možíš (23) – pravé křídlo a především střední spojka. Přestože na kila prohrával, pohybem vyhrával. 
                          Vynikající klička a ruka. V zápase s Duklou, když ostatní odpadali, to vzal do svých rukou a
                          vstřelil důležité branky.
A. Vodička (21) – křidélko s výbornou rukou, kterého však stále trápí bolavá kolena. Dokázal s jistotou
                              alternovat i na spojce. Výborně mu vyšel zápas s Frýdkem. Tvrdej obranář!
J. Vysloužil (13) - nepostradatelný v obraně. Pivot, který se dokáže prosazovat čím dál častěji. Hezké silové
                              uvolňování, vybojoval spoustu sedmiček. Proti Dukle dával poslední gól :-)
D. Schaffner (12) – taktéž pivot. Jeho síla je především v obraně a v tom, že dokáže zaskočit na křídle, odkud
                                i skóroval.
F. Buršík (6) – další hráč, který není úplně zdravotně fit. Při aktivní obraně hotový pitbul. V posledním zápase už
                         ale tahal nohy. Pochvala za to, že ani v takové situaci nic nevzdával a bojoval. Výborná 
                         spolupráce s pivotem a hezké uvolňování křídel.
Na závěr poděkování všem, kteří se podíleli na bezchybné organizaci turnaje ;-)     
     


                      Starší žáci: CELL CUP 2015 - 16. – 22. 8. VESZPRÉM MAĎARSKO - 8. Místo!   

 V neděli, ve 13:00 jsme se sešli u zámku ve Velké Bystřici a vyrazili směr Veszprém. Po necelých pěti hodinkách jsme se hlásili ve Veszprém Aréně a poté se jeli ubytovat. Čekalo nás čtvrté patro internátu bez výtahu a pokoje ve stylu 80-tých let! Následovala první večeře řízek s rýží (něco pro gurmány) a technická porada realizačních týmů. Večerku jsme udělali relativně brzy, protože nás čekal náročný den a časné vstávání.
 V naší kategorii bylo přihlášeno 29 týmů z několika států, rozdělených do 5-ti skupin. Celkově se turnaje zúčastnilo 149 družstev ze 14-ti zemí rozdělených do 10-ti kategorií.   
 Pondělí  17. 8.
 Ráno jsme vyrazili s předstihem s tím, že se podíváme na zápasy našich soupeřů. Přes drobnou komplikaci spojenou s blouděním ve Veszprémských ulicích nakonec vše dopadlo dle plánu a my jsme zápasy viděli a na základě toho, jsme mohli připravit taktiku na našeho prvního soupeře.
  
V. Bystřice vs Alsóörsért Közalapítvány (HUN) 35 : 12
 
Soupeř byl urostlý a povzbuzený jednou výhrou, kterou už měl na kontě. Kluci ale na ně vlétli s velkou chutí. První dvě branky vsítila naše nová akvizice Vojta Javorek. Všichni hráči předvedli kolektivní bojovný výkon a všichni také vstřelili branku. Naše obrana byla neprostupná a za ní vše jistil spolehlivý Šudřa. Hezké branky vstřelili oba pivoti Puchy a Schaffi. Rychlej jako čert byl tradičně Pepa Dobeš, střelecky zdatný byl Štěpek. V obraně to hodně tvrdil Tony, příjemným překvapením byl výkon Vojty Javorka. Dvě sedmičky vybojoval a proměnil Bobo, na spojce se dobře ukázal Fífa a na křídle Kuba Preč. Dittr dobře nahradil famózníhu Šudřu.
 První zápas nám tedy vyšel parádně a v 16:10 nás čekal druhý soupeř – favorit skupiny ze Srbska.
 
V. Bystřice vs URK Studenstki Grad (SRB) 11 : 20
 
 Úplný opak prvního zápasu. Kluci se ploužili, nekombinovali a působili velmi unaveným dojmem. Soupeř byl fyzicky výborně disponovaný a dobře toho využil. My jsme to usnadňovali vlažnou obranou a ani Šudřa se nechytil a tím pádem toho moc nechytil  Na konci poločasu jsme házeli devítimetrový hod, Štěpek nastřelil soupeřova hráče a dostal přímou červenou, což naše možnosti na obrat v utkání velmi zkomplikovalo. Navíc bylo jasné, že si nezahraje další zápas. Pochvalu za bojovnost zaslouží Bobo a Vojta Javorek, v brance se ukázal nadějným výkonem Vojta Zácha. Zbytek týmu ale ani zdaleka neodvedl maximum.
 Večer jsme si vylepšili náladu na zahajovacím ceremoniálu. Pestrý program byl doplněn o prezentaci zúčastněných států. Z našeho týmu vybrali kluci Vojtu Javorka a Tonyho, kteří nesli vlajku ČR.
 
Úterý 18. 8.  
 
Opět budíček časně z rána a už v 8:00 další zápas, tentokrát proti týmu z Německa.
 V. Bystřice vs HSG Dietmannsried / Altusried (GER) 39 : 6
 
I bez vykartovaného Štěpka jsme nejslabšího soupeře ve skupině jednoznačně smetli. Šudřa dostal jen dvě branky za poločas a Dittr ve druhém čtyři. Branky opět vstřelili všichni hráči. Mimo tradiční opory se dokázali prosadit Kuba a Vojta Zácha na křídle a také oba pivoti.
 Po relativně snadném zápase jsme veděli, že musíme vyhrát i druhý zápas dne, abychom postoupili ze skupiny. 
 
V. Bystřice vs Pick Kézilabda Zrt 2002 (HUN) 30 : 10
 
Zápas hodně bolel, Maďaři předvedli spoustu zákeřných faulů, za které byli po právu odměněni dvěma červenými kartami a spoustou vyloučení. Nás to stálo několik drobných zranění. Opět jsme těžili z rychlé hry kolektivní hry a schopností všech hráčů vstřelit branku. Z dálky se prosazoval odpočinutý Štěpek, na střední spojce se hezky uvolňoval Bobo. Na křídle řádil Tony a na nezvyklé pozici pravého křídla byl velmi produktivní Puchýř. Parádně bojoval Vojta Javorek. Šudřa v brance opět spolehlivý a pár hezkých zákroků přidal střídající Vojta Zácha.
 Toto vítězství nám zajistilo postup mezi nejlepších dvanáct týmů, rozdělených do tříčlených skupin. Našimi soupeři byli vítěz skupiny D a druhý ze skupiny F.    
 
Středa 19. 8.
  V. Bystřice vs Pick Kézilabda Zrt 2001(HUN) 22 : 25
 Nastoupilo družstvo, o kterém jsme si mysleli, že jsou to dorostenci. Deset kluků mělo přes 190 cm. Naši hráči předvedli neskutečně bojovný výkon. Výškový handicap jsme nahradili nasazením, kombinací a rychlostí. Celý zápas jsme byli vyrovnaným soupeřem. Zpočátku se nám nedařila střelba z křídel, což se výrazně zlepšilo ve druhé půli. Gólově se prosadil Puchýř, který především odváděl výtečnou práci v obraně. Tony měl v obraně své křídlo pod kontrolou, stejně tak na druhé straně Bobo. Neúnavně do soubojů chodil Pepa Dobeš a dostával se až na šestku. Hodně branek nastřílel i Vojta Javorek, který měl zpočátku problém v obraně, což ale zlepšil ve druhé půli. Zápas vyšel Štěpkovi, který dirigoval hru a střílel branky. Za tento zápas pochvala nejvyššího stupně, byť jsme prohráli. Při odchodu z haly jsme sklidili uznání trenérů, kteří toto utkání sledovali.
 V 16:30 nás čekalo Polské družstvo, druhý tým ze skupiny D. Měli jsme oprávněné obavy, jak to kluci zvládnou po předešlém těžkém zápase.
 
V. Bystřice vs UKS Spartacus Buk (POL) 24 : 13
 
Kluci dokázali přemoct únavu a do soupeře se zakousli. Spoustu branek nastřílel Pepa Dobeš z trháků. Bobo se střídal se Štěpkem na středu a odvedli spoustu práce jak v obraně, tak v útoku při rozehrávce. Parádní zápas opět odehrál Vojta Javorek. Trošku jsme hořeli na pravé straně, kde se postupně, kde se vystřídali Kuba Preč a Schaffi, ale vše se vylepšilo až s příchodem Fífy, který přes ruku nastřílel 5 branek. Celý zápas příkladně odmakali Tony a Puchy. Příjemně překvapil svým výkonem v brance Vojta Zácha!
 Na večeři KULINÁŘSKÁ BOMBA – FILÉ S RÝŽÍ

  Čtvrtek 20. 8. 
 
Čekal nás jediný odpolední zápas o umístění opět s Maďary.
 
V. Bystřice vs FÖNIX ISE (HUN) 20  : 21
 
Byl to náš nejhorší zápas na turnaji. Chybělo všechno. Rychlost, důraz, obrana a asi i chuť do hry. Jakoby kluci ztratili motivaci. Své si odvedl Vojta Javorek a pochvalu zaslouží především dva hráči – neúnavný Bobo, který střílel branky jak ze středu, tak z křídla a Šudřa v brance. Ostatní se nedokázali hecnout na začátku a na konci už bylo pozdě. Po zápase kluci dostali opak pochvaly a šli jsme se okoupat k Balatonu, protože se poprvé ukázalo něco, co vypadalo, jako slunce  Večer jsme pak slupli maďarskou pizzu, vrchol kulinářského umění. Těsto pěkně nevysoko (10 cm) posypané mraženou zeleninou!!!
 
 Pátek 21. 8.  
  V. Bystřice vs Várpalotai Bányász SK (HUN) 15 : 18
 
I poslední zápas o 7 – 8 místo jsme prohráli, ale tentokrát kluci bojovali, bohužel se nedařilo střelecky. Především Tonymu, Štěpkovi a Fífovi. Několikrát také zvonila branková konstrukce. Opět si své uhrál Vojta Javorek a velice bojovný výkon podpořený brankou předvedl Puchy. Shaffi se na hřišti moc neohřál, protože vždy když nastoupil, během chvilky obdržel dvouminutový trest. Hodně aktivní byl Bobo, ale i on tentokrát zahodil několik šancí. Hrdinou utkání byl Vojta Zácha v brance!
 I po tomto záase jsme šli k Balatonu, užít si sluníčka. Poté půlka týmu vyrazila fandit starším žačkám ze Šaly, se kterými navázali spřátelené vztahy. Druhá polovina se zase přátelila s děvčaty z Otrokovic .
 Osmé místo z dvaceti devíti týmů je solidní. Mohlo to být horší, ale také lepší, hlavně poslední dva zápasy. Ale turnaj nám ukázal, na čem je třeba zapracovat a co vylepšit. Kluci vytvořili parádní partu, do které výtečně zapadl Vojta Javorek.
  Speciální poděkování patří Zbyňkovi Müllerovi a Martinovi Grygarovi za zapůjčení vozidel, Petro Vysloužilovi za zajištění nemalé finanční částky a pošetření našich peněženek a v neposlední řadě také Dominikovi Domesovi Kolovrátníkovi za jednak speciální práci s brankaři a také za velkou pomoc při organizačních záležitostech.
 
Hráči (branky):
 J. Šudřich (br), V. Zácha (br+3), T. Dittrich (br), B. Možíš (42), J. Dobeš (39), Š. Souček (32), V. Javorek (24),
                          A. Vodička (21), F. Buršík (10), J. Vysloužil (10), D. Schaffner (7), J. Preč (6). 


             
     MLADŠÍ ŽÁCI VYBOJOVALI SKVĚLÉ 2. MÍSTO NA MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY
                                                V HÁZENKÁŘSKÉM DESTIBOJI!!!   
 
Ve dnech 5. – 7. 6. se ve Velké Bystřici sešlo šest týmů z celé republiky, které mezi sebou sváděly nelítostné souboje jak v házené, tak v doplňkových disciplínách, například v hodu do dálky nebo běhu přes překážkovou dráhu. Přestože v hale panovaly náročné podmínky způsobené krásným počasím (dusno a teplo), bylo na co koukat a většina zápasů měla špičkovou úroveň.
 
Pátek – den první:
 Po krátké úvodní poradě jsme se přesunuli do školní haly, kde jsme absolvovali první dvě disciplíny, hod míčem a pětiskok. V hodu míčem se nám nedařilo tak, jak jsme byli zvyklí z tréninků, kdy někteří hráči dokázali předodit 39 metrů. Nejlepším z našich byl Vojta Zácha, následovaný Fífou a Puchym. S průměrem 29,47 jsme v této disciplíně skončili na čtvrtém místě. Pětiskok nám vyšel mnohem lépe, i když tady nemohli naplno zabojovat Tony s Fífou, kteří se dlouhodobě trápí s koleny, k tomu si v prvním pokusu poranil koleno i Adam. Ale i tak jsme skončili v této disciplíně třetí, když nejlepší z našich byli Puchy, Bobo a Kuba. Po atletické předehře jsme se rychle přesunuli do haly Na Letné, kde nás čekal první soupeř, tradiční rival STM Olomouc.
 Házenkářská utkání byla složena ze tří částí, osobní obrany (1x10 min), shot-outů (nájezdů) a hry (1x20min). K tomu se započítávala aktivita hráčů (počítalo se, kolik hráčů vstřelí během osobky a hry branku). Zvlášť hodnocena byla Fair-play (nepočítáno do celkového pořadí), kde nejvíce bodů bralo nejméně trestané družstvo.

 SK Velká Bystřice vs TJ STM Olomouc
 Osobní obrana   8 : 8     
 - začátek byl z naší strany špatný, zbytečně nervózní. Kluci měli špatný pohyb, nestíhali bránit volné hráče soupeře. Poté došlo ke zlepšení a dokonce jsme minut a půl před koncem vedli o dvě branky. Dvěma technickými chybami jsme ale soupeřovi darovali dvě laciné branky a nakonec byli rádi za remízu.
 
Shot – out 20 : 18
 - disciplína ve které jsme si věřili natolik, že jsme na ní vsadil takzvaného Žolíka (získané body se násobili dvěma a každý tým si mohl vybrat jednu disciplínu, na kterou vsadí), se zvrhla v pořádné drama, o jehož výsledku rozhodli až poslední dva pokusy, když náš Jirka Jagelka ten svůj proměnil, zatímco olomoucký Matyáš Rozbořil minul branku. Pochvala pro Fífu za zkušeně naházené trháky, velice důležité body pro nás!
 
Hra 13 : 11
 
- bojovný zápas s těsným výsledkem, fungovala nám obrana, kde tradičně tvrdil muziku Tony, spolehliví byli brankaři V+V a střelecky tým táhl Bobo, který jako jediný z našich spojek neměl žádné zdravotní komplikace. Do soutěže v aktivitě jsme získali 6 bodů.

 Páteční zápolení jsme zvládli důstojně, získali důležité body, ale na nějaké počítání bylo ještě brzy. To hlavní nás čekalo druhý den.
  
Sobota – den druhý:
 
V půl osmé ráno jsme se sešli Na Letné, polepili Tonyho kolena a pak se zrychleným přesunem (kolmo) přesunuli do školní haly kde nás čekala další atletická vložka – běh 2x15 m. Velmi vyrovnaná disciplína, kde o celkovém pořadí rozhodovaly milimetry. Vždyť mezi první Plzní a čtvrtou Duklou byl rozdíl pouhých 11 setin. My jsme se umístili třetí s průměrným časem 5,96 což jsme hodnotili velmi dobře. Naši nejlepší byli Puchy, Bobo a mlaďoši Vilda s Rosťou!
 Po raním sprintu následoval přejezd Na Letnou, kde nás čekala slušná porce zápasů a na závěr ještě jedna disciplína.

 SK Velká Bystřice vs TJ SOKOL Sokolnice
 
Osobní obrana 11 : 4
 
- zápas proti soupeři, který dorazil s jasně nejmladším družstvem (v kádru měl i ročník 2005), byl jednoznačnou záležitostí, kdy jsme od začátku určovali tempo hry. Střelecky se dařilo Bohouškovi a Tonymu, branku vstřelil i Rosťa.
 
Shot-out 18 : 8
 
- povinné body, rozhodla přesnost v házení, ve které exceloval Bobo.
 
Hra 11 : 7
 
- taktika byla jasná, rychle získat dostatečný náskok a dostat na hřiště všechny hráče, abychom získali co nejvíce bodů do aktivity. Začátek probíhal podle plánu, rychle jsme vedli 5:1, ale pak se stalo něco nečekaného. Naši hráči nabyli dojmu, že se nemůže nic stát, začali hrát napůl plynu a po technických chybách a nepřesných střelách jsme nabídli našemu soupeři možnost zápas zdramatizovat. Ten tuto příležitost využil a rychle se dostal do vedení 7:6. Po bouřce na lavičce při našem time-outu kluci zase zabrali a dovedli zápas do vítězného konce. Bohužel jsme nemohli využít ve hře všechny naše hráče, přesto jsme do aktivity získali slušných osm bodů.
 Po ne úplně vydařeném začátku jsme si skákli na oběd a pak už nás čekal daleko těžší soupeř....


SK Velká Bystřice vs HC DUKLA Praha
 
Osobní obrana 6 : 16

 - jeden s favoritů na celkové vítězství na nás od začátku vlétl, kluci chvílemi vůbec nestíhali a rychle jsme prohrávali. K tomu si Tony poranil kotník a z osobky odstoupil. Poslali jsme tedy na hřiště mlaďochy s tím, že „dvadvojky“ pošetříme na hru.

 Shot – out 24 : 20

 - Bobo perfektně naházel, Vojtové něco čapli a jen dva naši hráči neproměnili, další důležitá výhra.
 
Hra 9 : 9
 - nádherný zápas z obou stran. Tvrdé, ale férové souboje, hezké kolektivní akce i individuální průniky. Ani jedno družstvo si nevypracovalo větší náskok. A když v poslední vteřině zazvonil Fífa pouze na soupeřovo břevno, zápas skončil zaslouženou remízou. Výborně zachytal Vojta Haderka, hlavně střely z křídel. Fífa spolehlivě proměňoval sedmičky, Puchy se rval na pivotu, Shaffi z křídla, kde ho pěkně uvolňoval Fífa vstřelil tři branky, Bobo se neúnavně probíjel dukelskou obranou a Tony, který zaledoval poraněný kotník opět předvedl nekompromisní obranu a přidal i důležité branky. Celý tým chválíme za bojovnost a nasazení. Jak se nakonec ukázalo, byli jsme jediní, kdo v házené připravil Duklu o body. Do aktivity jsme zapsali sedm bodů.

 SK Velká Bystřice vs SSK TALENT Plzeň
 Osobní obrana 10 : 9

 - po krátké jednozápasové pauze jsme v odpolední výhni nastoupili proti dalšímu těžkému soupeři. Plzeň přijela bez své brankářské jedničky, přesto jsme věděli, že to nebude snadné utkání a ukázalo se, že naše tušení bylo správné. Plzeňský Leonard Kaplan vyčníval nade všemi na hřišti a jeho fyzické parametry byly v kategorii mladších žáků nevídané. Také nám dělal největší problémy. Když nabral rychlost, bylo velmi těžké ho ubránit. Přesto jsme dokázali, těsně zvítězit, když střelecky byli při chuti Bobo a Puchy (po čtyřech brankách), jednou se trefil Schaffi a konečně se trefil Matouš :-) .
 
Shot – out 18 : 11

 - opět skvěle naházeno Bohoušem, bez větších problémů zisk bodů. Dařilo se i brankařům.
 
Hra 9 : 7
 
- těžký boj, na hráčích už byla vidět velká únava. Přesto zabojovali a zápas dotáhli do vítězného konce. Tahounem byl Bobo, který se dokázal dostávat přes obranu Plzně a skórovat. Ve střílení branek mu mírně sekundovali Tony a Fífa, ostatní se tentokrát neprosadili. To se projevilo v aktivitě, kde jsme získali šest bodů.
 Sobotní zápasy byli tedy za námi, ale program ještě nekončil. Po večeři nás čekala závěrečná disciplína, střelba na přesnost. První pokusy působili rozpačitě a výkony byly daleko od tréninkových, přesto nebyly úplně špatné. O to lepší byl drtivý závěr, kdy Schaffi a Kuba získali po osmnácti bodech, Jirka přidal patnáct a s průměrem 10,6 bodů jsme dokázali zvítězit – super!!!
 Po večerní poradě následovalo jednak promítání filmu pro hráče a také posezení pro realizační týmy, pro které občerstvení a pitný režim zajišťovali jak příjemná posádka Sport Baru, tak dietolog klubu Boban, který se svými asistenty uvařili vynikající gulášek.

 Neděle – den třetí:
 Díky dobrému losu jsme si mohli přispat, a tak jsme se sešli až v 9:30 a opět jsme zamířili do školní haly, kde jsme absolvovali poslední doplňkovou disciplínu – překážkovou dráhu. Obavy z únavy se ukázali jako liché, kluci se zřejmě výborně vyspali a předvedli parádní výkon, který nám stačil na druhé místo. Nejlepší z našich byli Bobo, Puchy a Vojta Zácha, za kterými se seřadili mlaďoši Matouš a Rosťa.
 Poté následoval přesun zpět na Letnou, kde nás čekal náš poslední soupeř na mistrovství.
 SK Velká Bystřice vs TJ SOKOL Nové Veselí
 
 Osobní obrana 11 : 3
- tým z Vysočiny patří mezi specialisty na tuto herní činnost, ale naši hráči nepřipustili žádné drama a zaslouženě vyhráli.
 
Shot-out 22 : 6

  - jasné vítězství pro nás, které potvrdilo už jisté prvenství v této disciplíně.

   Hra 14 : 4
 
- kluci pokračovali ve výborném výkonu a na hřiště se postupně dostali úplně všichni včetně Adama, který do té doby díky zraněnému kolenu v žádném zápase nenastoupil a svůj výkon okořenil vstřelenou brankou. Mezi střelce se zapsalo deset hráčů, což nám do aktivity přineslo deset bodů.

 Náš zápas byl zároveň posledním utkáním celého MČR a poté už všichni netrpělivě čekali spočítání všech bodů a slavnostního vyhlášení výsledků, na kterém se podílel a medaile a poháry předal starosta Velké Bystřice – Marek Pazdera.  Celkovým vítězem se stalo družstvo HC DUKLA Praha se ziskem 52 bodů na skvělém druhém místě se umístil a titul vicemistra ČR získal domácí tým SK Velká Bystřice se ziskem 49 bodů a výbornou práci s mládeží v Olomouckém kraji podtrhl ziskem třetího místa klub TJ STM Olomouc se ziskem 44 bodů.
 Klukům patří velká gratulace a pochvala za předvedené výkony, kolikrát na hranici možností, a i když si sami uvědomovali, jak blízko byli k celkovému prvenství, tak nakonec ocenili, jakého úspěchu ve své dosavadní kariéře dosáhli.

  Stříbrné medaile vybojovali tito hráči:

 V. Haderka (br) – mladší z brankářské dvojice, odvedl spolehlivý výkon a několikrát tým podržel jistými
                                    zákroky.

V. Zácha (b r) – ani on nezklamal a taktéž předváděl dobrý výkon. Velmi platným byl při doplňujících

                                disciplínách, nejlepší z našich v hodu do dálky.
B. Možíš (43) – neúnavný hráč, s tahem na branku, lídr týmu, nejlepší střelec turnaje, výborný v atletických

                               disciplínách. Jediná naše spojka, která netrpěla zdravotními problémy- táhl celý tým k zisku
                               medailí.
F. Buršík (19) – levá spojka, kterou trápí potíže s kolenem, přesto velmi tvořivý hráč do kombinace, neomylný
                           exekutor sedmimetrových hodů. Záloha za Bohouše při shot-outech.
A. Vodička (19) – pravá spojka, nejvíce postižený zdravotními problémy (mohl by si přivydělávat na kurzech
                              fyzioterapeutů, jako výukový model), přesto bojovník, pes obranář i střelec. Konec turnaje
                              dohrával s velkým sebezapřením.
D. Schaffner (15) – většinu turnaje odehrál na levém křídle, dobře bránil, střílel branky. Blýskl se ve střelbě na
                               přesnost.
J. Vysloužil (15) – důrazný pivot, dirigent našich signálů, výborně fyzicky připravený, nejrychlejší atlet ;-).
                               Vybojoval několik sedmiček, tvrdý obranář.
J. Jagelka (8) – poctivák, střílel branky, solidně bránil, také jemu náramně vyšla střelba na přesnost. Jen musí
                         zapracovat na větším důrazu.
V. Zedník (7) – občas křídlo, občas pivot, získával důležité body ve školní hale – jednou třetí, dvakrát pátý.
R. Černý (6) – hbité křidélko, čtvrtý a pátý v bězích, platný při střelbě na přesnost.
H. Dvořák (4) – vyzkoušel si několik postů, nikde nezklamal, jako všichni mlaďoši především sbíral zkušenosti.
A. Katinger (4) – díky zranění z pětiskoku se do hry nedostával, přesto proměnil tři nájezdy z pěti a vyšla mu
                             střelba na přesnost – 12 bodů. Pochvala za to, že to prvním dnu nevzdal.

J. Dzieržava (4) – excelentní ve střelbě na přesnost, třetí v pětiskoku, platný v obraně. Škoda, že se neprosadil
                             střelecky ve hře, za to ale velmi dobře bránil.
M. Pečinka (3) – vyšla mu překážková dráha, kde byl třetí z našich. Brankáři z Nového Veselí musí dodnes
                            zvonit v uších, z Matoušových střel do tyček :-).

                             
 Na závěr samozřejmě nesmí chybět poděkování sponzorům a partnerům – firmám OLMA a.s. Olomouc, NUTREND, ELPREMONT, Penzionu Zámeček – Varna, Městu Velká Bystřice, Sport Baru Na Letné za finanční a materiální podporu. A samozřejmě všem, kteří se podíleli na přípravě a organizaci této významné házenkářské události.
 Takže díky: Šmaťovi, Louňákovi, Víťovi, Elišce, Míše, Štěpánovi, Hikarimu, Bobanovi, Lubošovi, Voďasovi,
                     Lenďákovi, Venďasce, Ládesovi, Bětce, Zuzce, Milošovi, mamce Haderkové, Lídě, Foukymu,
                     Hantrovi, Šudřovi, Jarce a také fanouškům za hlasitou podporu a skvělou atmosféru. 


                         6. KOLO ŽÁKOVSKÉ LIGY STARŠÍCH ŽÁKŮ  -  1. 5.  LITOVEL
 Netradičně v pátek jsme vyrazili do nedaleké Litovle, kde jsme odehráli poslední kolo letošní žákajdy. Oslabeni o tři hráče jsme se chtěli postarat o zisk bodů do celkové tabulky, což se nám nakonec podařilo přesně napůl.
  V. Bystřice  vs  HBC Jičín  20 : 22
 Zápas, který jsme si prohráli sami neproměňováním vyložených šancí, v čemž vynikal Štěpek a zbytečnými ztrátami míčů po technických chybách, což byla hlavně Mackova parketa. Oba také neproměnili sedmimetrový hod. Ale ani ostatní hráči nebyli střelecky ve vrcholné formě. Z počátku nám hořela i obrana, ale to koncem poločasu změnilo a dokázali jsme dohnat tříbrankovou ztrátu na poločasových 13:13. Ve druhé půli pokračoval náš střelecký zmar. Sedmičku alespoň proměnil Pepa Dobeš, který i příkladně bojoval. Bobo byl dobrý střelecky na křídle, ale v obraně jako kdyby nikdo nebyl. Rovněž Puchýř na pivotu zahodil loženku a v obraně špatně počítal. Tony na tom se střelbou tak napůl, v obraně mu křídlo párkrát uteklo. Schaffi byl v pivotu trošku lepší. Pochvalu za výkon v tomto utkání zaslouží především dva hráči, Pepíno11 za hru na všech postech (křídlo, spojka, pivot) a brankář Dominik Kolovrátník zvaný Domes. Na výsledku se podepsalo i to, že jsme neměli spojky na střídání, protože Fífa a Hantr se tentokrát ŽL nezúčastnili.
  V. Bystrice  vs  TATRAN Litovel  29  :  16
 Soupeře jsme přehráli rychlostí a velký rozdíl byl i v brankařích. Útlum jsme měli na začátku druhé půle, kdy jsme pětiminutový úsek prohráli 1 : 4. Střelecky se zlepšil Štěpek, neskutečně rychlej byl Pepa Dobeš. Oporou byl opět Domes v brance. Branky vstřelili oba pivoti Schaffi a Puchy, akčnější byl Macek. Na levém křídle se dařilo Tonymu. Na druhé straně se střídali Fouky, který přinesl do naší hry nový prvek - bezdotykové bránění a Kuba, který ze čtyř náskoků dvakrát netrefil branku a dvakrát ano, ale přímo do gólmana. Dobrý zápas odehrál Bobo na stření spojce.
  V. Bystřice  vs  TJ JM Chodov  27  :  17
 Začátek byl typicky poobědový z obou stran, moc se neběhalo. Naši se ale rychle probrali a začali hrát svou typickou rychlou hru. Parádní byla obrana s Domesem v zádech, ze získaných míčů těžil hlavně Pepa Dobeš. Vycházely nám i signály, do zakončení se dostával Macek. Měli jsme i téměř všechny odražené míče. Dobrou obranu znovu ukázal Schaffi, který i dvakrát skóroval. Spolehlivě bránil a branky střílel na křídle hrající Tony. Parádně hrál Pepíno11, který čtyřikrát za sebou přehodil soupeřova brankáře. Spolehlivě zahrál i Bobo, hezké přihrávky i střelbu měl Štěpek. V útoku se neprosadil Puchýř, ale v obraně odvedl zodpovědný výkon.
  V. Bystřice  vs  SOKOL Úvaly  22  :  26
  Poslední zápas už byl spíše o vůli. Soupeř měl o zápas méně a my jsme mezi všemi zápasy měli jenom jedno utkání přestávku. Kluci zaslouží pochvalu za to, že do zápasu dali všechny zbývající síly a makali až do konce. Soupeř nám odskočil hned na začátku na
1 : 5 a náskok si držel celý poločas. Ve druhém dokonce zvýšil své vedení až na osmibrankový rozdíl. V posledních pěti minutách a z posledních sil jsme výsledek zkorigovali na rozdíl čtyř branek, což bylo přijatelné a odpovídající. Hodně branek jsme dostali po odbloku pivota a nepřebrání hráčů. Dobrý výkon se dvěma trefami předvedl Fouky, Bobo v závěru udivoval bojovnou obranou na střední spojce. Domes v brance opět dobře, ale i na něm už byla patrná velká únava.
  Hráči (branky): D. Kolovrátník (br), Š. Souček (23), J. Dobeš (23), J. Jedenástík (15), T. Maceášik (13), A. Vodička (11),
                           B. Možíš (6), D. Schaffner (5), J. Vysloužil (3), T. Foukal (2), J. Preč.
 
 

  

 


                         NOVINÁŘSKÝ KALAMÁŘ - KRAJSKÉ KOLO - 2. MÍSTO 
 Krajské kolo novinářského kalamáře se odehrálo 30 . 4. v Olomouci. Zúčastnili se tři týmy, opět systémem každý s každým, hrací čas 2 x 20 minut.
  V. Bystřice  vs  Kostelec na Hané  10  :  12
 Bojovné utkání se soupeřem, který měl výbornou obranu a brankáře, zatímco naše obrana byla ze začátku nedůrazná. Nejvíce problémů měl Hynek na křídle. Kostelečtí si vypracovali dvoubrankový náskok, ale Fífa střelou z dálky dokázal snížit na poločasových 5 : 6. Ve druhém poločase jsme zlepšili obranu na křídlech díky příchodu Kuby Dzieržavy. Bohužel velké problémy měl Bobo na střední spojce. V útoku jsme byli statičtí, Bobo dal svou jedinou branku až ve 25. minutě. Nedůrazný a bez pohybu byl i Tony. Navíc oba dva technickými chybami poztráceli spoustu míčů. Jediná tvořivá spojka byl Fífa, který byl tři minuty před koncem zraněn, což naší hře dost uškodilo. Špatně nehrál ani Puchýř na pivotu, ale z jeho šancí se dalo vytěžit více. Nejlepším naší střelcem byl Vilda na křídle, kde ho parádně uvolňoval Fífa. Na Gryggim byla vidět velká tréninková pauza.
  V. Bystřice  vs  Hranice na Moravě  37  :  22
 Pohlídali jsme obě nejvíce nebezpečné spojky soupeře. Rozdíl proti předchozímu zápasu byl v tom, že zatímco s Kostelcem dali Bobo s Tonym dohromady dvě branky, tak proti Hranicím nastříleli společně 24 branek!!! Zlepšený výkon předvedl Gryggi v brance, dařilo se i Puchýřovi a tvořivý byl opět Fífa. Své si opět odehrál Vilda na křídle. Z výhrou tedy spokojenost, ale smutné je, že všichni hráči r.n. 2003 mají velký problém s obranou, absolutně jim chybí základní obranné návyky a u některých z nich i rychlý přechod do útoku vypadá jako nedělní procházka po návsi :-(
 Do republikového finále tedy zaslouženě postupuje ZŠ z Kostelce a nám nezbývá, než k postupu pogratulovat a popřát hodně štěstí.
  Hráči (branky): M. Grygar (br), B. Možíš (14), A. Vodička (12), F. Buršík (7), J. Vysloužil (5), V. Zedník (5), J. Dzieržava (1),
                           A. Katinger (1), H. Dvořák, D. Soška.


                         NOVINÁŘSKÝ KALAMÁŘ – REGIONÁLNÍ KOLO – 1. MÍSTO 
 
Ve čtvrtek 16. 4. vyrazili žáci pátých až sedmých tříd do Litovle, aby zde sehráli regionální kolo Novinářského kalamáře. Soupeřem jim byli tři družstva, dvě z Litovle a jedno ze Senice na Hané. Hrálo se systémem každý s každým jednou dvacet minut a vítěz tohoto zápolení postoupil do krajského kola.
 
V. Bystřice  vs  Gymnázium J. Opletala  13 : 8

 V prvním zápase nás čekali o dvě hlavy větší gymnazisté z Litovle. V útoku se přes takové hráče těžko prosazovalo, naopak, co oni vystřelili, skončilo v naší síti. Gryggi na střely absolutně nereagoval. V polovině utkání jsme prohrávali 5:6. Poté jsme celou obranu (kromě pivota) vysunuli na 10 – 12 metrů, donutili soupeře k chybám, které jsme z rychlých protiútoků trestali. Bobo spolehlivě proměňoval sedmičky, výborná byla spolupráce Fífi s Puchýřem na pivotu, Vilda střílel góly z křídla. Tony ubránil nejlepšího, největšího i nejtěžšího hráče soupeře a Gryggi v závěru konečně předvedl pár zákroků.
 
V. Bystřice  vs  ZŠ Jungmanova  15 : 3
 
Aktivní obranou jsme získávali míče a hráli rychle dopředu. V sedmé minutě jsme vedli 7:1 a postupně vystřídali všechny hráče z lavičky, kteří zápas i dohráli. Gryggi podal v brance zlepšený výkon, dobře házel trháky, škoda, že je Bobo nedokázal chytit.Tony opět výborně v obraně, ale málo se tlačil do zakončení. Fífa převzal organizaci hry na středu a vstřelil čtyři branky. tentokrát neskóroval Puchýř, protože na pivota se prakticky nehrálo. Hynek vstřelil dva góly, ale spoustu šancí zbrkle zahodil. Hezké branky vstřelili i Michal Rella a Adam Katinger.
 
V. Bystřice  vs  ZŠ Senice na Hané  12 : 4
 
Seničtí hráči byli sice malého vzrůstu, ale o to bojovnější a běhavější. Kluci ale nic nepodcenili a s přehledem vyhráli. Gryggi podal v brance svůj nejlepší výkon. Tony, stejně jako na celém turnaji nejlepší v obraně. Opět se prostřídali a branky dali skoro všichni hráči. Svou šikovnost prokázal Kuba Dzieržava, Bobo opět spolehlivý při sedmičkách, jednu si vybojoval a proměnil i Michal Rella. Hynek v útoku dobrý, ale velké problémy v obraně. Puchýř se prosadil z pivota.

  Regionálním kolem jsme tedy prošli bez ztráty bodu a splnili tak cíl, kterým je postup do krajského kola, které se uskuteční 30. 4. v Olomouci.
 
Hráči (branky): M. Grygar (br), B. Možíš (11), A. Vodička (6), J. Vysloužil (6), F. Buršík (4), V. Zedník (4),
                            J. Dzieržava (3), H. Dvořák (3), M. Rella (2), A Katinger (1), D. Soška.

 


                                            5. KOLO ŽÁKOVSKÉ LIGY STARŠÍCH ŽÁKŮ – 11. 4. KOSTELEC NA HANÉ
 Další kolo ŽL v podstatě navazovalo na finále o Pohár Ministra školství, které jsme nečekaně vyhráli a nám bylo jasné, že po dvoudenních těžkých bojích zbylo našim st. žákům pramálo sil. A když se na poslední chvíli omluvil i Puchýř (problémy s patou) a Pepíno11 vypadal, že nepřežije ani cestu (viróza), bylo pro nás jednoznačným cílem neudělat v Kostelci nějakou ostudu a více zatížit mlaďochy r. n. 2002.
  V. Bystřice vs Talent Plzeň 16 : 33
 Hned v prvním zápase čekala naše unavené hráče silná Plzeň, jejíž urostlí hráči budili respekt už od pohledu. Předem jsme si řekli, že nebudeme kluky zbytečně vysilovat a větší prostor dostanou mlaďoši. Od začátku byla Plzeň jasně lepší a její hráči silově válcovali naše prcky. Macek, byť měl ještě ráno pocit, že je v pohodě, hrál rychlostí třikrát pomalejší, než opakovaný záznam, ale bojoval. Stejně tak Štěpek byl úplně bez šťávy, ale snažil se střílet, jenže ke vší té únavě měl řádnou smůlu a trefil 7 x tyč! Pepíno11 přes zdravotní problémy odvedl slušnou práci na pivotu. V brance se vystřídali Šudřa s Dominikem a co se dalo chytit, chytili. Na středu výborně zahrál MiniBobo, Tony na křídle důrazně bránil a navíc střílel i branky. Na spojce potěšil svým výkonem Fífa, velmi bojovný výkon podal Kuba Preč a Hantr si vedl lépe na křídle, než v pivotu. Schaffi dostal hned při prvním útoku Plzně ránu do hlavy, když se vzpamatoval a šel na plac podruhé, smékl protihráče na šestce takovým způsobem, že byl rád, že nedostal přímou červenou! Nejživěji působil na place Pepa Dobeš, který jezdil jako motorová myš.
  V. Bystřice vs HC Zlín 26 : 15
 
 Celý zápas jsme vedli a gólově se prosadili skoro všichni hráči. Potěšila Foukyho střelba z křídla, také Štěpek zpřesnil střelbu, opět neúnavný byl Pepa Dobeš, který střílel branky hlavně z trháků. V pivotu zase solidně Pepíno11, rovněž Fífa ukázal zajímavé momenty. Na křídle se prosadili Bobo i Tony, ten ale tentokrát neprodal vše, co umí. Gól dal konečně i Schaffi a v brance válel Dominik.

  V. Bystřice vs TJ SOKOL Centrum Haná 19 : 30
 Kluci už toho měli opravdu dost. V první půli navíc nehráli kolektivně a zkoušeli to každý sám, což proti výborné obraně domácích nemělo šanci na úspěch. Štěpkovi se nedařilo střelecky, chyběla potřebná razance i směr. Druhá půlka byla z naší strany podstatně lepší. Tony výrazně zlepšil pohyb a začal střílet branky, Fífa opět hezké akce. Spojky začali více kombinovat, Štěpek pěkně uvolňoval Tonyho. Zápas se moc nevydařil Bohouškovi, a to jak v útoku, tak v obraně, kde ale výrazně hořel i Fífa. Bohužel ani Dominik v brance nebyl nejjistější a dostával laciné branky z křídla. Tradičně dobrou práci odvedl Pepíno11 na pivotu. Škoda, že nám utekl úplný konec zápasu, kdy právě z křídla jsme několikrát zbytečně inkasovali.
  V. Bystřice vs Liberec HANDBALL 30 : 30
 Náš nejhezčí zápas, kluci sebrali poslední zbytky sil a téměř celý zápas jsme vedli. Ke konci však zabral náš soupeř, zápas otočil a ve finále z toho byla spravedlivá remíza. Podstatně jsme zlepšili obranu, ale stále jsme hořeli na pravém křídle, kde se postupně vystřídali Bobo, Fífa, Kuba a Hantr, ale až Schaffi dokázal pravou stranu ubránit. Střelecky se dařilo hlavně Štěpkovi a neúnavnému Pepovi Dobešovi, který se ale v  závěru bolestivě zranil a to byl pro nás velký problém. Celodenní kvalitní výkon ještě vylepšil Pepíno11, hezké branky dali Bobo a Fífa, svůj standart odvedl Tony. Macek bojoval hlavně v obraně, ale ke konci výrazně uvadal. Dominik se otřepal ze smolného předchozího zápasu a zase byl v brance oporou.
 Hráči (branky): D. Kolovrátník (br), J. Šudřich (br), Š. Souček (24), J. Dobeš (20), J. Jedenástík (13), T. Maceášik (9), 
                          A. Vodička (8), B. Možíš (6), F. Buršík (5), T. Foukal (3), J. Hartl (1), D. Schaffner (1), J. Preč.

 Další kolo ŽL dopadlo pro nás lépe, než jsme očekávali a získané tři body, jsou vzhledem k okolnostem příjemným překvapením. Výkony nebyli úplně excelentní, přesto si kluci zaslouží obrovskou pochvalu za bojovnost a přístup. V úterý si od házené odpočineme v aquaparku a kalorie doplníme v Mekkáči :-), protože si to kluci za svoje výkony zaslouží!!!

 

 


    REPUBLIKOVÉ FINÁLE O POHÁR MINISTRA ŠKOLSTVÍ  -  FANTASTICKÉ 1. MÍSTO ŽÁKŮ ZŠ VELKÁ BYSTŘICE!!!
 Ve dnech 9. a 10. 4. se ve Velké Bystřici konala jedna z největších házenkářských akcí za poslední roky, které se zúčastnilo dvanáct (šest chlapeckých a šest dívčích) školních družstev základních škol z celé ČR. V každé kategorii byly tříčlenné skupiny, v té naší byli protivnvíky Frýdek-Místek a Jičín.
  V. Bystřice  vs  Jičín  28  :  16
 
V prvním zápase nás čekal urostlý soupeř z Jičína. Nám vyšel výborně začátek zápasu a rychle jsme vedli 7 : 1. Vysoké tempo jsme udrželi po celý poločas, který nakonec skončil 12 : 4 v náš prospěch. Vycházeli jsme z důrazné obrany a rychlého přechodu do útoku. V brance nás držel Jirka Routner, střelecky se dařilo Štěpkovi a Mackovi. Na pivotu se činil důrazný Burša.
 Ve druhé půli jsme výrazně polevili a především nepřesnou střelbou jsme soupeři darovali spoustu míčů. V závěru jsme se opět vzchopili a umožnili vstřelit branky střídajícímu Foukymu a Matějovi Ponikelskému, pro kterého to byl vůbec první zásah v takové soutěži. Na pozici pivota dobře zastoupil Buršu Pepa Dobeš (velkobystřický) a v brance se ukázal i Dittr. Velkou dravost předvedl Pepa Dobeš (olomoucký) a hlavně rychlík Speedy. V zápase nám vyšlo i pár signálů.
 
V. Bystřice  vs  Frýdek - Místek  21  :  18
 
Opět famózní vstup do zápasu a rychlé vedení 4:0! Na Štěpka byla hrána osobka, ale tím vzniklo více prostoru pro Speedyho a ten toho dokázal využívat. Štěpek se prosazoval střelbou z dálky a rozhodujících chvílích proměňoval své šance Pepa Dobeš (olomoucký). Parádní výkon opět předvedl pivotman Burša, vysoký standart odvedli Pepíno11 a Hantr. Velký podíl na vítězství měl Jirka Routner v brance. Radost z přímého postupu do semifinále nám pokazil Macek, který si nesmyslným "blikancem ala Tomáš Řepka" půl minuty před koncem za rozhodnutého stavu vysloužil přímou červenou kartu a sám se tak připravil o možnost pomoci klukům k postupu do finále!
 
Semifinále - V. Bystřice  vs  Nové Veselí  28  :  18
 V na začátku byla na našich hráčích patrná obrovská únava. Kluci působili ospalým dojmem v obraně i v útoku. Soupeř dokázal držet krok a celý poločas byl vyrovnaný stav. Ve druhé části jsme odskočili na rozdíl tří branek ten jsme si dokázali hlídat. Pak se rozjel Štěpek a zdálo se, že je rozhodnuto. Osm minut před koncem ale dostal křeče do nohy právě Štěpa a chvíli po něm i Speedy. Při jejich ošetřování vstřelili důležité góly Burša a především výborný Hantr. Vzali jsme si time-out, kluci si odpočinuli a vrhli se na závěr zápasu. Naši protivníci fyzicky odpadli a my jsme skórovali z rychlých útoků (Pepa Dobeš olomoucký). V samém závěru se na hřiště dostal i Matěj Ponikelský a dokázal se opět gólově prosadit. V brance opět čaroval Jirka Routner!
 První den jsme tedy neztratili ani bod a zaslouženě jsme si vybojovali účast ve finále celého turnaje!
 
Finále - V. Bystřice  vs  Frýdek - Místek  21  : 20
 
Soupeře jsme ve skupině dokázali porazit a nám bylo jasné, že pro něj bude touha vyhrát obrovská. Začátek zápasu byl hodně opatrný, ale postupně jsme se dostali až do čtyřbrankového vedení, ale houževnatí hráči Frýdku bojovali a v polovině druhého poločasu dokázali náš náskok vymazat a dokonce se dostali do dvoubrankového vedení. V nervy drásajícím závěru jsme ještě minutu před koncem prohrávali o branku, ale po zbytečném vyloučení soupeřova hráče jsme nakonce strhli vítězství na naši stranu. Vítěznou branku vstřelil z rychlého útoku neúnavný Pepa Dobeš (olomoucký).
 Celý zápas odehrála základní šestka. Především v prvním poločase to střelecky drželi Štěpek a Speedy. Když si je začal soupeř více hlídat, vzali to na sebe hlavně obě křídla Pepíno11 a Pepa Dobeš (ol). Stejně, jako po celý turnaj příkladně bojoval na pivotu Burša, kterého posílali do šancí parádními přihrávkami Speedy a Štěpek. Právě ze spolupráce Štěpka a Burši vznikla důležitá vyrovnávací branka! Macek se tentokrát střelecky neprosadil, ale ukázal, jak je důležitým hráčem v obraně. Jirka Routner - opět dobře v brance - si nejhezčí zákrok schoval na konec finále, když vykopl sedmičku soupeře a tím udržel naše šance na titul!
 Úspěch našich kluků ocenili trenéři ostatních týmů, když do All Stars vybrali Štěpka a Buršu.
 
Hráči (branky): Jiří Routner (br), Tomáš Dittrich (br), Štěpán Souček (32), Tomáš Spurný (20), Josef Dobeš ol. (17),
                          Tomáš Maceášik (11), Josef Jedenástík (5), Tomáš Buršík (6), Jan Hartl (3), Tomáš Foukal (2),
                           Matěj Ponikelský (2), Josef Dobeš vb.   
 
 
 Byť jsme do tohoto turnaje nevstupovali s velkými ambicemi (dobře jsme znali sílu našich soupeřů), kluci opět ukázali, jakými jsou bojovníky a především dokázali táhnout za jeden provaz, což je základ úspěchu v kolektivnívh sportech. Musíme také pochválit skvělé fanoušky (hlavně žáky základní školy), kteří vytvořili parádní atmosféru v hale Na Letné a neúnavně fandili naším klukům. V hledišti se také objevili krásné transparenty s bojovnými pokřiky, jejichž výroba stála děti jistě spoustu práce.
 Celý finálový zápase je k vidění na internetové TV COM  

 

 


 

                                    4. ŽÁKOVSKÉ LIGY STARŠÍCH ŽÁKŮ – 22. 3.  2015  STRAKONICE  
 S jednodenním předstihem jsme odcestovali do dalekých Strakonic, kde nás čekalo čtvrté kolo žákajdy. Po příjezdu na místo jsme užasle zírali na pěkný sportovní areál, podívali se na zápas první ligy mužů a poté se vydali ubytovat na nedaleký internát. Velký problém byl sehnat restauraci, kam bychom se vešli a zároveň tam i vařili. Nakonec se to podařilo a výtečné jídlo a příjemnou obsluhu jsme si vychutnali v restauraci „U Papeže“.
 Po návratu na internát už jsme nahnali kluky do postelí (což ne všichni respektovali), protože nás čekal brzký budíček a hlavně první ranní utkání, které začínalo už v osm hodin.
 
V. Bystřice  vs  HBC  Strakonice  17 : 16 
 Celý zápas jsme si udržovali zhruba dvoubrankové vedení. Vycházely nám signály, Mackovi a Tonymu (v první půli) se dařilo střelecky. V brance čaroval Dominik, výbornou obranu předvedli oba pivoti, ale David se musí zklidnit v útoku (zbrkle rozehrává devítky). Štěpek dirigoval hru, ale dobré střely z dálky mu likvidoval výborný gólman Strakonic. Do hry se dostal i Bobo, ale ze tří jeho šancí byli tři rychlé protiútoky na naši branku. Pár minut před koncem jsme vedli už o čtyři branky a vypadalo to, že máme utkání pod kontrolou. Sérií vlastních chyb jsme však nechali soupeře dotáhnout na rozdíl jediné branky a rázem bylo zaděláno na závěrečné drama. Navíc byl vyloučen Pepíno 11, naštěstí šli chvilku na to do pěti i domácí. Minutu před koncem šel na hřiště Fífa s pokynem podržet balon a hlavně nestřílet! Z prvního dotyku se rozhodl vystřelit z křídla přes ruku, přišli jsme o míč a z protiútoku dostali branku. Byli jsme už smíření s remízou, ne však Pepa Dobeš, který dal rozhodující branku!
 
V. Bystřice  vs  TJ Lokomotiva Louny  24  :  29   
 Další náš soupeř disponoval urostlými a rychlými hráči, obzvláště jedním super urostlým s příznačnou přezdívkou Yetti (tak jsme poprvé viděli Yettiho :-) ), který nám dělal obrovské problémy. Z naší strany hra neměla šťávu, kupili jsme technické chyby, střelba byla nepřesná. Hlavě však naše hra postrádala jakýkoliv náznak systému a scházelo kolektivní pojetí. Na Štěpka byla celý zápas osobka a místo, abychom využili více místa na brankovišti, hráli jsme jen na pravé straně hřiště a naivně se snažili prosadit v přehuštěném prostoru.
 Nejvíce branek nastříleli Macek a Pepa Dobeš, ale také dokázali poztrácet spoustu míčů svou zbrklostí. Pěkný přehoz dal Fouky, prosadil se i Bobo, který má ale vzhledem ke svému vzrůstu velké problémy v obraně. Skórovali i Hantr a Tony, u které ho bychom ale rádi viděli větší tah na branku z pozice spojky, na kterou se v průběhu zápasu posunul. Dobrou práci v obraně odvedl  Schaffi. Na konci zápasu už ochabla i obrana, když bylo vidět, že my hrajeme druhý zápas, zatímco soupeř teprve první.
 
V. Bystřice  vs  STM Olomouc  21  :  20 
 
Los soutěže rozhodl o tom, že dva týmy ze sousedství svůj vzájemný zápas sehrají právě na jihu Čech :-) Před začátkem utkání tento mač označili rozhodčí za bratrovražedný souboj a jakoby předurčili vývoj celého utkání. Začátek vyšel lépe nám především díky disciplinované hře a dobře sehraným signálům. Ve třetí minutě jsme vedli o tři branky a olomoučtí trenéři si museli vzít time-out. Nám bylo jasné, že soupeř se jen tak lehce nedá, což ukázal ve zbytku první půle, kdy díky záběhům vysokých spojek a našim technickým chybám dokázal vyrovnat na poločasových 12 : 12. Celou druhou půli se to tahalo a ve vedení se střídala obě družstva. Naši vítěznou branku vstřelil z rychlého útoku Pepa Dobeš. Soupeř se pokusil zvrátit výsledek osobní obranou, při které mohl Macek pojistit naše vedení, ale zbrklou střelou daroval soupeři možnost vyrovnat. Naštěstí jsme poslední útok olomouckých ubránili, a když Dominik chytil závěrečnou devítku, mohli jsme se radovat z nejtěsnější výhry.
 Velkou oporou byl v tomto utkání Dominik, který skvělými zákroky držel naše družstvo ve hře. Střelecky se dařilo křídlům Tonymu a Bohouškovi, branku vstřelil i Hantr. Bojovný výkon odvedl Pepa Dobeš s Mackem a solidní zápas odehrál Štěpek, který schytal spoustu ran a nastřílel devět branek. Pepíno také poctivě makal, ale střelecky se tentokrát neprosadil a jeho branky nám chyběly. Oba pivoti dobře bránili, ale v útoku nechytali balóny, Schaffi dokonce nadvakrát, nikým neatakován. Na spojce si své uhrál i Fífa. Celý tým dostává za toto utkání velkou pochvalu za bojovnost.
 
V. Bystřice  vs  Kutná Hora  19  :  37    
 Po pěkném zápase s STM, přišla hrůza s Kutnou Horou. Byl to náš nejhorší zápas v Žákovské lize. Soupeř nebyl urostlý, ale o to pohyblivější. Byla radost dívat se na Michala Procházku, nejlepšího střelce ŽL, menší radost byla z toho, že jeho branky padaly do naší sítě ;-) Kluci, když začali prohrávat, začali divočit a v podstatě uběhali sami sebe. Hodně míčů poztráceli (Pepa11, Tony, Pepa Dobeš), zbrkle stříleli (Štěpek, Macek),  za celý zápas jsme se vlastně nedostali k postupnému útoku a signálům!
 Přes zmíněné nedostatky se střelecky dařilo Tonymu, branku vstřelil Fouky a konečně se prosadil dvakrát i pivot Schaffi. Na spojce hrál Fífa, ale po deseti minutách mu došly síly (tady musíme zapracovat na fyzičce), ale jinak předvedl solidní výkon, hezky uvolňoval křídlo i pivoty. Do branky se dostal Dittr a předvedl několik pěkných zákroků.
 Ze Strakonic jsme se tedy vrátili se čtyřmi body, což určitě není špatná bilance a zase o něco zkušenější s dalšími poznatky. Jasně se ukázalo, že když kluci hrají to, co umí a co jim řekneme, jsou schopni hrát vyrovnanou partii téměř s kýmkoliv. Musíme ale zapracovat na více herních variantách, protože když je Štěpek bráněn osobně, naše hra se začne rozpadat a ostatní najednou nevědí co hrát, byť jsou na tom technicky velmi dobře. Závěrem musíme pochválit dvorního řidiče Lendyho Janíka, který nás spolehlivě dopravil tam i zpět, no a s pochvalou nesmíme zapomenout ani na Jolanu Dobešovou, ze které se pomalu a jistě stává kuchařka našeho týmu, když tentokrát upekla výborné „Frgále“! Už teď jsme zvědavi a těšíme se na příští kolo.
J
  Hráči (branky):  D. Kolovrátník (br), T. Dittrich (br), Š Souček (21), J. Dobeš (17), T. Maceášik (16), A. Vodička (10),
                            J. Jedenástík (8), B. Možíš (3), J. Hartl (2), T. Foukal (2), D. Schaffner (2), J. Vysloužil, F. Buršík.

       Starší žáci: 3. KOLO ŽÁKOVSKÉ LIGY STARŠÍCH ŽÁKŮ  -  27. 2. FRÝDEK – MÍSTEK  
  Na další turnaj žákovské ligy jsme odcestovali bez nemocného Hantra, ale s novou posilou do branky Dominikem Kolovrátníkem a také narychlo povolaným Fífou. Protože jsou tyto turnaje nesmírně náročné, byli jsme rádi, že jsme téměř poskládali kompletní mančaft.
 
V. Bystřice  vs  HK Baník Most  16 : 17
 
Začátek zápasu nám vyšel dobře a vedli jsme 4:2, když nám vycházely především signály. Pak ale přišla série technických chyb a špatná střelba a najednou to bylo 4:7. Soupeř si tento náskok udržoval dvě třetiny zápasu a osm minut před koncem jsme prohrávali dokonce o pět branek. Poté jsme však výrazně zlepšili obranu a Šudřa už nepustil žádný gól. Prohra o branku byla krutá, ale spravedlivá. Pohořeli jsme na spoustu neproměněných náskoků ze šestky, špatnými přihrávkami jsme soupeři darovali několik trháků a největší slabina byla v neproměňování sedmiček (3/0). Kluci ale zaslouží pochvalu za to, že makali a bojovali přes nepříznivý vývoj až do konce a ze zápasu nakonec udělali pěkné drama :-) V pivotu byl tentokrát lepší Schaffi, všechna křídla (Fouky, Bobo, Tony a Fífa) byla téměř stoprocentní, ale spojky (Macek, Pepa Dobeš, Pepa11 a Štěpek) měli být tentokrát mnohem produktivnější! Výborný výkon předvedli oba góĺmani (Dominik a Šudřa).
 
V. Bystřice  vs  TJ Telnice  25 : 24
 
Soupeř, kterého známe od miniků byl výškově a věkově srovnatelný s námi. Od začátku do konce se vedení přelévalo ze strany na stranu.Bobo měl na začátku dvě šance, ale při první mu vypadl balón a ve druhé přešlápl
 :-( Naše pravá strana špatně bránila (což nás provázelo na celém turnaji). Ve třetí minutě si natáhl tříslo Tony a zápas pro něj skončil, ale na jeho místě dobře zahrál Fífa.  Střelecky nás držel Štěpek (11 branek), Puchýř vstřelil tři důležité branky. Ve druhé půli se zlepšil Bobo a také on si připsal dva důležité góly.  V té chvíli tahal za delší konec náš soupeř, tak jsme se rozhodli zariskovat a začali hrát osobku na dva nejlepší protihráče. Nasadili jsme na ně relativně odpočatá křídla Bohouška a Puchýře a ti dokázali zpomalovat a bránit útočné nájezdy šikovných Telnických spojek. Tento tah nám vynesl vyrovnání, ale čtyři minuty před koncem přišla další horká chvíle, když jsme šli do dvojnásobného oslabení. Zbylá čtyřka na hřišti však zabojovala a nejen. že jsme neinkasovali, ale ještě dokázal Macek skórovat. Po oslabení vstřelil další gól Štěpek, na což už soupeř nedokázal zareagovat a my jsme vyhráli tím nejtěsnějším rozdílem. Nutno říci, že nás málem porazil jeden hráč soupeře David Popela.
 
V. Bystřice  vs  HCB Karviná  27 : 34
 
Sice prohra, ale životní výkon proti favoritovi Žákovské Ligy! První půli odchytal Šudřa a ve druhé čaroval Dominik (pět chycených trháků včetně jedné dorážky patřilo mezi jeho nejkrásnější zákroky). Velkou bojovnost a hodně zastavených soupeřových trháků, to byla skvělá vizitka Pepy Dobeše. Branku konečně vstřelil Schaffi, prosadil se Puchýř a taky z křídla Fífa. Jako živou vodou politý byl Tony, který rozhýbal bolavou nohu a na levém křídle vybojoval po svých oblíbených kličkách několik sedmiček a jednu i sám proměnil. V průběhu zápasu se dostal i na spojku a rozhodně nezklamal. Excelentní výkon ovšem předvedl Štěpek, který pálil jako u Verdunu :-) Střely z výskoku, podstřely, to vše bylo pro Karvinské brankaře nechytatelné a v konečném součtu se zastavil na 14-ti brankách. Pochvalu zaslouží celý kolektiv, kde se v širším základu protočilo pět mladších žáků a všichni dali branku! Pochvalné ohlasy byly i v hledišti a to nejen z řad našich fans.
 
V. Bystřice  vs  SKP Frýdek – Místek  25 : 27
 
Vypadalo to, že proti sobě hrají dvě rozdílné kategorie a taky to tak věkovým průměrem bylo.  I když jsme se na začátku dostali do vedení 5:1, domácí díky fyzickým parametrům dokázali brzy otočit výsledek na svojí stranu a jedno až dvoubrankový náskok si udržovali až do konce zápasu. Ale i tak to byl z naší strany parádní zápas.  Na Štěpka byla po celý zápas nasazena osobka, do zakončení se konečně tlačil Pepíno11,  aktivitou hýřil Tony, Macek pochopil, že bez síly to nepůjde a podal perfektní výkon v útoku i obraně. Puchýř makal, jak nejvíce mohl, snažil se i Bobo, ale v jeho případě to bylo 30kg proti 90-ti a to se nedá. Obětavý výkon předvedl Pepa Dobeš, který nastřílel hodně branek. V brance opět spolehlivě chytal Dominik.
  Opět se ukázalo,  jak vyrovnaná žákajda vlastně je. V této soutěži nejsou vyloženě slabá družstva a pro nás je účast velkou školou, ve které kluci získají obrovské zkušenosti v těžkých zápasech, kterých pohříchu v oblastní soutěži mnoho není. Další kolo nás čeká 21. 3. V „nedalekých“ Strakonicích a my už se na něj teď těšíme. Závěrem musíme poděkovat rodičům za pomoc s dopravou, za fandění, které bylo slyšet a za výborný štrúdl, který upekla J. Dobešová
 
Hráči (branky): D. Kolovrátník (br), J. Šudřich (br), Š. Souček (35), T. Maceášik (15), J. Dobeš (13), J. Jedenástík (7),
                           A. Vodička (6), F. Buršík (6), J. Vysloužil (5), B. Možíš (4), T. Foukal (1), D. Schaffner (1), J. Preč. 

 


                       ŽÁKOVSKÁ LIGA STARŠÍCH ŽÁKŮ – 2. KOLO, 2. MÍSTO !
 
V neděli 8. 2. jsme v naší hale Na Letné pořádali další kolo žákovské ligy starších žáků. Odehráli jsme čtyři těžké zápasy, v nichž jsme dokázali získat pěkných šest bodů a obsadili druhé místo za družstvem HC Zubří.
 
V. Bystřice  vs  Uherské Hradiště  32 : 13
 
Začátek zápasu nám vyšel přímo parádně, Jirka Routner, který nás pro toto kolo posílil, zavřel branku a brzy jsme vedli 8:1. Hodně produktivní jsme byli z levého křídla, kde byl stoprocentní po nemoci hrající Tony (skórovat dokázal i z opačné strany přes ruku) a výborně střílející, ale hůře bránící taktéž čerstvě uzdravený Schaffi. Hru výborně rozehrával Štěpek, uvolňoval své spoluhráče a ještě stačil střílet branky. Ve druhém poločase na něj soupeř nasadil osobku, ale ostatní kluci si s tím poradili. Dobře se rozehrál Macek a především v obraně byl velkou oporou. Puchýř dal hezkou branku, ale mohlo jich být i víc... Pepa Dobeš byl klasicky rychlý směrem dopředu, spoustu černé práce odvedl Pepíno11. Začátek druhé půle jsme trošku pokazili, ale postupně jsme začali hru zrychlovat a navyšovat náš náskok. Vyšla nám spousta dobře zahraných signálů a všem se podařilo vstřelit branku.
  
V. Bystřice  vs  Náchod  20 : 16   
 V první půli opět výborný nástup a rychlé vedení 7:0, po poločase 12:3. Opět vycházela spousta akcí, akorát Pepa Dobeš hrál s gólmanem vybíjenou. Hodně produktivní byl Pepíno11. Do druhé poločasu nastoupilo úplně jiné družstvo. Začátek byl pozvolný a pak už se to jenom zhoršovalo. Pepa Dobeš sice zlepšil střelbu, ale aby se to vyrovnalo, tak všichni ostatní jí zhoršili. Závěr už se zvrhl  v nesmyslné lítání a bombardování soupeřova brankaře. Pochvalu zaslouží Jirka, který opět zavřel branku v první půli. Puchýř dokázal opět skórovat.
  
V. Bystřice  vs  Zubří  20 : 27
  Dvě třetiny zápasu jsme s favoritem drželi krok. Všichni kluci zaslouží pochvalu za bojovnost. Na konci rozhodl širší kádr soupeře. Díky přibývající únavě kluci začali dělat chyby a neproměňovali své šance. V brance opět parádně Jirka. V závěru šel do branky Dittr a ze sedmi střel dostal pouhé dvě branky, což není špatná bilance. O branky se podělili zase téměř všichni hráči. Z dálky se prosazoval Macek, opět se trefil Puchýř, přidal se i Schaffi. Výborný výkon odvedl Pepíno11. Rychlé útoky zakončoval Pepa Dobeš, Štěpek neúnavně tvořil hru, na křídle se prosazoval Tony. Hezký zápas.
  
V. Bystřice  vs  Pardubice  24 : 14
 
Poslední zápas už měl k pohlednosti hodně daleko. Oba týmy působili velmi unaveným dojmem, z toho pramenili chyby v obraně i v útoku, spousta neproměněných šancí. V první půli opět dobře Jirka v brance, ve druhé Šudřa výtečně, předvedl několik super zákroků. Puchýř opět gól, křídla tentokrát byla neproduktivní, na Tondovi bylo hodně vidět, jak ho prodělaná nemoc oslabila. O branky se podělili spojky Macek, Štěpek a oba Pepíci.
  Další kolo žákovské ligy ukázalo, jak důležité jsou výkony brankařů. Jirka byl velkou oporou a s jeho výkony šli nahoru i ostatní hráči. Přáli jsme si zisk čtyř bodů, nakonec jsme ještě dva přidali, takže celkově zavládla v našem týmu spokojenost. Na druhou stranu byla citelná každá absence (tentokrát Bobo a Hantr) a s oslabeným kádrem není možné odehrát 160 minut na sto procent! Další kolo odehrajeme 28. 2. ve Frýdku-Místku a věříme, že i tam získáme nějaké body do celkového hodnocení.    
  
Hráči (branky): J. Routner (br), J. Šudřich (br), T. Dittrich (br), Š. Souček (30), T. Maceášik (16), J. Dobeš (16),
                            J. Jedenástík (13), A. Vodička (8), D. Schaffner (8), J. Vysloužil (4), T. Foukal (1).


                                   Mladší žáci: OLMA CUP 2015 - loňské prvenství obhájeno! 
 Ve dnech 24. a 25. 1. přivítala sportovní hala ve Velké Bystřici účastníky už čtvrtého ročníku mezinárodního turnaje mladších žáků OLMA CUP 2015. Své dovednosti zde předvádělo sedm družstev z Čech a Slovenska systémem každý s každým, hrací čas byl 2 x 15 minut. Jako každý rok bylo k vidění spousta kvalitních utkání a domácí tým bez ztráty kytičky obhájil loňské první místo.
  SK Velká Bystřice  vs  TJ Sparta Kutná Hora  22 : 11
 Ranní zápasy nám obvykle moc nejdou, ale tentokrát kluci vletěli do zápasu od první minuty a svého soupeře suverénně přehráli. S velkou chutí hrál Tony, který se tlačil do zakončení a zároveň spolehlivě bránil. Velkou oporou byli naši gólmani Vojta a Vojta. Ve druhém poločese se na hřiště dostali i naše 2003 a svým výkonem potvrdili svojí kvalitu.
  SK Velká Bystřice  vs HC  Zlín  13 : 6
 Tento zápas se nám moc nepovedl, spousta spálených šancí a technických chyb dávala našim protivníkům stále naději na přijatelný výsledek. Kluci jakoby soupeře podcenili a mysleli si, že se Zlínští porazí sami. Naši střeleckou marnost potvrzuje fakt, že se mezi střelce zapsali v podstatě jen dva hráči Tony a Bobo. Vysoký standart odvedli opět oba brankaři V+V.
  SK Velká Bystřice vs  DUKLA Praha 4  28 : 12 
 Tak toto bylo úplně z jiného soudku. Kluci byli správně nažhavení a své protivníky převyšovali ve všech činnostech, výborný byl rychlý přechod do útoku. Střelecky opět řádil Tony a přidali se k němu hlavně Fífa, Bobo a Puchýř. Díky pohodlnému náskoku se do hry brzy dostali i naši mlaďoši, kteří sehráli taktéž pěknou partii. Velmi pozitivní bylo, že všichni hráči, kteří se dostali na hřiště dokázali vstřelit branku.
  SK Velká Bystřice  vs  ŠKP Bratislava  20 : 6
 Jediný zahraniční účastník turnaje přijel bohužel oslaben, což byla velká škoda. Byli jsme velmi zvědaví na hru týmu, který vyhrál poslední dva ročníky prestižního Dobiáš Cupu. Bohužel díky marodce, která postihla Bratislavský celek, se zápas brzy stal až příliš snadným. A tak jsme mohli zase protčit sestavu a nechat hrát hráče z lavičky. Tentokrát si s chutí zastřílel Bohoušek, který nastřílel devět branek. Tímto zápasem skončil náš sobotní program a v neděli nás čekali dva zápasy, které měli rozhodnout o tom, jakou medaili získáme.
  SK Velká Bystřice  vs  STM Olomouc  21 : 10
 První nedělní zápas byl velkým galapředstavením našeho brankaře Vojty Haderky. Jeho zákroky mazaly olomoucké střelce a zejména okamžik, kdy chytil sedmičku i následnou dorážku byl opravdu velkým zážitkem. A protože našim klukům v útoku vycházelo prakticky vše, byl konečný rozdíl ve skóre jedenáct branek. Vedle našich tradičních střelců se tentokrát hodně dařilo Vildovi Zedníkovi, vidět byli také Jirka Jagelka, Rosťa Černý a Matouš Pečínka.
  SK Velká Bystřice  vs  DUKLA Praha 6  16 : 13 
 V posledním zápase celého turnaje se střetly dva doposud neporažené týmy a bylo jasné, že ten úspěšnější se stane i celkovým vítězem. Můžeme říci, že toto utkání bylo snad nejhezčí a nejdramatičtější v celém turnaji. V prvním poločase jsme tahali za kratší konec také díky pěti nastřeleným tyčkám. Na druhé straně byl skoro neomylný nejlepší hráč Dukly Jonáš Patzel. Do druhé půle jsme nastoupili s dvoubrankovým mankem a také s druhým gólmanem Martinem Grygarem, který vystřídal zraněného Vojtu Haderku. Přesto, že do tohoto zápasu na turnaji skoro nechytal, byly to jeho zákroky, které drželi naše naděje na obrat v zápase. Hlavně v prvních minutách zlikvidoval tři šance a naši kluci vycítili šanci. Rychle vyrovnali a nakonec se dostali do vedení, které udrželi až do konce zápasu. Vynikající zápas odehrál Bobo, který se dostával do šancí a dokázal je proměnit. V důležitých chvílích zabral také Tony, který několikrát prošel až na šestku a také se nemýlil. Nejlépe ale fungovala spolupráce Fífy a Schaffiho. Fífa neustále svojí útočnou aktivitou přečísloval obranu Dukly a chystal Schaffimu šance, které David skoro stoprocentně zúročil a nastřílel v tomto zápase šest důležitých branek. Všechny hráče musíme pochválit za bojovnost a velkou touhu po vítězství.
 
 Velké poděkování patří hlavnímu sponzorovi, společnosti OLMA a.s. Olomouc, jejíž generální ředitelka paní Simona Sokolová byla v hledišti při našem zápase s Duklou 6 a také se zúčastnila slavnostního vyhlášení a předala hráčům ceny a medaile. Dále pak děkujeme MZŠ Velká Bystřice za spolupráci s ubytováním, Penziónu Zámeček-Varna za zajištění výborného stravování, osádce Sportbaru Na Letné, který se staral o pitný a stravovací režim především nás dospěláků. Nemůžeme vynechat maminky (tatínky) našich hráčů, kteří napekli různé dobroty a v neposlední řadě Elišce, Štěpánovi a panu Černému, kteří po celý víkend obsluhovali časomíru a psali poctivě zápisy z utkání. Jarda Loun se postaral o záležitosti finanční a také se ukázal jako rychlá spojka.
 Hráči (branky): V. Haderka (br), V. Zácha (br), M. Grygar (br), B. Možíš (33), A. Vodička (32), D. Schaffner (12), F. Buršík (12),
                          V. Zedník (7), J. Vysloužil (5), R. Černých (5), M. Pečínka (5), J. Dzieržava (4), J. Jagelka (3), H. Dvořák (1).
 Konečné pořadí:  1. SK Velká Bystřice
                           2. DUKLA Praha 6
                           3. TJ Sparta Kutná Hora, 4. STM Olomouc, 5. ŠKP Bratislava, 6. HC Zlín, 7. DUKLA Praha 4.
 Vojta Haderka získal naprosto zaslouženě cenu pro nejlepšího brankaře!!!

 

 


                             Starší žáci: 1. KOLO ŽÁKOVSKÉ LIGY – 17. 1. V KOPŘIVNICI.
 
Po úspěšně zvládnuté kvalifikaci jsme v sobotu ráno vyrazili na 1. turnaj šestidílné série Žákovské ligy. Naše ambice srazil fakt, že s námi nepochopitelně neodcestoval jeden z nejlepších brankařů mezi staršími žáky Jirka Routner. A tak své brankařské umění museli předvést Šudřa s Dittrem, pro které je chytání na takových akcích tou nejlepší školou.
 Odehráli jsme hezký zápas s Kopřivnicí, podali bojovný výkon proti Dukle, naopak tragické představení jsme sehráli s Novým Veselím a výborný, bojovný zápas jsme sehráli s Bělou p. Bezdězem.   
 
V. Bystřice  vs KH Kopřivnice  20 : 26
 Hned na úvod nás čekal těžký domácí tým, který má v kádru pět hráčů pravidelně hrajících 1. dorosteneckou ligu. Celý zápas se byl relativně vyrovnaný, rozhodujícím faktorem byla špatná produktivita při jasných šancích a šest nastřelených tyček!!! Oba brankaři předvedli slušné zákroky, Macek působil hodně odevzdaně a trefoval prostředek branky. Štěpek se v první půli zastřeloval, ve druhé už své šance proměňoval. Tony dobrý při střelbě, brejkových protiútocích, vybojované sedmičky,  předvedl ale také několik zbytečných chyb. Pepíno11 to měl na křídle přes ruku těžší, což se v první půli projevilo neproměněnými náskoky. Pepíno se z toho poučil a ve druhém poločase předvedl dva parádní přehozy. Pepa Dobeš výborný na nohách, tradiční bojovný výkon. Bohoušek si neodpustil šipky do brankoviště, Puchýř vstřelil pěknou branku z křídla.
 
V. Bystřice  vs  DUKLA Praha  20 : 29 
 Absolutně nevyvedené začátky obou poločasů nás připravili o naděje na lepší výsledek. Kluky ale chválíme, že to nezabalili a bojovali i přes nepříznivý vývoj až do konce zápasu. Střelecký apetit chytl Tony, Pepa Dobeš na středu aktivní a bojovný, ale zbytečně držel balon a zpomaloval tak rozehrávku. Štěpek přes velkou bojovnost a snahu občas zbrkle a zbytečně střílel z dálky. Macek velké rezervy v obraně, naopak výborný výkon předvedl Pepíno 11. Hantr vybojoval dvě sedmičky a jednu z nich zkušeně proměnil. Fouky pěkná akce – přihrávka brankovištěm z křídla na křídlo na pozorného Tonyho, který akci zakončil gólem. Pozitivní bylo, že téměř všichni hráči dali branku. Slabší chvilky si vybrali brankaři.
  
V. Bystřice  vs  Nové Veselí  18 : 25
 Noční můra za bílého dne! Tragická obrana, tragičtí brankaři, tragický celkový výkon. V tomto zápase není co chválit a můžeme říci, že tak špatně jsme kluky ještě nikdy neviděli hrát!
  
V. Bystřice  vs Bělá pod Bezdězem  18 : 19 
 
Bohužel jsme prohráli o pouhou branku, ale z naší strany výborný výkon. Štěpek dřel, až ho chytla křeč, Pepa Dobeš výborné proskoky, Pepíno výborně na nezvyklé pozici pivota. Soustředěný Šudřa v brance předvedl několik výborných zákroků. Bobo skvělá osobka na nejlepšího hráče soupeře + dvě vstřelené branky (trošku zbytečně střílel z křídla z nulového úhlu). Macek konečně zabojoval i v obraně, Tony excelentní obrana. Remíza by byla asi spravedlivější.
  První kolo ŽL nám ukázalo, kde nás nejvíce tlačí bota a co musíme zlepšit do dalšího kola, které se koná 8. 2. v naší hale ve Velké Bystřici. Přesto, že na našem kontě prozatím svítí nula v počtu bodů, nemůžeme říci, že by bylo všechno špatně. Klukům rozhodně nechybí chuť hrát, individuální kvality a velká bojovnost. Je však pravda, že na takto fyzicky náročných turnajích se v plné míře projeví to, jak je náš tým mladý (možná nejmladší v celé soutěži), a že fyzické dispozice hrají obrovskou roli. My se však nevzdáme a věříme, že už v příštím kole nějaké bodíky vybojujeme.
Speciální dík patří Jardovi Lounovi a Pepovi Jedenástíkovi za pomoc s dopravou.
 
Hráči (branky):
 J. Šudřich (br), T. Dittrich (br), Š. Souček (22), T. Maceášik (14), J. Dobeš (14), A. Vodička (11),
                           J. Jedenástík (8), B. Možíš (3), J. Hartl (2), J. Vysloužil (2), T. Foukal.
             


              Starší žáci: VÁNOČNÍ TURNAJ 14. 12. UHERSKÉ HRADIŠTĚ - 1. MÍSTO !!!
  Před turnajem nás postihla nevídaná marodka a vypadalo to, že nás odjede jen sedm. Nakonec se uzdravil Pepíno11 a přidal se k sedmi statečným. Neměli jsme žádného pivota a do branky malinkého Semínka Ditříka. Cíl byl proto jednoznačný - neskončit poslední :-)
  Jako první nás čekal urostlý Zlín (17 : 11).
 Kluci od začátku makali naplno. Jako dobrý tah se ukázalo šoupnout Hantra do pivota. Bránil s velkým přehledem a byl nebezpečný i v útoku. Štěpek ukázal hned na začátku, že se mu bude střelecky dařit. Tony se rozjížděl trošku pomaleji, jako vysloužilá parní mašinka :-). Fouky nebránil dobře, ale zastoupil ho Kuba Preč, který vstřelil i důležitou branku. Parádně zahráli i oba Pepíci (Jedenástík a Dobeš) a v poločase jsme vedli o dvě branky. Ve druhé půli jsme nepřipustili žádné potíže a postupně navyšovali rozdíl ve skóre až na šest branek. Úspěch slavila obrana podpořena výborným Dittrem v brance. Parádičku předvedl Tony, který vstřelil branku "šlajsem".
  V. Bystřice vs Napajedla 24 : 12 
 Začátek zápasu - špatná obrana. Kluci trošku podlehli pocitu, že po těžkém vítězném zápase se Zlínem půjde všech samo, ale postupně se všichni rozehráli. Spoustu rychlých útoků proměnil Pepa Dobeš, Tony začal používat při střele zápěstí, hezkou branku koněm vstřelil Fouky. Hantr opět výborně, především parádní spolupráce se Štěpkem. Dittr v brance perfektní, Pepíno11 příkladně bojoval.
  V. Bystřice vs U. Hradiště  19 : 17
 Tak tady už naším borcům, kteří hráli téměř bez střídání docházely síly. Hrálo se 2x15 minut a mezi našimi zápasy byl vždy jen jeden zápas na odpočinek. Celý mač jsme tahali za kratší konec, ale touha po vítězství byla obrovská. Štěpek kluky mohutně hecoval a  opět vymyslel parádičku s Hantrem. Také jsme několikrát protočili posty, aby si Štěpek odpočinul v obraně, když na středu hrál velmi aktivní hráč soupeře. Nutno říci, že oba Pepíci si na rozehrávce vedli velmi dobře. Mimořádný výkon podal na křídle Tony, který střílel branku za brankou a ani si nevšiml, že ztratil kontaktní čočky :-). Minutu před koncem jsme se konečně dostali do jednobrankového vedení a byli jsme u míče. Vzali jsme si time-out a pokyny byly jasné, udržet se v útoku až do pasivity, což se téměř podařilo. Pepíno11 ale vyměkl, zbrkle vystřelil a dal tak soupeři šanci na vyrovnání. Jasnou tutovku domácích ale lapil Dittr a z následného trháku hezkým lobem zakončil výborný Tony! Pochvalu zaslouží i Fouky, který vstřelil důležitou branku v momentě, když se lámal zápas.
  V. Bystřice vs Veselí n. Moravou (holky) 35 : 15
 Poslední zápas už byl na pohodu. Holky, oslabené o sestry Klimešovy se silově nemohly rovnat klukům. Naši si zaběhali a zastříleli. Na spojce si to zkusil Fouky, pěkné branky dal Kuba Preč a hodně aktivní byl také Hantr.
 Turnaj byl velmi dobře zorganizovaný a výborný výkon našich mohykánů podtrhl Štěpek ziskem ocenění pro nejlepšího střelce turnaje. Kluci dostali za nečekané první místo medaile a od nás lehký oběd. Lendymu děkujeme za klidný převoz tam a zpět, a našim hráčům za obětavý výkon, kterým zakončili herní část sezóny.
 Hráči (branky): T. Dittrich (br), Š. Souček (34), J. Dobeš (20), A. Vodička (19), J. Jedenástík (11), J. Hartl (6), J. Preč (3),
                          T. Foukal (2).

 

 

 


               Starší žáci:  KVALIFIKACE ŽÁKOVSKÉ LIGY BRNO – JULIÁNOV POSTUP!!!
 Nejdůležitější akce podzimu nás čekala v sobotu 6. 12. V přetlakové hale Sokola Juliánov se střetla čtyři družstva systémem každý s každým a první dva týmy postupovali do žákovské ligy.
Předkvalifikační týden byl pro nás doslova hororový, protože nám onemocněli tři hráči základní sestavy (Jirka Routner, Macek a Pepa11) a vypadalo to, že kvaldu odehrají mladší žáci. Naštěstí se kluci kousli a v pátek vylezli z postelí. Do té si naopak zalezl večer před odjezdem Puchýř, pivot, přes kterého jde většina akcí. Z neznámých důvodů navíc nepřišel na sraz Fouky!!!
 
Jako první nás čekal domácí Sokol Juliánov – výhra 20 : 16
 Rozhodně to nebyl lehký zápas, začátek byl velmi nervózní, spousta nechycených míčů a špatných přihrávek. Naštěstí nás svými zákroky držel Jirka Routner v brance. Kluci se těžko prosazovali, ale naštěstí se chytl Štěpek a střelbou z dálky nás držel v kontaktu. Ve druhém poločase zázračně ožil Tony na křídle a nastřílel spoustu důležitých branek. Prosadil se i Pepíno11 a důležitou branku dal na pivotu Schaffi. Macek dal z počátku tři branky, ale potom bylo hodně vidět, jak je oslabený po nemoci. Domácí zkusili ještě osobně bránit Štěpka, ale nebylo jim to nic platné.  
  V. Bystřice  -  SOKOL Bělá pod Bezdězem   13 : 10
 Začátek zápasu katastrofální, prohrávali jsme 0:4! Soupeř nás zaskočil hodně nečistou hrou se spoustou dohrávaných soubojů, chytání za ruku při střelbě, držení pod krkem. Kluci se ale dokázali vyhecovat a do konce půle dotáhnout na 3:4. Štěpkovi se opět dařilo střelecky, byť na něj byla hrána osobka. Macka jsme uklidili do pivota, kde si jej soupeř musel hledět a vytvořilo se tak více prostoru pro ostatní. Rychlé nohy uplatňoval Pepa Dobeš, který celý turnaj příkladně odbojoval. Na křídle se proval Bobo a spoustu ran schytal nezvykle odolný Pepíno11. V brance opět čaroval Jirka Routner.
 
V. Bystřice  - DTJ  Polanka  17 : 18 
 V tomto zápase dostali příležitost všichni hráči, kteří si do té doby zahráli méně. Šanci využil Šudřa, který předváděl parádní zákroky v brance. Ve druhé půli na jeho výkon nedokázal Dittr navázat. Do trháků si zaběhal Pepa Dobeš, na spojce činil i Pepíno11. Na Štěpka byla pro změnu opět hrána osobka
J Konečně vstřelili branky i Kuba s Hantrem, takže z turnaje neodjížděl nikdo bez vstřelené branky. Macka jsme v tomto zápase šetřili, protože vypadal na umření.
 
Hráči (branky):  J. Routner (br), J. Šudřich (br), T. Dittrich (br), Š. Souček (14), J. Dobeš (10), A. Vodička (7),
                            J. Jedenástík (7), T. Maceášik (6), B. Možíš (2), J. Hartl (2), D. Schaffner (1), J. Preč (1).
 Závěrem děkujeme řidičům, speciálně manželům Routnerovým, kteří Jirku vezli ještě do Třince na zápas mladšího dorostu!

 

 

 


        Starší žáci: 28. – 30. 11. DOBIÁŠ CUP ROŽNOV pod RADHOŠTĚM 9. MÍSTO 
Výborně obsazeného turnaje se zúčastnilo třináct družstev, včetně výběru zlínského kraje, rozdělených do skupin po třech. Ta naše byla velmi těžká (Dukla Praha a Slovan Modrá). První dva postupovali do dalších bojů, poslední hrál o 9. – 13. místo, což postihlo bohužel nás.
 
V. Bystřice  - TJ Slovan Modra 14 : 16 (7 : 8)
 
Vyrovnaný boj s velice urostlým soupeřem. Z počátku jsme vedli, ale soupeř nás postupně začal přehrávat, především střelami z nulových úhlů, které by měl brankař chytat. Šudřa se blýskl několika hezkými zákroky z dálky i ze šestky, ale křídla měl bohužel tragická. Naopak my jsme takovou úspěšnost z křídel neměli. Hantr ze čtyř náskoků ze spojkových pozic, čtyřikrát trefil brankaře u bližší tyče. K tomu není co dodat. Za pochvalu stojí obrana, především spojek, které dokázali bránit urostlé protihráče. Problémem byl i pivot, kterého výborně bránil Puchýř, přesto když tento vazoun dostal balon, byl neudržitelný. Kluci v závěru zkusili zápas zvrátit, ale Pepa Dobeš dostal po nešťastném zákroku červenou. Na jeho místo nastoupil Kuba Preč a měl velkou potřebu v prvním útoku vystřelit z nulového úhlu. Z následujícího protiútoku jsme dostali rozhodující branku. Kluky musíme pochválit za velkou bojovnost, Štěpek 3x vybojovaná sedmička, Macek silové dohrávky v soubojích jeden na jednoho.
 
V. Bystřice  -  DUKLA Praha  9 : 17 (3 : 12) 
 Sobotní ráno klukům nesvědčilo, v prvním poločase ještě spali, hlavně v obraně, která byla velmi špatná. Soupeř byl důraznější a rychlejší a naši hráči vůbec neplnili dané pokyny. Po výměně Pepy Dobeše za Pepu11 na spojce se výrazně zlepšila obrana. Pepíno11 byl ale platnější na křídle, kde dokázal proměňovat své šance. Druhý poločas – výborný. Velká bojovnost, rychlý přechod do útoku. Nezklamali leváci Fouky a Kuba, v brance zlepšil svůj výkon Šudřa. I v tomto zápase se dokázal prosadit bojovný Puchýř. Druhý poločas jsme vyhráli 6:5!
 
V. Bystřice  -  ŠKP Bratislava  17 : 13 (8 : 5)
 
Soupeř stejně jako my vypadl z těžké skupiny (Prešov, STM Olomouc) a výškově i váhově byl srovnatelný s námi. Od začátku do konce jsme vedli, ale nedostali jsme to zadarmo. Parádně zachytal Šudřa a přidal i několik trháků. Obrana vynikající 5:1. Vysunutý Štěpek podal maximální výkon, který ještě zvýraznil i vydařenou střelbou. Puchýř třetí zápas a opět branka. Bojovný výkon odvedl Macek a branku konečně vstřelil i Kuba. Mužem zápasu byl Pepa Dobeš, výborný v obraně a rychlý dopředu. Vycházeli nám i signály.
 
V. Bystřice  -  Sokol Újezd u Brna 32 : 21 (14 : 9)
 
Všichni hráči vstřelili branku, ve druhém poločase útočné chutě předčili obranu. Do rychlých útoků chodil Pepa Dobeš, Fouky se rozestřílel na křídle, aktivní byli Štěpek s Mackem. Šudřa v brance spolehlivý. Problém byl s bráněním pravého křídla soupeře. Vystřídali se na něm Hantr, Fouky, Kuba a ubránil ho až Pepíno11.
 
V. Bystřice  -  Rožnov pod Radhoštěm  18 : 13 (11 : 6)
 
Vstávali jsme v šest hodin, sbalili se, posnídali a potom předvedli náš nejhorší výkon na turnaji. Na domácí to stačilo, ale obrana nedůrazná, v útoku nic moc. Puchýř patý zápas – pátá branka!
 
V. Bystřice  -  SK Žeravice  25 : 15 (15 : 7) 
 
Poslední zápas, spousta Šudřou podceněných střel koněm z dálky, ale zase se zlepšil pozičně při střelbě z křídel. Rychlá hra dopředu vyhovovala Pepovi Dobešovi a Štěpkovi, vycházely signály. Střelecky se moc nedařilo Mackovi, naopak při chuti byl Pepíno11. Výborný výkon, ostatně jako po celý turnaj předvedl Puchýř. Spolehlivě zahrál Fouky a špatný nebyl ani Hantr.
 Součástí turnaje byla i návštěva bazénu a kina. Poděkování patří pořadatelům za výborně zorganizovaný turnaj, speciální dík patří Zbyňovi Müllerovi za odvoz hráčů na turnaj a zpět. Turnaj splnil cíl přípravy na kvalifikaci žákovské ligy. Kluci odehráli turnaj téměř bez střídání, za což zaslouží všichni pochvalu.
 
Hráči (branky): J. Šudřich (br), Š. Souček (34), J. Dobeš (27), T. Maceášik (23), J. Jedenástík (15),
                            J. Vysloužil (5), T. Foukal (4), J. Preč (3), J. Hartl (2).


      SMVB CUP 2014 – TURNAJ MLADŠÍCH A STARŠÍCH ŽÁKŮ 30. – 31. 8. VELKÁ BYSTŘICE   
 
 
Sk Velká Bystřice ve spolupráci se sdružení Sportovní mládí V. Bystřice uspořádal o minulém víkendu společný turnaj mladších a starších žáků, kterého se zúčastnilo třináct družstev z ČR a SR.
  
Starší žáci:
 Do této kategorie se přihlásilo sedm týmů, které hráli systémem každý s každým a nutno podoktnout, že se sešla opravdu kvalitní a vyrovnaná družstva, která mezi sebou svedla nelítostné souboje.
 
 V. Bystřice vs  DUKLA Praha 4  13: 11

 Náš nejlepší zápas na turnaji, proti urostlému soupeři jsme se prosazovali kombinací. O výhře rozhodl hlavně začátek utkání, kdy jsme si vytvořili čtyřbrankový náskok. Výborně zahrál Štěpek,ale parádní výkon předvedlo celé družstvo se skvělým Jirkou v brance.
  
V. Bystřice vs SKP Frýdek-Místek  12 : 12

 V tomto zápase jsme neproměnili spoustu šancí a připustili zbytečné drama. Kladem je, že o branky se piodělilo osm hráčů. V závěru jsme získali bod především díky důrazu Pepy Dobeše. Fouky skóroval v druhém zápase za sebou.
  
V. Bystřice vs HK Ivančice  20 : 11
 
Soupeřovy vysoké spojky jsme dobře pokryli, rozestřílel se Macek, stejně tak Tony na křídle.
  
V. Bystřice vs STROJÁR Malacky  14 : 11
 
Více boj, než pohledná házená. Párádně zaskočil na pivotu za zraněného Puchýře Pepíno 11. Střelecky opět výborně Macek, do hry se dostal i Šudřa a dokázal skórovat. Výborný výkon okořeněný brankou předvedl Hantr. Soupeř vyzkoušel i osobku na Štěpka, ale tím se hra více otevřela, čehož jsme dokázali využít.
  
V. Bystřice vs DUKLA Praha 6  11 : 10
 
Opět zápas, ve kterém jsme nakupili spoustu technických chyb a špatných střel. Naštěstí pro nás toho soupeř nedokázal využít a především díky Jirkovi Routnerovi jsme nakonec dokázali vyhrát. Naše spojky se neprosazovali a branky nepadali ani po dohrávkách do křídel. Důležitou branku vstřelil Kuba Preč a na pivotu se střelecky blýskl Schaffi. Vzhledem k průběhu utkání se dá říci, že by mu lépe slušela remíza.
  
V. Bystřice  vs  KH Kopřivnice  15 : 16
 
Vyhrálo družstvo, které po celý turnaj  předvádělo nejlepší výkon. Na křídle zazářil Bobo, parádně zachytali oba brankaři Šudřa a Jirka, solidní hru předvedl Pepa Dobeš.

 

V turnaji jsme obsadili druhé místo, což bylo nad naše očekávání. Na našich hráčích byla patrná únava z těžkého soustředění, které turnaji předcházelo. Chyběla především rychlost a důraz, dále také musíme zapracovat je proměňování šancí a odbourání zbytečných technických chyb. Pochvalu, ale zaslouží všichni hráči, především za bojovnost a odhodlání. Jirka Routner byl vyhlášen nejlepším brankářem!

   
Hráči (branky): J. Routner (br), J. Šudřich (br+1), T. Maceášik (23), Š. Souček (15), J. Dobeš (15),
                             B. Možíš (8), J. Jedenástík (5), D. Schaffner (5), A. Vodička (5), J. Hartl (2), T. Foukal (2),
                             J. Preč (1), J. Vysloužil.
  

   Konečné pořadí:  1. KH Kopřivnice           (12 b)
                              
2.  SK Velká Bystřice      (9 b)
                              
3. DUKLA Praha 4          (8 b)
                               4. DUKLA Praha 6          (6 b)
                               5. SKP Frýdek – Místek   (5 b)
                               6. STROJÁR Malacky     (2 b)
                               7. HK Ivančice                 (0 b)

 

     Mladší žáci.

 V kategorii mladšího žactva se nakonec sešlo šest týmů, které v sobotu hráli každý s každým a v neděli o konečné pořadí.

  Naši mlaďoši prohráli pouze s DUKLOU Praha 6, což jsme trošku očekávali, protože Bobo, Tony, Shaffi a Puchýř (než se zranil) vypomáhali i starším žákům a jejich vytížení bylo opravdu enormní a únava s tím spojená byla velmi viditelná. A tak jsme byli velmi zvědaví, jak kluci dokáží zmobilizovat své síly na nedělní finále a jestli dokáží oplatit DUKLE 6 sobotní porážku.
  Do tohoto zápasu vstoupili lépe naši hráči, kteří si během první půle vybudovali lehký náskok, který nakonec dokázali udržet až do konce utkání, i když se houževnatý a bojovný soupeř dotahoval až na konečný rozdíl pouhé branky. Dobrými zákroky se blýskl Gryggi v brance, trháky tradičně výborně naházel Fífa, ale i Tony. Bobo nebojácně pronikal do soupeřovy obrany, ale pochvalu zaslouží opravdu všichni hráči. Důležitým faktrorem bylo, že se podařilo ubránit nejlepšího hráče turnaje Jonáše Patzela, což nebyl vůbec snadný úkol hlavně pro pravou stranu naší obrany (Jirka a Tony).
   
Výsledky  SK V. Bystřice:  -  HK Ivančice                       18 : 8
                                                -  SK Žeravice                       18 : 15
                                                -  SKP Frýdek – Místek        22 : 3 
                                                -  DUKLA Praha 4                26 : 14
                                                -  DUKLA Praha 6                17 : 22
  
  
 

    Finále:  SK Velká Bystřice  vs  DUKLA Praha 6    15 : 14

 

 Stejně jako starší žáci měla většina mlaďochů v nohách těžké soustředění, navíc někteří, jak bylo řečeno hráli v obou družstvech a někdy to měli opravdu našlapané, když jako motorové myši přejížděli z haly do haly, aby to vše stihli. Přesto dávali do zápasu vše co uměli, za což je ještě jednou chválíme. Družstvo ml. žáků se také potýkalo se zraněními (Puchýř a Hynek), takže nakonec hrálo v menším počtu hráčů. Přesto odehrálo pěkné zápasy zejména se Žeravicemi a týmy pražské Dukly. Předváděli rychlou házenou, se spoustou rychlých útoků, které zakládali hlavně Fífa a Tony. Do týmu dobře zapadli Kuba Dzieržava, Rosťa Černý, Vilda Zedník a Vojta Haderka. Bobo získal ocenění pro nejlepšího střelce turnaje a Vojta Haderka vyhlášen nejlepším brankařem.
   
Hráči: V. Haderka (br), M. Grygar (br), B. Možíš, F. Buršík, D. Schaffner, A. Vodička, J. Jagelka, V. Zedník,
                H. Dvořák, J. Dzieržava, J. Vysloužil, R. Černý.

   
Konečné pořadí: 1. SK Velká Bystřice
                                2. DUKLA Praha 6
                                3. DUKLA Praha 4
                                4. SK Žeravice
                                5. HK Ivančice
                                6. SKP Frýdek – Místek


 Závěrem můžeme konstatovat, že se turnaj po všech stránkách vydařil, k vidění byly dramatické zápasy a organizačně nebyl žádný výrazný problém. Pro týmy Dukly jsme měli nachystané překvapení v podobě „stanového městečka“ přímo za halou areálu Na Letné
J. Musíme také poděkovat sdružení SMVB, které bylo patronem celého turnaje, penziónu Zámeček –Varna, kde nám zajistili stravování, MZŠ Velká Bystřice za ubytování a pronájem školní haly, Sport baru Na Letné, kde bylo neustále co pít, městskému úřadu Velké Bystřice za zapůjčení promítacího zařízení  a všem, kteří se podíleli na organizaci turnaje, časoměřičům a zapisovatelům z řad rodičů a kamarádů, bez kterých by se takové akce vůbec nedali dělat. A nesmíme také zapomenout na provianťáka Bobana, který zajistil dostatek jídla a pití na sobotní večer, pro realizační týmy všech družstev. 

                        MLADŠÍ ŽÁCI SE UMÍSTILI NA 9. - 16. MÍSTĚ Z 56-ti  DRUŽSTEV NA "PARTILLE CUP 2014" VE ŠVÉDSKU
 První prázdninový týden jsme se opět vydali na největší turnaj na světě do švédského Göteborgu. Odjížděli jsme v neděli vlakem do Prahy, kde jsme se přidali k pěti družstvům Dukly Praha. V pondělí v poledne jsme byli na místě, ubytovali se a vyrazili na krátký trénink. Poté jsme povečeřeli a šli brzo spát, protože nás čekalo brzké vstávání a první zápas.
  Úterý:
 V 9:00 nás čekal první soupeř, dánský Hellerup IK 2. Na rozehrání přijatelný soupeř, kluci se do něj pustili s chutí, vyzkoušeli si v nové sestavě všechny signály a vyhráli přesvědčivě 21 : 7. Hodně míčů získal Pepa Dobeš.
 V 11:30 nás čekal norský tým IL Ros. Podobný průběh jako v prvním utkání, kluci si s chutí zastříleli a vyhráli 25 : 12. Super zákroky předvedli oba brankaři Šudřa a Gryggi. Zajímavostí prvního hracího dne byl fakt, že stejně jako vloni, jsme v obou zápasech řádně zmokli. Večer nás čekalo monstrózní zahájení, ještě lepší než v loňském roce. Kluci si to užili a my také.

  Středa:
 Ráno nás čekal nejsilnější soupeř skupiny švédský HK Aranäs 1. Svedli jsme těsný boj. Problémy nám dělal především přerostlý, 190 cm vysoký hráč, kterého šlo jen těžko bránit. Bohužel nám utekl začátek, a přestože jsme dokázali stáhnout ztrátu čtyř branek, prohráli jsme smolně brankou z poslední devítky 15 : 16. Střelecky se dařilo Tonymu na křídle.
 V pravé poledne jsme hráli s dánským mistrem Trelde GI. Celý zápas jsme museli čelit velmi nečisté, až sprosté hře. Tahání za ruku při střele, podrážení atd., za klidného až bohorovného přihlížení rozhodčích. Štěpka jsme třikrát odnášeli ze hřiště a po posledním faulu už nebyl schopný hrát. Osud zápasu vzal do svých rukou Jonáš Vyroubal, který vstřelil poslední dvě branky a zvrátil konečný stav na 12 : 11 v náš prospěch. Večer jsme zhlédli naší juniorské reprezentace dívek proti Rusku.
  Čtvrtek: 
 Ráno jsme měli volno, a tak jsme vyrazili do obrovského zábavního parku v Lisebergu (http://liseberg.com/en/home/). Kluci si užili atrakce, někteří vyhráli i v "tombole". Po obědě jsme vyrazili do Hedenu na náš poslední zápas ve skupině proti švédskému
HK Ankaret 1. Kluci byli nažhavení a soupeře přejeli 23 : 6. Tímto zápasem jsme potvrdili druhé místo v šestičlenné skupině a postup do lepší poloviny týmů PLAY OFF A.
  Pátek: V prvním kole Play off nám osud přihrál stejně jako vloni německého soupeře, tentokrát Leipzig, SCDHfK. Protihráče jsme si očíhli v zápase ve skupině a zvolili taktiku: Na úkor pravého křídla šel Bobo bránit střední spojku a Štěpek mírně vysunutý mezi spojkami 4+1+1. Ambiciózní soupeř na nás vyrukoval s osobní obranou. Ukázalo se, že náš systém byl lepší a protivník velice rychle zjistil, že osobní obrana byla vodou na mlýn pro rychlonohého Pepu, který jim sázel branku za brankou. Výborný výkon předvedli všichni hráči, důležitou branku vstřelil Jirka Jagelka a přímo famózní výkon předvedl Gryggi v brance. Nakonec jsme se těšili z výhry 17 : 13.
 V osmifinále nás loňský , a jak se později ukázalo, letošní vítěz Partille Cup Rima HC z Nigérie. Na zápas jsme se moc těšili s očekáváním, co nám tento exotický soupeř, který všechny zápasy ve skupině vyhrál i více než o třicet branek předvede. Velice záhy jsem zjistili, že s Afričany opravdu nelze soupeřit. Vynikali ve všech činnostech, rychlosti, pohybu, dynamice výskoku, střelbě... Samozřejmě jsme i přes velkou bojovnost prohráli, stejně jako všechna ostatní družstva, která proti Rimě nastoupila. Bohužel lze oprávněně pochybovat o věku těchto hráčů, kteří budili dojem, že patří spíše do kategorie mladšího dorostu. Na oficiálním facebooku turnaje lze velmi snadno zjistit, že jsme nebyli jediní, kteří toto podezření měli. Nicméně jsme i za tuto zkušenost rádi a může nás jen mrzet, že jsme na tento tým nenarazili později.
 Letos jsme měli opravdu silný a skvělý tým, který nás opravdu potěšil svými výkony, za které zaslouží všichni obrovskou pochvalu. Zároveň se ukázalo, že se velkobystřická mládežnická házená rozhodně neztratila v silné konkurenci evropských zemí s velkou házenkářskou základnou a tradicí.
  A zde je krátké hodnocení jednotlivců: 

 Brankaři:

  Martin "Gryggy" Grygar - potvrdil letošní pozici jedničky a byl v brance opravdu jedničkou.
  Jan "Sudřa" Šudřich    - předvedl spoustu parádních zákroků a byl Gryggimu vyrovnaným parťákem.
 Pravá křídla:
  Jakub "Preči" Preč (5 br)  - překvapil střeleckou odvahou a nasazením.
  Jiří "Jaggy" Jagelka (4 br) - chvilku trvalo, než se rozkoukal, ale potom ukázal své kvality v obraně a při střelbě důležitých 
                                               branek.
 Levé křídlo:
  Antonín "Tony" Vodička (22 br) - jediná alternativa na tomto postu, hodně aktivní, náš druhý nejlepší střelec. Výborná ruka
                                                      z křídla.
 Pivoti:
  Jan "Puchýř" Vysloužil - tvrdý a nenahraditelný obránce, důležitý článek při signálech.
  David "Schaffi" Schaffner - snaží se vyrovnat Honzovi, také velká bojovnost v útoku i v obraně.
 Spojky:
  Josef "Jeffy"  Dobeš (20 br) - posila z Olomouce, od příští sezóny náš hráč. Neuvěřitelně rychlý, spousta vybojovaných míčů, 
                                                   dobrá střelba.
  Jonáš "Johny" Vyroubal (15 br) - rovněž posila z Olomouce, náš nejvyšší hráč, střelec z dálky. Když bylo potřeba, dokázal zabrat.
                                                     Díky tomu, že žil v Norsku, plnil i roli tlumočníka týmu.
 Střední spojky:
  Štěpán "Štěpek" Souček (37 br) - plnil zodpovědně roli lídra týmu. Řídil hru, tempo, signály a především střílel branky.
  Bohumil "Bobo" Možíš (16 br) - náš nejmenší hráč, alternativa za Štěpka. Odehrál toho spoustu i na pravé spojce. Nenahraditelný
                                                  do kombinace, výborně v obraně.
 Velké poděkování patří týmu DUKLA Praha, který nás opět vzal sebou na tento turnaj, především pak Ondrovi Václavkovi, který za nás vyřídil organizační záležitosti a byl vždy ochotný jakkoliv pomoci. Dále pak Petrovi Vysloužilovi a Martinovi Grygarovi za zajištění finančních prostředků a všem těm, co nám na dálku fandili a podporovali náš tým.
 
 

                      NÁRODNÍ FINÁLE NOVINÁŘSKÉHO KALAMÁŘE - 21. - 23. 5. 2014 VELKÁ BYSTŘICE (CHLAPCI)
 Už při slavnostním zahájení turnaje nám bylo jasné, že to nebudeme mít lehké, protože většina účastníků byla starší a urostlejší. Přesto jsme se chtěli poprat o dobré umístění. Zúčastněné týmy byly rozlosovány do dvou skupin po čtyřech.
  V. Bystřice vs Zubří  7 : 16

 Náš první zápas byl katastrofální. Bez pohybu, bez náběhů, bez obrany, bez bojovnosti. Hráči Zubří nás převyšovali ve všech směrech. Přesto, kdyby se proměnila spousta náskoků z křídel (Tony a Bobo), mohli jsme hrát vyrovnanější partii. Navíc se do hry vůbec nezapojil Fífa a při neúčasti Pepína jsme neměli nikoho na spojku. Pochvalu zaslouží jen Macek, který byl silně nachlazený a nevyspalý a Jirka Routner v brance.
  V. Bystřice vs Újezd u Brna  14 : 17
 Tentokrát jsme měli jasný cíl - vyhrát, ale přestože výkon byl o něco lepší, stále byl daleko za našimi možnostmi. Dá se říci, že nás porazil jeden hráč - David Popela. Rozehráli se Štěpek na středu a Puchýř na pivotu, Tony konečně střílel branky, ale také jsme spálili spoustu šancí (Macek a Bobo) a tentokrát chybělo i trošku štěstí, když jsme čtyřikrát trefili tyčku. Opět nám nehrála jedna strana, protože Fífa se rozhodl, že prostě hrát nebude (ani jeden náběh, žádná střela, prostě nic)!
  V. Bystřice vs Frýdek-Místek  15 : 15
 Soupeři vypadali spíše jako dorostenci a dokázali se poradit se Zubřím i s Újezdem. Kluci se ale nezalekli, začali hrát tak, jak je známe a nakonec z toho byl náš nejlepší zápas turnaje. Maličký Bobo se přesunul místo Fífy na spojku a my tak mohli konečně hrát signály a náběhy na obě strany. Opět výborně zachytal Jirka, Macek hrál důrazně, na druhé spojce bojoval pohyblivý Bobo a vše dirigoval Štěpek, který nastřílel spoustu branek z dálky. V obraně byl parádní Šudřa a aktivitou hýřili i Hantr s Foukym. Remíza byla vydřená, ale zasloužená.
 Se ziskem jednoho bodu jsme skončili na posledním místě ve skupině a v pátek nás čekal souboj o sedmé místo.
  V. Bystřice vs Praha 6  25 : 16
 Družstvo soupeře bylo složeno z mladých hráčů, podobně jako my. Naši kluci do utkání vstoupili rázně a odehráli velice pěkný zápas. Opět hrála celá lajna od křídla ke křídlu a všichni dokázali vstřelit branku. Ve druhé půli vystřídal spolehlivého Jirku v brance Dittr a předvedl také několik dobrých zákroků. Velkou část zápasu odehrál Gryggi na pivotu a rozhodně se na tomto pro něj nezvyklém místě nestratil.
 Hráči (branky): J. Routner (br), T. Dittrich (br), Š. Souček (23), T. Maceášik (18), A. Vodička (9), J. Šudřich (5), B. Možíš (3),
                          J. Hartl (2), J. Vysloužil (2), T. Foukal (2), M. Grygar, F. Buršík.
 Jirka Routner byl po právu vyhlášen nejlepším brankářem turnaje.

 

 


                                   TURNAJ MLADŠÍCH ŽÁKŮ VE ZRUČI NAD SÁZAVOU - 1. MÍSTO !  
 V sobotu 29. 3. jsme brzy ráno vyrazili na poslední přípravný turnaj do Zruče nad Sázavou, kde se systémem každý s každým utkalo šest družstev z Čech a Moravy (hrací čas byl 1 x 25 minut).
  SK V. Bystřice vs Loko Č. Budějovice  29 : 15
 Do zápasu jsme vstoupili aktivně, každý útok nacvičený signál a rychle jsme vedli 6 : 1. Poté jsme se nechali trošku ukolébat slušným náskokem, soupeř se rozehrál a dotáhl na 15 : 11. Kluci ale zabrali, zrychlili hru a sérií rychlých útoků soupeře jasně přehráli. V brance výborně Dittr, Griggy po vystřídání dostal pár zbytečných branek, ale na konci předvedl pár dobrých zákroků a výborně naházel trháky. V obraně výborně Tony, Fífa, Jirka Jagelka, v útoku hodně aktivní Štěpek (střelba z dálky), rýchlé útoky Bobo, Tony a Fífa. Dobře zahráli a branky vstřelili oba pivoti Puchýř a Schaffi, Kuba Preč příkladně bojoval o každý míč. Šudřa a Bobo lehce hořeli v obraně.
   SK V. Bystřice vs Wendy Mělník  27 : 6
 Dittr v brance opět super, Kuba dobré zákroky, ale špatné trháky. V obraně výborně Tony, Štěpek, Bobo, Šudřa, Puchýř, Jirka a excelentně Fífa, který přidal i parádní přihrávky do rychlých útoků. Ve předu se prosazoval silově Štěpek, Schaffi nechytil v pivotu tři přihrávky, ale nahradil to brankami z trháků, hezké góly vstřelil Šudřa a Jirka, Bobo toho hodně schytal, ale bojoval jako lev. Gryggi byl aktivní a nebezpečný na křídle.
   SK V. Bystřice vs TJ Jiskra Třeboň  25 : 7
 Šudřa v brance bezchybně! Kuba trošku slabší, ale konečně dobře hozený trhák! V obraně vynikající Tony. Dittr šel na křídlo a vstřelil hezké branky. Hodně aktivní byl Schaffi, střelecky se chytíl Puchýř. Bobo toho hodně naběhal a střílel branky, Štěpek byl aktivní celkově. Gryggi měl dobré šance, ale opět to nevyšlo :-)
   SK V. Bystřice vs Sparta Kutná Hora  17 : 7
 Soupeř byl hodně pohyblivý, ale opět rozhodla naše výborná obrana a rychlý přechod do útoku. V brance Šudřa i Dittr famózní, Dittr naházel milimetrově přesné trháky. Zápas vyšel výborně Tonymu, Bobo se tentokrát moc netlačil do zakončení, za to Gryggi ano, hodně střílel, ale neproměňoval. Celkově bylo hodně spálených šancí ze šestky. V kritické době nás držel Štěpek střelami z dálky. Dokázali jsme vybojovat hodně míčů (Tony, Fífa). Ač to podle skóre nevypadá, byl to těžký zápas.
  SK V. bystřice vs STM Olomouc  9 : 8 
 Velmi těžký zápas o první místo na turnaji. Už v páté minutě jsme si museli vzít time-out, protože stav utkání byl 1 : 5. Hráči vůbec nehráli, jenom odhazovali míče, akdyž už náhodou vystřelili, tak nepřesně. Kluci si naše výtky vzali k srdci a začali pomalu stahovat rozdíl ve skóre. V patnácté minutě byl stav 3 : 6 a konec se neúprosně blížil. Proházeli jsme tedy kluky a jednotlivých postech, Štěpek se posunul na levou spojku, Fífa na pravo a Bobo na střed, kluci se konečně chytili a zahájili svůj útok na vítězství. Stěpek se tlačil mezi obránce soupeře a dohrával akce buď na Tonyho na levém křídle nebo na Fífu na pravé straně, který se nebál zakončovat. Závěr rozhodl trhák Bohouše, Tondou vybojovaný odražený míč a vstřelený gól a Bohoušem vybojovaná sedmička pár vteřin před koncem, kterou Štěpek chladnokrevně proměnil.
 Výborně zachytal Šudřa, který předvedl několik famózních a důležitých zákroků, kterými podporoval naši jinak dobře fungující obranu (od time-outu jsme dostali jen tři branky za 20 minut). Parádně zahrál Schaffi, který výborně bránil a v útoku svými odbloky vytvářel prosot pro Fífu. Výborně bránil Jirka Jagelka, ve druhé polovině se rozehráli do té doby trošku nevýrazní Bobo a Fífa, který na celém turnaji převáděl výborný výkon. Mužem zápasu byl ovšem Tony, který pětkrát vymetl vinkl soupeřovy branky (celkem nastřílel šest branek), k tomu přidal výborné bránění a velkou dávku bojovnosti (tu ale předváděli všichni naši hráči). Celý zápas byl velmi pohledný, bojovný a oboustranně férový.
 Všichni hráči zaslouží velikou pochvalu za bojovnost a nasazení v každém zápase, byť museli brzo vstávat a absolvovat tříhodinovou cestu. Ukázali, že když chtějí všichni hrát, tak dokáží porazit každého soupeře. Doufáme, že jsme vítězstvím na tomto posledním turnaji před jarní části sezóny nabrali potřebné sebevědomí a chuť do hry. Pěkný dojem z turnaje podtrhl Štěpek ziskem individuálního ocenění pro nejlepšího hráče turnaje.
   Konečné pořadí:  1. SK Velká Bystřice
                             2. STM Olomouc
                             3. Sparta Kutná Hora, 4. Wendy Mělník, 5. Jiskra Třeboň, 6. Loko České Budějovice.
   Hráči (branky):  J. Šudřich (br+2), T. Dittrich (br+2), J. Preč (br), M. Grygar (br), Š. Souček (33), A. Vodička (23),
                             F. Buršík (16), B. Možíš (12), D. Schaffner (7), J. Vysloužil (5), J. Jagelka (2).
 Na závěr nesmí chybět poděkování Lendymu Janíkovi, který byl jako vždy naší jistotou za volantem a také hlučným fanouškem :-)

      


                                 TURNAJ MLADŠÍCH ŽÁKŮ CONTINENTAL CUP 2014 – 7. MÍSTO.   
 
V pátek 7. 3. jsme vyrazili na slušně obsazený turnaj do Jičína, kde jsme chtěli navázat na výborné výsledky z Olma Cupu. Bohužel se potvrdilo staré známé pravidlo: „Po hodech přichází ……“. Špatné bylo nejen umístění, ale i předvedená hra. Tentokrát nebyli slabinou brankaři (Kuba, Dittr a Gryggi), kteří předvedli výborný výkon. Dobře zachytal i Fífa, ale ve hře byl po celý turnaj bez zájmu o hru. Na Jirkovi Jagelkovi bylo vidět, že vinou nemocí a zranění nemá natrénováno, chybí mu rychlost, fyzička a dravost. David Schaffner střídal dobré momenty se špatnými. Špatnou obranou se prezentovali Bobo  s Tonym, ale byli alespoň bojovní a nebezpeční směrem dopředu. Štěpek také bojoval, ale chyběl mu důraz na šestce, ze kterého pramenily čitelné přihrávky a ztráty míče. Příjemným překvapením byl v obraně Šudřa (v útoku to ještě chtělo méně zbrklosti). A tak kromě již zmiňovaných gólmanů snese přísnější měřítko pouze Honza Puchýř Vysloužil, který odváděl po celý turnaj standartně dobrý výkon.
 Turnaje se zúčastnilo dvanáct družstev rozdělených do dvou skupin po šesti, kdy z každé postupovali první dva týmy do semifinále, hrací čas byl 1 x20 minut.
  
Sobota:
 SK V. Bystřice vs HBC Continental Jičín „A“ 9 : 9
 
Přestože hráči byli dostatečně poučení o důležitosti prvního zápasu, vstoupili do utkání vlažným tempem. Obrana tragická, v útoku bez náběhů, nesmyslné zakončování z křídel téměř z brankové čáry. V desáté minutě jsme prohrávali 1:4! Potom jsme dokázali hru srovnat a dostat se do vedení 6:5 a domácí šli do dvojnásobného oslabení. Přesilovku jsme ale zahráli špatně a prohráli ji 0:2! V závěru jsme byli rádi za remízu. Jediný kdo snese přísnější měřítko je Gryggi, který naše družstvo podržel několika pěknými zákroky.
 
SK V. Bystřice vs WENDY Mělník 13 : 7
 
Hra se zlepšila o trošičku, ale stále to nebylo ono, chybělo nasazení a bojovnost. Prvních pět lehkých střel skončilo v naší síti a do branky putoval Dittr, odvedl dobrou práci a od stavu 5:5 jsme postupně soupeři odskočili. Kromě Dittra dobře zahrál Puchýř na pivotu.
 
SK V. Bystřice vs DUKLA Praha „A“ 3 : 8
 Konečně bojovný výkon, přesto zasloužená prohra. Soupeř předváděl výbornou obranu, přes kterou jsme se jen těžko prosazovali. Ještě ve dvanácté minutě byl stav utkání 2:3, ale potom přišla série šesti neproměněných náskoků ze šestky (3 x Fífa, po dvou Bobo a Šudřa!), což hráči Dukly okamžitě potrestali. Pochvalu zaslouží Kuba Preč za výborný výkon v brance, Šudřa za obranu a Štěpek a s Tonym za bojovnost.
 
SK V. Bystřice vs ELP Jablonec nad Nisou 27:3
 
Na slabšího soupeře jsme hráli aktivní obranu 2:4. Fífa v brance zakládal rychlé útoky, stejně tak Tony s Puchýřem, kteří dokázali spoustu míčů vybojovat. Trháky pak v branky přetavili Štěpek a Bobo, hezké branky vstřelil také Kuba Preč a David „Schaffi“ Schaffner.
 
 Neděle:
  SK V. Bystřice vs Liberec HANDBALL 8 : 11
 
Poslední zápas ve skupině nás čekal v neděli ráno. V případě výhry jsme ještě mohli přemýšlet o postupu do semifinále. Bohužel nám asi ranní zápasy opravdu nesvědčí, jiné vysvětlení pro předvedenou holomajznu není. Chtěli jsme hrát rychle dopředu, ale Fífa, přestože chytal velmi dobře se loudal pro míče hlemýždím tempem. Tony moc nebránil, Jirka Jagelka přihrával poctivě soupeřovi do trháků. Štěpek to soustavně tlačil na pravou stranu na Bohouška, a přestože Bobo z toho několikrát skóroval , bylo to jednotvárné, čitelné a upracované. Schaffi, který vystřídal Jirku na křídle nebránil vůbec. Za pochvalu stojí jen Bohouškova střelba, standartní výkon Puchýře a výborná obrana Šudři. Zaslouženě jsme tedy prohráli a místo hry o medaile nás čekal souboj o 7. místo.
 
SK V. Bystřice vs DUKLA Praha „B“
Povinné vítězství, v brance se vystřídali Gryggi s Dittrem. Kuba Preč ze šestky dvakrát brankáře, ale dokázal pěkně spolupracovat se Šudřou na křídle. Branku konečně vstřelili Fífa a Jirka Jagelka.
 Konečný výsledek bereme jednoznačně jako neúspěch, přesto jsme rádi, že jsme se turnaje zúčastnili, protože vrátil naše „Borce“ zpátky na zem a ukázal nám, kde nás momentálně tlačí bota a na čem musíme v další fázi přípravy zapracovat.
  
Konečné pořadí:  1. DUKLA Praha“A“, 2. HK Lovosice, 3. HBC Continenal Jičín“A“…….7. SK V. Bystřice.

 
 Hráči (branky):  T. Dittrich (br), M. Grygar (br), J. Preč (br+2), F. Buršík (br+1), Š. Souček (32),
                              B. Možíš (24), A. Vodička (9), D. Schaffner (5), J. Šudřich (2), J. Jagelka (1), J. Vysloužil.

  

 

 

 

 


                             Kvalifikace házenkářského desetiboje mladších žáků – 9.2. Karviná
  Kvalifikace se zúčastnily dva nejlepší týmy severomoravského ( Karviná, Frýdek-Místek) a dva nejlepší z olomouckého kraje (Centrum Haná, Velká Bystřice) a pouze vítěz postupoval na MČR. Vzhledem k nízkému věkovému průměru našeho družstva jsme neměli přehnané ambice, ale o postup jsme se porvat. Zaskočilo nás, že jeden z pouhých pěti hráčů ročníku 2001 odjel na hory, což bylo citelné oslabení. Z nepochopitelných důvodů se nedostavil Martin Grygar a den před odjezdem onemocněl Dan Sova. Do áčka jsme donominovali tři minižáky (r.n. 2003), kteří se rozhodně v týmu neztratili a získali cenné zkušenosti.
  Hned ráno nás čekalo trojutkání s nám dobře známým celkem Centrum Haná.

 Osobka – prohra 5 : 9, hráči špatně bránili, nenabíhali do volných prostorů, ztráceli míče.
 
Nájezdy – naše parádní disciplína, výhra 17 : 14, Fífa parádně naházel.
 
Hra – hezký bojovný zápas, remíza 9 : 9. Dalo se i vyhrát, ale snažili jsme se získat body do aktivity (co nejvíce hráčů musí vstřelit branku) a když jsme vedli o dvě branky, prostřídali jsme hráče, čehož soupeř využil a dokázal se dotáhnout. Přesto i s remízou spokojenost, na křídle zářil Jirka Jagelka.
  Hned po zápase nás čekal běh na 2 x 15 metrů. Na našich hráčích byla patrná únava z těžkého utkání, přesto odvedli výborný výkon, který však stačil pouze na třetí místo. Za námi skončil tým Hané (taktéž toho měli plné zuby). Nejlepší z našich: Bobo, Jirka Jagelka, Kuba Preč, Šudřa a Matouš Pečinka.
  Do dalšího trojzápasu jsme nastoupili proti Frýdku – Místku, nejlepšímu týmu severomoravského kraje.
 
Osobka – tentrokrát ubojovaný výkon a výhra 8 : 7. Střelecky to vzali do svých rukou Bobo se Štěpkem.
 
Nájezdy – trošičku drama, výhra 14 : 13. Rozhodující nájezd proměnil Šudřa.
 
Hra – opět těsně a opět 14 : 13. Střelecky to drželi Fífa, Štěpek, Bobo a Tony. Začátek zápasu naznačoval, že bychom mohli vyhrát i větším rozdílem, ale osobka nás stála hodně sil a nakonec jsme byli za těsnou výhru rádi.
  Ihned po skončení zápasu nás čekali další disciplíny – hod do dálky a pětiskok. Po vyčerpaných hráčích jsme žádné extra výkony nemohli chtít, a přestože se všichni snažili, zůstali pod svými tréninkovými výsledky. V obou disciplínách jsme skončili na třetím místě. Nejlepší z našich v hodu: Štěpek, Šudřa, Tony, Bobo, Shaffi.
Pětiskok: Štěpek, Šudřa, Vojta Palacka, Bobo, Kuba Preč.
 Díky časovému skluzu nebyl čas na pauzy a my jsme se okamžitě po pětiskoku utkali s posledním soupeřem, domácímu týmu Karviné.
 
Osobka – naprosto nepochopitelný výkon jednoho z rozhodčích a prohra 6 : 11

 Nájezdy – opět paráda v podání Fífy, všichni hráči chytili míč, výhra 19 : 10
 Hra – šťastná remíza 12 : 12, těsně před koncem vyrovnával Bobo. Parádní zápas Tonyho.

 Na závěr nás čekala překážková dráha a střelba na přesnost. V překážkové dráze jsme i přes velkou snahu skončili poslední, ale předvedli se naši minici! Nejlepší z našich: Štěpek, Matouš Pečínka, Šudřa, Fífa, Hynek Dvořák.
 Ve střelbě na přesnost jsme zůstali daleko za našimi možnostmi, ale i tak to stačilo na druhé místo. Nejlepší z našich: šudřa, Bobo, Puchýř, Štěpek, Fífa, Vilda Zedník.
 Opět se ukázalo, jak je házenkřský desetiboj nespravedlivý, když družstvo, které jednoznačně vyhraje turnaj ve hře (Centrum Haná), nepostupuje na úkor družstva složeného z atletů. Hra, která trvá šedesát minut, je bodově na stejné úrovni, jako třeba běh na 2 x 15 metrů, kde je vše hotovo za šest vteřin. Ale pravidla jsou tak nastavená a my je samozřejmě respektujeme. Nakonec jsme z Karviné odjížděli spokojeni, protože se opět ukázalo, že v herních disciplínách se můžeme měřit s každým a kluci bojovali i v ostatních disciplínách.
 
Hráči (branky): J. Šudřich (br), T. Dittrich (br), J. Preč (br), Š. Souček (15), B. Možíš (13), A Vodička (11),
                          F. Buršík (6), J. Jagelka (5), J. Vysloužil (2), D. Schaffner (2), H. Dvořák, M. Pečínka,
                          V. Palacka, V. Zedník.  

 


                            MEZINÁRODNÍ TURNAJ MLADŠÍCH ŽÁKŮ V HÁZENÉ  - OLMA CUP 2014 
 
Fantastického úspěchu dosáhli mladí házenkáři Velké Bystřice na špičkově obsazeném turnaji, který se konal ve dnech 25. – 26. 1. 2014 ve sportovním areálu SK Velká Bystřice. V obrovské konkurenci osmi převážně nejlepších týmů svých krajů z Čech a Slovenska dokázali vybojovat 1. Místo!
  
Sobota: 
  SK V. Bystřice vs TATRAN Prešov 5 : 11
 Do turnaje jsme nevstoupili vůbec dobře, ale více než prohra mrzí fakt, že nás soupeř předčil v bojovnosti. Kluci působili odevzdaně, ztráceli spoustu míčů a dělali technické chyby. V první půli jsme dostali čtyři branky – všechny z pravého křídla a nepřesvědčivého Šudřu v brance nahradil Gryggi. Bohužel jsme ani v druhém poločase nedokázali ubránit dravé hráče soupeře. Největším zklamáním byl ale útok. Fífa jenom odhazoval míče, Tony pálil šance, Bobo nehrál pro jistotu vůbec, Jirka Jagelka taktéž nebyl schopný vstřelit branku. Štěpek sice bojoval, ale neúčelně, a tak jediný kdo snesl přísnější měřítko byl Puchýř v obraně.
 
SK V. Bystřice vs HK A.S.A. Lovosice  14 : 13
 Z naší strany úplně jiná hra, po dobře zahraných signálech se na křídle chytil Tony, střelecky se dařilo Štěpkovi, rozehrál se Bobo a především Fífa. Kluci bezezbytku plnili naše pokyny, přitvrdili v obraně, za kterou se několika parádními zákroky blýskl Kuba Preč (pravdou je, že ale některé góly v naší brance byly hodně laciné). Dobrý zápas odehrál na pivotu  David Schaffner.
  
SK V. Bystřice vs Liberec Handball  15 : 12
 
Přestože jsme vyhráli, nebyl to přesvědčivý výkon. Spousta zahozených šancí, pokažených rychlých útoků a nepřesných střel. Na křídle se dařilo Tonymu, opět dobře zahrál Fífa, Štěpek se trápil se zraněným kolenem. Mužem zápasu byl neúnavný Bobo a perfektní výkon převedl Dittr v brance.
  
SK V. Bystřice vs DUKLA Praha 4  25 : 5
 
Utkání s jednoznačným průběhem. Vycházely nám signály, hráli jsme rychle dopředu a využívali pivoty. Všichni si s chutí zastříleli. V zadu jsme převáděli precizní obranu jištěnou Dittrem v brance.
  
SK V. Bystřice vs HC SPORTA Hlohovec  21 : 10
 
Jednoznačně náš nejlepší sobotní výkon. Soupeře jsme přehráli rychlostí a nacvičenými herními signály. Tony Vodička řádil na levém křídle, na druhém se mírně rozehrál Jirka Jagelka. Fífa Buršík naházel perfektní přihrávky do trháků a v brance se vystřídali Dittr s Gryggim. Celý zápas jsme přes únavu odehráli ve vysokém tempu.
   
Neděle: 
   SK V. Bystřice vs  ŠKP Bratislava  14 : 7
 
V prvním nedělním zápase jsme se v první půli s ŠKP tahali o výsledek, ale ve druhém kluci zabrali a šlapali jako rozjetá mašina J Bobo po třech přetažených střelách poslechl rady trenérů a začal proměňovat, Štěpek běhal a střílel, jako by ho koleno nikdy nebolelo, Dittr se snažil v bráně, Šudřa ho později kvalitně zastoupil, na pivotech odvedli dobrou práci Puchýř s Davidem a nadchl nás nebojácný a bojovný výkon Fífy. Kluci makali, jako parta!
  
SK V. Bystřice vs DUKLA Praha 6  9 : 7
 
Náš poslední zápas rozhodoval o konečném umístění na turnaji a vyklubal se z toho dramatický zápas, který se musel divákům v hale líbit. Bojovní hráči Dukly nás hodně potrápili a do poslední chvíle nebylo jasné, který tým nakonec urve potřebné body pro sebe. V naší brance čaroval Dittr a podporoval dobře fungující obranu. Štěpek dirigoval útok a parádním přihrávkami ze středu do křídel vysílal své spoluhráče do šancí. Ale hlavní byl kolektivní a bojovný výkon celého týmu, který nám dopomohl k vítězství a zisku celkového prvního místa na turnaji.
   Naši hráči tak dokázali navázat na úspěch na mezinárodním turnaji SARIUS CUP v Prešově, kde rovněž zvítězili a jsou velkým příslibem velkobystřické házené!
 
Konečné pořadí:  1. SK Velká Bystřice
                            
2. HK A.S.A Lovosice
                              3. TATRAN Prešov
                              4. Liberec Handball, 5. DUKLA Praha 6,
6. ŠKP Bratislava, 7. HC SPORTA Hlohovec,  8. DUKLA Praha 4  

    Hráči (branky): Tomáš Dittrich (br), Jan Šudřich (br), Jakub Preč (br), Martin Grygar (br), Štěpán Souček (28),
                        Bohumil Možíš (24), Antonín Vodička (20), Filip Buršík (14), Jiří Jagelka (8), David Schaffner (5), Jan Vysloužil (3).
 
 Závěrem musíme poděkovat našemu partnerovi společnosti OLMA a.s. Olomouc, která náš tým dlouhodobě podporuje a to nejen finančně. Město Velká Bystřice se zasloužilo o drobné ceny pro všechna družstva, školní jídelna MZŠ Velká Bystřice připravila na celý víkend chutnou stravu pro účastníky turnaje a MZŠ poskytla prostory pro ubytování zúčastněných družstev. Velký dík patří také  všem těm, co se zasloužili o hladký průběh celého turnaje (Machy, Majzl, Kena, Štěpán V., Lendy, Jarda Loun a Tomáš Buršík). Obdivuhodný výkon předvedli Boban a jeho parta, kteří v třeskutém mrazu celý den rožnili občerstvení na večerní posezení s trenéry a vedoucími družstev. Speciální pochvalu si vysloužila Eliška Zedníková, bez které by se tento turnaj zřejmě vůbec neuskutečnil a která odvedla obrovské penzum práce během celého víkendu!  


  29. 11. – 1. 12. 2013.  MIKULÁŠSKÝ TURNAJ MLADŠÍCH ŽÁKŮ  -  ZUBŘÍ 
 V pátek odpoledne jsme se sešli na parkovišti u Zámku a vyrazili na třídenní mezinárodní turnaj do Zubří. Dvanáct týmů z ČR, SR a Maďarska bylo rozděleno do třech skupin ve kterých bojovali o dvě postupová místa do skupiny o první až šesté místo.
  
Pátek: 
 
V. Bystřice vs HC Zubří “B“ – 10 : 3
 
V pátečním večerním programu nás čekal jediný zápas s béčkem domácích. Vstup do utkání jsme měli velice vlažný, přesto jsme se dostávali do šancí, bohužel jsme jich spoustu neproměnili. Výborně zahráli Gryggi v bráně a Jirka Jagelka na křídle.
  
Sobota: 
  V. Bystřice vs Újezd u Brna (Telnice) -  13 : 9
 
V prvních minutách pár technických chyb, ale potom se kluci rozjeli. Gryggimu se tentokrát v bráně moc nedařilo, ale parádně ho zastoupil Dittr.Ve druhé půli jsme přeházeli sestavu a soupež jen těžko prosazoval, v útoku se hra rozprostřela po celé lajně. Bohouš se několikrát objevil sám na šestce, Štěpek pálil z dálky, Tony na spojce ožil (zejména v obraně) a Puchýř ubránil nebezpečného pivota Gregoroviče z Telnice. Mužem zápasu byl téměř bezchybný Jirka Jagelka.
  
V. Bystřice vs Tatabanya (HU) -  9 : 12
  Po předešlém zápase nám trošku chyběly síly, ale především odvaha a zodpovědnost vzít zakončení na sebe. Spoustu situací jsme řešili složitě místo důrazného zakončení. Od začátku zápasu hráli Maďaři osobku na Štěpka a důraznou obranou nám nedovolovali kombinovat, ani zahrát naučené signály.
  
V. Bystřice vs Hlohovec(SR)  -  16 : 9

  Začátek zápasu byl parádní a rychle jsme vedli 4:1. Poté soupeř srovnal hru i výsledek na 4:4. Kluci ale zabrali, precizní obranou získali spoustu míčů a především Bobo a Štěpek proměnili rychlé útoky v branky. Tentokrát konečně zabojoval i Fífa. Asi tři minuty jsme hráli na dva pivoty a David Schaffner z toho vytěžil dvě branky. V brance byly tentokrát platnější zkušenosti Dittra.
  
V. Bystřice vs Centrum Haná  -  8 : 10
  Jednoznačně náš nejlepší zápas, kluci dřeli, dvě třetiny jsme drželi jednobrankové vedení, v závěru nám ale chyběly síly. O výsledku rozhodlo především několik neproměněných šancí z křídel na konci zápasu. Zásluhu na tom měl hlavně výborný gólman soupeře. Štěpek a Bobo hráli po celé utkání osobku na bratrance Flajsarovy, což je stálo hodně sil, ale s touto taktikou jsme nejlepší družstvo turnaje řádně potrápili. V brance se objevil Kuba Preč, který svou šanci využil a předvedl několik výborných zákroků. Příkladně bojoval Fífa, v obraně byl jako skála Jirka Jagelka a konečně se trochu rozestřílel Tony. Přestože jsme prohráli a objevili se i slzy, dostali všichni pochvalu.
   
Neděle: 
  
V. Bystřice vs Prešov(SR)  -  7 : 13
 
Z naší strany totálně odfláknutý zápas bez bojovnosti. Soupeř šel za vítězstvím a my jsme jen přihlíželi. Špatná obrana, tragická střelba, prvních našich pět střel (především z křídel) šlo mimo branku! Bobo zklamal v útoku i v obraně, Tonymu se střelecky vůbec nedařilo, Jirka Jagelka místo soustředění na hru sledoval dění v hledišti. Totální kolaps předvedl Gryggi v brance, když dvakrát za sebou nahrál jedinému hráči soupeře před naší bránou. Jediný, kdo to nevzdával byl Štěpek, ale sám to ubojovat nemohl. V brance se vystřídali všichni tři brankaři z nichž nejlepší byl Kuba Preč.
  
V. Bystřice vs HC Zubří “A“  11 : 15
  Kluci se hecli a přestože jsme prohráli, domácí tým jsme řádně potrápili. Bobo osobně bránil nejlepšího hráče domácích Paláta a moc mu toho nedovolil. V útoku jsme hráli na dva pivoty a opět se dvakrát prosadil David Schaffner. V brance se nedařilo Dittrovi, tak ho vystřídal Kuba Preč, který podal lepší výkon, ale i on měl výpadky. Tony se prezentoval pěknou střelou do růžku z prostoru střední spojky a náladu si spravil i Fífa, který pěkným obstřelem skóroval z poslední devítky. Nakonec nám soupeř utekl až v závěrečných minutách po našich zbytečných chybách.

   Závěr:

  5. místo v tak silné konkurenci není vůbec špatné, ale určitě jsme měli navíc. Dva zápasy jsme prohráli po našem špatném výkonu, Haná a Zubří byli tentokrát lepší než my. Při neúčasti Šudři se projevila naše největší slabina na postu brankaře, kde všichni tři kluci podávali nevyrovnané výkony a na takovém turnaji je rozdíl v gólmanech až příliš zásadní! Bohužel nám tentokrát nezahrála ani křídla (zejména Tonymu zvlhnul střelecký prach) a téměř každá střela z tohoto postu byla naše ztráta míče. Dalším negativem je náš příliš úzký kádr (osm hráčů do pole) a s tím související úbytek sil v průběhu zápasů, kdy si kluci nemají šanci alespoň chvíli odpočinout na střídačce. Pozitivem je, že při maximálním výkonu všech jsme schopni hrát s každým, také jsme si v praxi vyzkoušeli věci, které nacvičujeme na trenincích (např. hru na dva pivoty).
  Turnaj zaslouženě vyhrálo družstvo TJ Sokol Centrum Haná, které je podle našeho názoru momentálně nejlepším družstvem v ČR. Jeho kvality podtrhl zisk individuálních ocenění pro nejlepšího brankaře (Grulich) a hráče turnaje (J. Flajsar).   

   Hráči (branky): J. Preč (br), T. Dittrich (br), M. Grygar (br), Š. Souček (22), B. Možíš (22), J. Jagelka (8),
                            A. Vodička (6), F. Buršík (6), D. Schaffner (5), J. Vysloužil (3), J. Sklenář (1).
  
Konečné pořadí:
1. TJ Sokol Centrum Haná, 2. HC Zubří  „A“, 3. Tatbánya, 4. Tatran Prešov „A“, 5.  SK Velká Bystřice,
6. Sporta Hlohovec, 7. Újezd u Brna, 8. HK Ivančice, 9. Velké Meziříčí, 10. Tatran Prešov „B“,
11. HC Zubří „B“, 12. Piccard Senec.


      VELKÁ BYSTŘICE  -  31. 8. TURNAJ MLADŠÍCH ŽÁKŮ – GENERALI CUP 2013  2.  MÍSTO 
 Po úspěšném, ale vyčerpávajícím turnaji v Prešově jsme se trošku obávali o herní projev a motivaci hráčů na tento turnaj. Přestože jsme vypustili čtvrteční trénink a místo něj jsme navštívili olomoucký aquapark, naše obavy se částečně naplnili. Klukům chyběla šťáva a rychlost, přesto zaslouží pochvalu za snahu a nakonec i výsledek byl super.

   SK V. Bystřice „A“ – HK Ivančice 14 : 2.
 
Soupeř byl pro nás příjemný na rozehrání, zachytali si oba brankaři Kuba a Dittr, Štěpek si s chutí zastřílel, Šudřa se prosazoval na spojce.
  
SK V. Bystřice „A“ – TJ Sokol Centrum Haná  9 : 7 
 Na tento zápas jsme se soustředili především, známe se ze soutěže a byl to obrovský boj. Největší pochvalu zaslouží Bobo Možíš, který si v obraně dobře poradil s Kubou Flajsarem.
  
SK V. Bystřice „A“ – HC Zubří  5 : 12
 
Prohra s velmi šikovným soupeřem, bohužel zbytečně vysoká, hráčům došly fyzické i psychické síly. Dvě branky dal z křídla Tony, na pivotě se dokázal prosadit David Schaffner.

   SK V. Bystřice „A“ – KH Kopřivnice  12 : 2
 
Soupeř byl vcelku urostlý, ale to nic neznamenalo. Naši kluci se už probrali, s chutí zahrál konečně Fífa a vstřelil hezké branky. Do zakončení chodil i Bobo Možíš a prosazoval se střelecky i Šudřa, tentokrát na křídle.
  
Sk V. Bystřice „A“ – MŠK Povážská Bystrica  15 : 10

 V novém složení jsme zkoušeli obranu 1:5 a nutno říci, že ne moc úspěšně. Hráči už měli těžké nohy, ale dařilo se nám v útoku, kde ožil především Štěpek. Na pivotu proměňoval Puchýř a v trháku se prosadil David Schaffner.
  Konečné druhé místo je super výsledek a my jsme s ním velmi spokojení. Turnaj pěkně zorganizovali Ivo Polcer s Vladimírem Sokolem, poděkování patří i osádce časomíry a stolku zapisovatelů a také personálu místního Sportbaru, který nás nenechal vyhladovět
J

  Štěpán Souček byl vyhlášen nejlepším střelcem a Tomáš Dittrich nejlepším brankářem turnaje!

  Speciálním hostem turnaje byl herec Jiří Krytinář!
 

  Hráči (branky): T. Dittrich (br), J. Preč (br), Š. Souček (24), B. Možíš (9), F. Buršík (7), A. Vodička (6),
                           J. Šudřich (5), J. Vysloužil (2), D. Schaffner (2), J. Jagelka, J. Sklenář.


 
Konečné pořadí:     1. HC Zubří
                                2. SK Velká Bystřice „A“
                                3. TJ Sokol Centrum Haná
                                4. KH Kopřivnice
                                5. HK Ivančice
                                6. MŠK Povážská Bystrica

 


          1. 9. TURNAJ STARŠÍCH ŽÁKŮ  HANÁ CUP 2013 – KOSTELEC NA HANÉ 
 
Většinu našeho družstva tvořili unavení mladší žáci. Výškově i věkově jsme byli zcela někde jinde, a když na poslední chvíli omarodil Šudřa, odcestovalo do Kostelce deset hráčů. V průběhu prvního zápasu lehl Pepíno (prý mu nesedla ranní palačinka) a po dvou zápasech odjel Fífa, a tak zůstalo na hru celých osm hráčů!
  
SK V. Bystřice „B“ – TJ Sokol Centrum Haná  5 : 16
 
Přestože prohra byla jasná, nebyli jsme za stávající situace nespokojení. Štěpek zahrál dobře na rozehrávce, Macek se snažil o střelbu z dálky i o prosazení do brankoviště. S chutí hrál Fífa, Tony bránil tak, jak umí, Dittr zachytal a potěšil výkon Hantra na spojce.
 
 SK V. Bystřice „B“ – Juliánov  8 : 22
 P
odobný zápas jako předchozí. Tentokrát i spousta zbytečných chyb. Pepínovi se absolutně nedařila střelba, na Foukym se projevila velká tréninková absence, přesto dokázal vstřelit branku. Macek se tentokrát více rval, než střílel. Ve výborném výkonu pokračoval Hantr a na pivotu proměňoval Puchýř.
  
SK V. Bystřice „B“ – HK Ivančice  4 : 17
 
Opět vysoká prohra,ale tentokrát žádná pozitiva! Štěpek s Tonym vypadali, že hrají se soupeřem, Macek úplně vyhasl, Hantr přestal bránit, Pepíno pokračoval ve špatné střelbě, potěšila snad jedině šťastná branka Kuby Sklenáře.
  
SK V. Bystřice „B“ – KP Brno  14 : 15
 
Kluci se hecli a odehráli hezký zápas. Macek parádně bránil nejlepšího hráče soupeře a zároveň se přes něj prosazoval v útoku. Konečně jsme začali hrát lépe signály, které úspěšně zakončoval Štěpek, Pepíno konečně vstřelil branku a Dittr odvedl skvělou práci v bráně. Hvězdou utkání byl Tony, který nejenže střílel branky ze hry, ale stal se také úspěšným exekutorem sedmiček (3). Smůla byla, že zapisovatelům unikl jeden náš vstřelený gól, takže v našich očích to byla regulérní remíza!
  
SK V. Bystřice „B“ – STROJÁR Malacky  12 : 13
 
Další prohra o branku, ale po výborném výkonu. Konečně zahráli dobře úplně všichni. Tony pokračoval ve vysokém stylu, Macek se rozestřílel, Štěpek na střední spojce tvořil hru, Kuba dal hezkou branku a v závěru se po sérii střel trefil i Pepíno. Takže konec dobrý, všechno dobré. Otestovali jsme si své možnosti v této kategorii, která je pro  ročníky 1999/2000. My jsme postavili 0 hráčů 99, 4 hráče 2000, 3 hráče  2001 a 3 hráče 2002. Potěšilo nás, že všichni dokázali na turnaji vstřelit branku!
 
Hráči (branky): T. Dittrich (br), T. Maceášik (12), A. Vodička (9), Š. Souček (7), J. Hartl (6), J. Vysloužil (3),
                            T. Foukal (2), J. Sklenář (2), J. Jedenástík (2), F. Buršík (1).

  U haly byla otevřená restaurace, po jejíž návštěvě jsme si začali ještě více vážit naší hospůdky v areálu na Letné


 


                           

   VELKÝ ÚSPĚCH MLADÝCH HÁZENKÁŘŮ Z VELKÉ BYSTŘICE NA SARIUS CUPU 2013 !!!
 Velkobystřičtí mladší žáci vybojovali 1. místo na mezinárodním turnaji v Prešově (22. – 24. 8.  2013)  v konkurenci třinácti týmů z Litvy, Rumunska, Polska, Chorvatska, Polska, Slovenska a České Republiky.
  Vzhledem k tomu, že se několik našich hráčů nemohlo z různých důvodů zúčastnit a někteří si sebou vezli různé šrámy, nedávali jsme si žádné vysoké cíle. Na prestižní turnaj jsme odjeli vlakem s pouhými osmi hráči. Naštěstí část dovolené obětoval Bohouš Možíš, kterého nám dovezl Boban autem až do Prešova a posílil tak náš prořídlý tým.
  
Čtvrtek 22. 8.
 
SK V. Bystřice – ASVEJA Molétu(LT)  19 : 9
 
Soupeř budil respekt svou výškou, ale po počátečním oťukávání jsme se do něj pustili a přehráli ho rychlostí. Tony získal spoustu sedmiček, které Štěpek spolehlivě proměňoval.
 
SK V. Bystřice – PMOS BUSKO – ZDRÓJ(PL)  21  : 11
 
Proti urostlým Polákům nám vycházeli signály. Parádně se rozehrál Bobo, po zranění Štěpka začal úřadovat Fífa a hezkou branku vstřelil i Marťa Grygi Grygar. Famózní výkon předvedl Kuba Preč v brance. Bohužel se zranil Šudřa a po dvouhodinovém putování po prešovských nemocnicích dostal na ruku sádru!
 
SK V. Bystřice – CS Olimpic Tg Mures(RO)  15 : 14
 Hodně dramatický zápas, který se nevyvíjel dobře v náš prospěch. Byl to Fífův zápas. Štěpek nemohl díky zraněné ruce střílet z dálky, ale Fífa ho dokonale zastoupil a svými dalekonosnými pumelicemi držel naše družstvo ve hře. Důležité branky přidali také Bobo a Kuba Sklenář, přesto jsme minutu a půl před koncem prohrávali o dvě branky. Soupeř ale začal zdržovat a byl potrestán odebráním míče. To neunesl rumunský trenér a po nervovém záchvatu dostal červenou kartu a soupeř šel do oslabení. Podařilo se nám snížit a půl minuty před koncem našel Fífa přihrávkou přes celé hřiště Štěpka na šestce a bylo vyrovnáno. Po rozehrávce jsme dokázali rychle získat míč a po rychlém útoku na tři přihrávky změnil Fífa v posledních vteřinách skóre v náš prospěch! V brance se opět blýskl Kuba Preč.
  
Pátek 23. 8.
 
SK V. Bystřice – HC Tatran Stupava(SK)  22 : 5
 
Jediný soupeř nám výškově vyrovnaný. Velký střelecký apetit měli Tony a Bobo, branku dal opět i Skleny a na pivotu se prosadil Honza Puchýř Vysloužil. Šudřa zahodil sádru a vstřelil tři branky!!! Rozchytal se i Grygi, který se s Kubou prostřídal v brance.

  SK V. Bystřice – AH Minaur Baia Mare(RO)  16 : 12
 
Atletický, vysoký a silový soupeř vypadal hodně nebezpečně. Jestliže jsme se ale chtěli dostat do semifinále, museli jsme vyhrát. To byl především zápas Štěpka, který parádně bránil a ještě dal osm branek. Jako ohař bránil také Fífa, který zároveň excelentně nahrával do trháků, které proměňoval především Tony. Opět vstřelili důležité branky zázračně uzdravený Šudřa z křídla a Puchýř z pivota.
 
SK V. Bystřice – HC winLand junior Michalovce (vícemistr Slovenska)  16 : 12
 
Protože jsme měli jen půlhodiny na odpočinek, úkol zněl jasně: Pošetřit síly a hrát na pohodu bez ohledu na výsledek. Kluci se těchto pokynů drželi pouze v první půli. V té druhé zvýšili obrátky, Šudřa řádil opět na křídle, ostatní se připojili střelecky, běhavého soupeře rozebrali rychlými přihrávkami a opět vyhráli. Bobo to lakonicky okomentoval: „Lepší je vyhrát, než prohrátJ  Tímto jsme vyhráli naši skupinu bez ztráty bodu a čekali na semifinálového soupeře.
  
Sobota 24. 8.
 
Semifinále:  SK V. Bystřice – Tatran Prešov Spol s.r.o.(mistr Slovenska)  11 : 9

 Proti domácím jsme určitě nebyli favoritem, i když naše výsledky ze základní skupiny budili respekt a kluci si věřili. Soupeř byl technický a běhavý, hra bojovná a vyrovnaná. Kuba byl v brance trošku nervózní a tak ho vystřídal muž bez nervů – Grygi! Už jeho první dva provazy soupeře značně znervózněly. Opět jsme úspěšně zahráli několik signálů a v prvním poločase jsme se drželi především díky Tondou vybojovaným sedmičkám, které Štěpek s Fífou proměňovali. V důležitých chvílích překvapil soupeře Bobo a Šudřa. Před koncem utkání Grygi zázračně vykopl střelu z trháku a finále bylo naše.
 
Finále:  SK V. Bystřice – HC winLand junior Michalovce(SR)  11 : 11 (2 : 0 na penalty)

 Těžký boj podobných stylů. Soupeř po poločase vedl o tři branky, ale kluci nechtěli prohrát. Pracovala nervozita a tentokrát se nedařilo střelecky a z toho pramenili i chyby. Nakonec se podařilo propasírovat přihrávky do pivota, které Puchýř proměnil. Všichni dřeli, ale měli jsme dlouhý úsek bez vstřelené branky. V rozhodující chvíli se Štěpek přesunul do křídla přes ruku a po spolupráci s Bohoušem to konečně prolomil a nakonec jsme skóre dotáhli k remíze a rozhodnout museli sedmičky. Z každého týmu tři hráči, za nás se přihlásili Tony, Fífa a Štěpek, v brance zůstal Grygi, který parádně odchytal celé finále a věřil si. Fífa losoval a zvolil, že střílet půjdeme až druzí, což byla překvapivá, ale ukázalo se, že správná volba. Prvního střelce svým ledovým klidem Grygi znervóznil na tolik, že trefil tyčku. Následoval Tony, který chladnokrevně vymetl pravý horní roh branky. Další hod soupeře chytá Grygi! A na řadě je Fífa, s pomocí levé tyčky posílá míč do branky a jsme vítězové!!!

  Celý turnaj byl především ukázkou bojovného, týmového výkonu, kdy všichni hráči odevzdali maximum svých fyzických a psychických sil a pro všechny to byl opravdu obrovský zážitek. Zároveň je to naše nejhodnotnější vítězství! Štěpek a Bobo byli vybráni mezi hvězdy turnaje a Štěpek byl navíc vyhlášen nejlepším střelcem turnaje.

 Hráči (branky): Jakub Preč (br), Martin Grygar (br+1), Štěpán Souček (40), Bohumil Možíš (27), Antonín Vodička (25),
                          Filip Buršík (17), Jan Šudřich (13), Jan Vysloužil (6), Jakub Sklenář (3).
 

 Mrkně te sem na kategorii U13 a fotogalerii


 
                                               PARTILLE CUP 2013    dívky ročník 1999
Ještě pořád nám nedochází, jakým zázrakem se starší žačky z Velké Bystřice ocitly na největším mládežnickém turnaji v házené ve švédském Göteborgu. Byl to úžasný zážitek, stát se součástí takového kolosu jménem Partille Cup. Chtěli bychom všem, kdo nám jakoukoliv formou pomohl se tohoto turnaje zúčastnit PODĚKOVAT!!!
 Byli jsme nalosováni do skupiny 8 spolu s Korsvoll IL (Nor), Stjördals/Blink IL 1 (Nor), H43 Lund (Sve), Hornbaek SF (Den), Önnereds HK 2 (Sve).
  1. zápas  SK Velká Bystřice  :  Korsvoll       13 : 3
 Díky orientačnímu kolapsu trenéra,nebyl čas na přemýšlení a trému. Přijeli jsme autobusem na poslední chvíli a bez velkého rozcvičování se začalo hrát. Holky výborně bránily a v útoku se prosazovaly rychlostí a herními kombinacemi. Velmi povedený začátek turnaje, podpořený fanděním kluků.
  2. zápas  SK Velká Bystřice  :  Hornbaek     6  : 16
 Náš druhý zápas a první zkušenost holek s nalepeným balónem.Všechny naše střely těsně míjely branku,velmi frustrující skutečnost,že si míč dělá co chce.Ale i tak jsme jim nedali nic zadarmo a bojovali až do konce s pozdějším vítězem naší skupiny.
Odpoledne jsme jeli zafandit našim klukům a ještěže jsme si vzali deštníky. Hrálo se za lijáku a kluci nás odměnili jednobrankovým vítězstvím. Do školy jsme pospíchali bydlet všichni mokří.
  3. zápas  SK Velká Bystřice  :  H43 Lund     3  :  9
 Opět nalepený míč a důsledné dohrávání akcí soupeřek do pivota. Kombinace které jsme nedokázali překonat a ubránit. Od této chvíle pro nás začalo play off, každá další prohra by nás stála postup do lepší poloviny soutěže.
  4. zápas  SK Velká Bystřice  :  Önnereds HK 2     6 : 5
 Zápas hraný v 19 hod na mokré umělce.Drama do poslední chvíle s lepším koncem pro nás.Díky za fandění od kluků.Večeři jsme nestihli,tak se dojídali řízky od maminek.
  5. zápas  SK Velká Bystřice  :  Stjödals/Blink IL 1   11 : 1
 Přímý zápas o postup a náš nejlepší výkon na turnaji.Holky v obraně nedovolily soupeřkám vůbec nic, zbytek pochytala brankařka. V útoku pěknými kombinacemi a důraznou střelbou daly jasně najevo, kdo je pánem na hřišti. Výsledkem bylo třetí místo ve skupině a postup do lepší půlky play off.
Navečer jsme zafandili klukům a ti si také vybojovali postup ze skupiny.
  6. zápas  SK Velká Bystřice  :  Holbaek HK      3  :  14
V play off jsme narazili na další dánský celek a vítěze skupiny 11.Už večer jsme se byli podívat na jejich poslední zápas a bylo jasné,že nás nečeká nic jednoduchého. Ráno se náš dojem potvrdil.Soupeřky byly rychlejší,silnější a opět spoustu akcí dohrávaly do pivota.K tomu nalepený míč velikosti 2 a nebylo co řešit.Holky nic nevypustily,ale tenhle soupeř byl nad naše síly.
Odpoledne jsme šli podpořit kluky,kteří odehráli krásný zápas a postup jim utekl mezi prsty.

 


           30. 6. -  7. 7.  PARTILLE CUP 2013  -  GÖTEBORG -  zakončení sezóny účastí na největším turnaji na světě. 
  V neděli 30. 6. jsme sešli na parkovišti u Zámku, přesunuli se auty do Olomouce, odkud jsme pokračovali vlakem do Prahy, kde jsme se společně s Duklou nalodili na dva autobusy a vyrazili přes Německo a dánsko do švédského Göteborgu. V naší kategorii mladších žáků (r.n. 2000 a mladší) se zúčastnilo 84 družstev z celého světa, rozdělených do čtrnácti šestičlenných skupin.

  Pondělí 1. 7.
 Po necelých třinácti hodinách jízdy jsme v 10:00 dorazili do cíle, šli jsme se ubytovat a hned jsme vyrazili na lehký trénink, abychom si vyzkoušeli pro nás nezvyklý hrací povrch, umělou trávu. Poté jsme se šli podívat na zápas naší juniorské reprezentace s Polskem, následovala večeře a volná zábava do 22:00.
 
Úterý 2. 7.
 Po snídani jsme zhlédli vítězný zápas našich holek a šli se nachystat na náš první zápas, který začínal hned po obědě.
 
V. Bystřice  -  Kjelsås IL (Nor)  7 : 12
 
Současně s úvodním hvizdem se strhla průtrž mračen, která skončila v poslední minutě zápasu. Soupeř disponoval několika extrémně vysokými, technicky dobře vybavenými hráči. Velký problém nám dělal i velký míč vel. 2, který byl předepsán pro naši kategorii. Tyto aspekty byly příčinou naší špatné střelby a velmi ovlivnily i individuální dovednosti našich hráčů. Nakonec jsme zkusili posílit útok Jirkou Routnerem, kterého v brance nahradil Šudřa, a přestože všichni bojovali na maximum, na vítězství to nebylo.
 
V. Bystřice  -  Eskilstuna Guif 2 (Sve)  14 : 13
 
Kdyby si někdo chtěl před tímto zápasem vsadit na to, že počasí nám provede stejnou věc, jako v prvním zápase, zřejmě by vyhrál slušný balík peněz J. V prudkém lijáku jsme tentokrát vlétli  hned od začátku a drželi si malý náskok ve skóre. Soupeř však dokázal stav utkání otočit a chvíli před koncem jsme prohrávali o tři branky. To už s námi vypadalo velmi špatně. Kluci však podruhé prohrát nechtěli a v dramatickém závěru dokázali vyrovnat a dvacet vteřin Bohoušek Možíš vybojoval sedmičku, kterou chladnokrevně proměnil Ondra Landsinger. Protiútok jsme ubránili a zvítězili! V době, kdy se „lámal chleba“ odhodil Tony Vodička berle a nejenže dokázal ubránit nebezpečné křídlo soupeře, vstřelil i důležitou branku. V obraně se blýskl i Honza Šudřich.
 Večer nás čekalo slavnostní zahájení v hale Scandinavium a bylo to něco fantastického. Během obrovské show s mnoha vystoupeními různých zpěváků a tanečníků, doprovázená světelnými a ohňovými efekty, se postupně představili zástupci čtyřiceti čtyřech zúčastněných zemí, z nichž některé byli pro nás velmi exotické (Nigerie, Čína, Zimbabwe, Egypt, Korea, Brazílie). Naši kluci měli tu čest reprezentovat ČR a vystoupit na pódium, kde se jim dostalo obrovských ovací od více než 10 000 lidí!
 
Středa 3. 7.
 Po vydatné snídani jsme se přesunuli do sportovního areálu odehrát další dva zápasy, svítilo sluníčko a nálada byla skvělá.
 
V. Bystřice  -  IFK Kristiandstat 2 (Sve)  8 : 17
 Zpočátku dobrá obrana a se soupeřem jsme drželi krok. Totálně jsme však selhávali v koncovce, do šancí jsme se dostávali, ale neproměňovali.  Každá špatná střela nás potom stála spoustu sil v obraně, a když soupeř na rozdíl od nás své šance využíval, začal se rozdíl ve skóre zvyšovat. Ve druhé půli přestali hráči nepochopitelně bránit a nakonec z toho byla zbytečně vysoká prohra. Pochvalu zaslouží jen Macek v obraně a Tony s Ondrou v útoku.
  V. Bystřice  -  SSV Falkensee (Ger)  21 : 5
 Soupeř neměl mnoho hráčů na střídání, proto jsme zvolili taktiku soupeře uběhat rychlými útoky, což se dařilo. Byli jsme rychlejší, obrana disciplinovaná, nasazení obrovské. Fífa Buršík ze spojky parádně uvolňoval Macka na křídle, který byl střelecky velmi při chuti. Tony vypichoval míče, Puchýř výborně bránil, Štěpek se rval jako lev a střelecky procitl Kuba Flajsar. Jirka naházel trháky a ani ostatní rozhodně nezklamali.
 Večer jsme se šli podívat na oba zápasy našich holek, překvapivě lehce poprchalo, navštívili nějaké obchůdky a na večeři si konečně dali vytouženou rybku .
  Čtvrtek 4. 7.
 Celé dopoledne jsme se připravovali na rozhodující zápasy o postup ze skupiny, a to jak holky, tak i kluci. Každý tým to pojal po svém. Holky měly polštářovou bitvu, kluci hráli karty. Na oběd jsme si pochutnali na palačince a pak už jsme šli na to!
 
V. Bystřice  -  HK Aranäs 1 (Sve)  18 : 7
 
Čekali jsme vyrovnaný boj, ale kluci na soupeře vletěli nekompromisně. Výborná obrana, co prošlo, Jirka pochytal. Štěpek to ze středu parádně rozhazoval na obě křídla, kde Tony s Mackem proměňovali. Na spojkách jsme byli díky Ondrovi a Kubovi hodně nebezpeční. Parádně vycházeli „péesky“, ale hlavně Bystřická devítka z obou stran. Na to Švédi „čuměli“ a nechápali. Náš nejhezčí zápas na turnaji znamenal zasloužený postup do první poloviny z 84 družstev.
 Za odměnu jsme šli do zábavního parku se spoustou atrakcí, z nichž největší ohlas měly horské dráhy, na kterých pár odvážlivců vyzkoušelo, co jejich organismus snese. No a po večeři jsme vyrazili na vyhlášenou diskotéku, která je každoročně součástí Partille Cupu. Protože brzy ráno čekali důležité zápasy, zdrželi jsme se jen hodinku, abychom včas zalehli a načerpali síly na play-off.
 
Pátek 5. 7. 
 V. Bystřice  -  TSG Münster (Ger)  13 : 15
 
Brzké ranní zápasy nám nesvědčí a opět se to potvrdilo. První poločas jsme prohráli 4:7.  Ve druhém jsme zabojovali a dvě minuty před koncem vedli 12:11. V závěru však po zbytečných chybách (a bylo jich tentokrát požehnaně) nás silově vybavený soupeř přehrál a ukončil naše účinkování na turnaji. Nutno konstatovat, že v zápase s německým soupeřem nás poškodili německé rozhodčí, s čímž se kluci těžko vyrovnávali. Ale i přesto, že jsme nepostoupili do dalších bojů, kluci nechali v zápase všechno, za což si zaslouží velkou pochvalu.
 A protože i holky v turnaji skončily, vyrazili jsme po obědě společně k moři. Jako zázrakem vylezlo sluníčko a odvážní kluci si užili koupačku ve vodě, jejíž teplota lehce překročila 10°C
.
   
Sobota 6. 7.
 Ráno jsme se sbalili, po snídani jsme naposledy vyrazili do Hedenu povzbudit mladší žáky Dukly Praha a po obědě vyrazili směrem k domovu. Za krásného počasí jsme si užili oba trajekty a v neděli před polednem dorazili do Bystřice.
 Jak kluci, tak i holky skončili se stejnou bilancí tři výhry a tři prohry a umístili se v horní polovině tabulky. Výsledky však nebyly až tak podstatné. Neméně důležité je také to, že jsme si ten týden opravdu užili a už teď plánujeme účast i v příštím roce.
  Hráči (branky):  J. Routner (br), T. Maceášik (18), O. Landsinger (Strakonice-18), J. Flajsar (Prostějov – 15), Š. Souček (14),
                            A. Vodička (7), J. Vysloužil (2), J. Jedenástík (2), F. Buršík (1), B. Možíš (1),
R. Flajsar (Prostějov-1), J. Šudřich.

 Na závěr jako vždy poděkování. Tentokrát především Ondrovi Václavkovi z pražské Dukly, který nám domluvil účast společně s Duklou, vše důležité pro nás zařídil a ještě byl pro nás důležitým styčným důstojníkem přímo v Göteborgu. Zbyňkovi Müllerovi za krásné nové dresy a Petrovi Vysloužilovi, který sehnal sponzory a nám tak výrazně ulevil od finančních nákladů. S týmem odcestoval také Radis Dosoudil, který sice nemohl hrát (starší žák), ale byl platným členem naší výborné party.       


      MISTROVSTVÍ ČR V HÁZENKÁŘSKÉM DESETIBOJI - MLADŠÍ ŽÁCI 7. - 9. 6. 2013 VELKÁ BYSTŘICE  5. MÍSTO !!!
 Letos jsme měli tu čest hostit nejlepší družstva ČR (Dukla Praha, HC Zubří, HBC OKD Karviná, Talent Plzeň a TJ Sokol Nové Veselí), se kterými jsme mohli poměřit síly. Oproti minulému roku a především v poměru k ostatním družstvům jsme měli jednoznačně nejmladší družstvo. Ostatní družstva měla všechny nebo většinu hráčů ročník narození 2000, zatímco v našem týmu bylo sedm minižáků rn 2002 a jeden dokonce rn 2003! Naše ambice tedy nebyly nijak vysoké, protože v silových disciplínách je věkový rozdíl poznat a dva roky jsou opravdu hodně.
 Pátek - den první: 
 Ve 14:00 proběhla rychlá schůzka všech týmů a ve tři hodiny už jsme absolvovali první disciplínu - hod do dálky. Zde jsme zůstali trošku za očekáváním, když každý naházel zhruba o 1,5 metru méně, než v tréninkovém průměru, což bylo zapříčiněno i novými těžkými míči. Nejlepší z našich byli J. Routner (39,9), T. Maceášik (30,3), Š. Souček (27,1), A. Vodička (26,5). Celkový průměr družstva byl 27,21 m.
 Hned poté následovala druhá disciplína - pětiskok odrazovou nohou. Zde se všichni hráči překonávali a naskákali nadprůměrně, když nejlepšími byli: J. Routner (10,7), T. Maceášik (10,7), J. Jedenástík (10,4), Š. Souček (9,6). Průměr týmu byl 9,52 m. V obou disciplínácj jsme podle očekávání skončili na šestém místě.
 Na závěr pátečního programu jsme se střetli s největším favoritem na celkové prvenství Talentem Plzeň. Přestože soupeř byl značně urostlý, utkání jsme zcela zbytečně odevzdali bez boje. V osobce se projevil důraz a větší fyzické dispozice plzeňáků (prohra 3:7), v nájezdech (shot-outech) jsme statečně drželi krok a i když jsme prohráli 14:18, s výsledkem byla spokojenost, když velkou zásluhu na něm měl Fifa, který je parádně naházel. Zápas 1x20 minut byl však totální propadák bez špetky bojovnosti. Kluci se o výsledek neporvali a prohra 3:7 byla zbytečná. Blýskl se jen Jirka Routner v brance.
 Sobota - den druhý:
 Už v sedm hodin ráno jsme se sešli na Letné a po společné snídani nás čekala třetí disciplína - běh na 2x15 metrů. Všichni kluci se hecli a zaběhli si své osobní rekordy, a to i Tony, který celé mistrovství absolvoval s podvrtnutým kotníkem. Nejlepší z našich byli: J. Routner (5,68), Š. Souček (6,19), T. Maceášik (6,22), B. Možíš (6,32) a celkový průměr družstva byl 6,39 s. Přestože v loni by to stačilo na první místo, letos jsme skončili na šestém.
 První sobotní zápas jsme hráli s Karvinou. Osobka byla tentokrát z naší strany parádní, Jirka Routner to rozběhal a dal důležité branky a ostatní se připojili.  Štěpek parádně nahrával a všichni běhali! Výsledek remíza 11:11 a velká pochvala. Následovali nájezdy a tady opět kraloval Fifa, který je super naházel a ostatní proměňovali (výhra 17:6)! Následovala hra a opět hezký výkon. Přestože prohráli 6:8, kluci nechali na hřišti duši. Jirka zachytal, Macek dobře bránil, Pepíno běhal, Štěpek tvořil hru a žolíkem byl Bohoušek, který se krásně uvolňoval.
 Ve druhém utkání jsme se střetli s Novým Veselím. Osobka - velký boj se specialisty na tuto herní činnost (hrávají to ve své soutěži). Všichni předvedli maximální nasazení, ale nakonec jsme těsně prohráli 9:11. Nájezdy, to byla paráda, Fífa tradičně suverénní, kluci také a Jirka v bráně bezkonkurenční! Výhra 21:12. Ve hře opět vyrovnaný boj, mlaďoši velmi aktivní, spousta z nich vstřelila branku. Konec po prostřídání vyzněl lépe pro soupeře a výsledkem byla naše prohra 5:10
 V posledním sobotním utkání jsme se utkali s družstvem ze Zubří. V osobce to bylo opět výborné, chybělo jen zabodovat. Celý zápas jsme se tahali o výsledek, ale závěr jsme nezvládli a prohráli 6:7. Pochvalu za bojovnost zaslouží Pepíno a Honza "Puchýř" Vysloužil.  Z nájezdů už se stala naše nejsilnější disciplína, Filipovi krásné nahrávky přetavili ostatní hráči v branky, a když Jirka v brance opět exceloval, byla z toho výhra 20:7.  Ve hře jsme možná zbytečně prohráli (6:8), ale klukům už chyběla šťáva a především starší hráči to měli vzít víc na sebe. Hodně toho odedřel Štěpek, Tony a Macek Výborně bránili.
 Na závěr dne nás čekala disciplína číslo 4 - střelba na přesnost. Naházeli jsme to zhruba stejně jako na tréninku a s průměrem 11,7 bodů jsme skončili na prvním místě!!! Nejlepší z našich byli Fífa (18), Dan Sova a Pepíno (15).
 Neděle - den třetí:
 Tentokrát si kluci lehce přispali, v osm hodin posnídali na Letné a pak už je čekala 5. disciplína - překážková dráha. Ta byla opět výhodnější pro starší, silou vybavená družstva. Naši hoši se s tím ale srdnatě poprali a s průměrem 25,36 s vybojovali páté místo. Naši nejlepší byli: J. Routner (22,61), Š. Souček (23,69), T. Maceášik (24,34), B. Možíš (24,54).
 Posledním soupeřem byla pražská Dukla. V osobce se kluci úžasně hecli a dokázali soupeře přehrát 7:5. Jirka ubránil nejlepšího hráče a stihl vstřelit důležité branky, Bobo dobře nabíhal. Pak následovala pro nás nejdůležitější část - nájezdy, kde vítězství znamenalo celkové prvenství v této disciplíně. To se také nakonec podařilo, když Fífa neztratil nervy, naházel je jako vždy na jedničku (a ještě si dokázal poradit s těžkou přihrávkou od Štěpka). Jirka v bráně toho soupeři mnoho nedovolil a skóre 16:10 bylo naprosto zasloužené. Ve hře už nám tolik nešlo a tak jsme snažili urvat nějaké body do aktivity (počítá se počet hráčů, kteří dokázali v jednotlivých utkáních skórovat). Prohra 5:13 sice vypadá hrozivě, ale sbírali jsme důležité body a v aktivitě jsme nakonec skončili na druhém místě!!!
 Závěrečné zhodnocení: 
 V silových disciplínách (pětiskok, hod daleký, překážky, sprint) jsme zákonitě zaostávali za družstvy více postavenými na ročník 2000. V technických (hod na přesnost, nájezdy) jsme dokázali zvítězit! Stejně tak jsme vyhráli souž Fair-Play za nejméně trestané družstvo. V herních disciplínách (osobní obrana a hra) to nebylo vůbec špatné, ale občas chybělo více bojovnosti a někdy i toho pověstného štěstíčka, vždyť většina výsledků byla velmi těsných. V osobce to bylo o poznání lepší, protože jsme se nemuseli bát Dittra do branky dát a Jirku nechat hrát . Nejvíce nás potěšilo druhé místo v soutěži aktivita, bylo vidět, že v družstvu máme hodně šikovných hráčů, kteří dokáží vstřelit branku!
 Konečné páté místo na MČR je pro nás velmi cenné (skoro jako vítězství) a je příslibem do dalších sezón. Jirka Routner se stal sběratelem individuálních ocenění, když nejdále dohodil, nejrychleji sprintoval a ostatními trenéry byl vyhodnocen jako nejlepší brankař celého mistrovství.
 Při závěrečném vyhlášení výsledků byli naši borci oceněni zástupci Krajské svazu házené za zisk titulu "Přeborník Olomouckého Kraje", když dokázali obhájit loňské prvenství. Vrcholem této výborné sezóny pak bude účast na "Partille Cup" ve švédském Göteborgu 1. - 7. 2013
 Konečné pořadí: 1. TALENT Plzeň                56 b - Mistr České Republiky
                          2.  HBC OKD Karviná           38 b
                          3.  HC DUKLA Praha 6         36 b
                          4.  TJ SOKOL Nové Veselí  33 b
                          5.  SK Velká Bystřice           31 b
                          6.  HC Zubří                         22 b
 Velkou Bystřici reprezentovali: J. Routner (br+10), T. Dittrich (br), Š. Souček (13), T. Maceášik (9), J. Jedenástík (9),
                                                  B. Možíš (6), F. Buršík (6), J. Vysloužil (3), A. Vodička (3), D. Sova(2), J. Hartl (1),
                                                  T. Foukal, J. Jagelka, D. Schaffner.

 Na úplný konec, i když by se patřilo tímto začít, jsme si nechali speciální poděkování všem sponzorům bez jejich materiální a finanční pomoci by nešlo akci takového rozsahu vůbec uspořádat a hlavně všem, kteří se na této akci pořadatelsky podíleli, a to v jakékoliv funkci a činnosti a přispěli tak k bezproblémovému a pohodovému průběhu MČR:
                                      DĚKUJEME VŠEM TĚMTO LIDEM, ZA TO, ŽE TO  ZVLÁDLI S KLIDEM !!!                                                         


                     NOVINÁŘSKÝ KALAMÁŘ -  NÁRODNÍ FINÁLE  22. - 24. 5. 2013 KARVINÁ 
 V kategorii chlapců se finále zúčastnilo deset nejlepších školních družstev z celé ČR, které byly rozděleny do dvou skupin po pěti. Naši školu reprezentovala malá skupina v počtu devíti hráčů, kteří se do finále probojovali přes okresní a krajské kolo.
 V. Bystřice - Zubří  11 : 19
 Začátek zápasu byl vyrovnaný do stavu 5 : 5, poté několik nepřesných střel a technických chyb a soupeř začal své nejsilnější zbraně - rychlých útoků. Postupem času nám ubývaly síly ( pouze dva hráči na střídání ), přišlo dvakrát vyloučení Speedyho a soupeř si vybudoval dostatečný náskok. Utkání bylo bojovné, soupeř zaslouženě lepší, nás může mrzet nepřesná střelba a neplnění některých taktických pokynů.
 V. Bystřice - Nezvěstice (Plzeň)  14 : 16
 Fyzicky silnější soupeř, který se ale dal porazit. Z naší strany špatná obrana, neměli jsme odražené míče a opět nepřesná střelba. Bojovat se začalo až sedm minut před koncem, ale to už bylo pozdě. Maximum odevzdali jen Speedy a Štěpek.
 V. Bystřice - Újezd u Brna  17 : 12
 Konečně zodpovědná obrana, zrychlený přechod do útoku a především hezké kombinace. Také nám vycházely signály, takže zasloužená výhra. Macek konečně procitnul a bránil jak lev, vyšlo několik trháků, především Štěpek a Speedy, ale i Pepíno se dostával do zakončení. Potěšil výkon Honzy Huntera Hartla, který nejenže ubránil, ale nastřílel důležité branky z křídla.
 V. Bystřice - Kopřivnice  9 : 17
 Běhavý soupeř měl 14 hráčů a teprve 3. zápas, což bylo proti našim 9-ti hráčům a čtyřem zápasům rozhodujícím faktorem. Z počátku jsme drželi krok, ale postupně se ukazovala převaha soupeře. Hráčům nelze vytknout nedostatek snahy, chybělo trochu štěstí a přesnosti ve střelbě, ale i tak vyhrál soupeř zaslouženě.
 V. Bystřice - Karviná  12 : 16
 V boji o 5. - 6. místo jsme trošku nečekaně narazili na domácí Karvinou, která smolně nepostoupila do bojů o medaile. Přestože jsme prohráli, byl to z naší strany nejpovedenější zápas s velkou bojovností a hezkými kombinacemi.
 Konečné pořadí: 1. Praha, 2. Kopřivnice, 3. Zubří, 4. Frýdek Místek, 5. Karviná, 6. V. Bystřice, 7. Nezvěstice, 8. Nové Veselí,
                           9. Újezd u Brna, 10. Bělá pod Bezdězem.
 Závěrem lze konstatovat, že v letošním roce už jen účast v národním finále je pro naše kluky úspěchem a odehrát tento turnaj v devíti lidech, z nichž jen sedm je aktivních házenkářů je hrdinský kousek, proto všem patří obrovská pochvala!!!
 MZŠ Velká Bystřice reprezentovali: J. Routner (br), T. Spurný (35), Š. Souček (10), T. Maceášik (9), J. Hartl (5),
                                                          J. Jedenástík (4), T. Dittrich (1), J. Dobeš, M. Roušal.

  
 


                     MLAĎOŠI NA TURNAJI V IVANČICÍCH - 1.  MÍSTO!
 
V neděli 5. 5. 2013 jsme se s hráči ročníků 2002 a mladších zúčastnili mezinárodního turnaje v Ivančicích. Na turnaj jsme odjeli s jádrem B-týmu mladších žáků, které posílili dva hráči z áčka Tony a Fífa.  Nakonec na turnaj přijely čtyři týmy, mimo nás a domácích hráčů z Ivančic tým z okolního Sokola Bránice a rakouský tým UHC Horn. Hrálo se systémem každý s každým s hrací dobou 2x18 minut. Mezi jednotlivými zápasy probíhaly střelecké soutěže na přesnost, které budou k vidění i v Házenkářském desetiboji.
 V prvním utkání naši chlapci jasně přehráli soupeře z Bránice 29:4, ve druhém utkání kluci nastoupili proti rakouského UHC Horn, který doplnili nejlepší hráči z Ivančic a tak jsme vlastně hráli proti výběru těchto dvou týmů. Soupeř zvyklý ze svých žákovských soutěží na osobní obranu po celém hřišti se dostal do vedení 0:3, což bylo zapříčiněno zejména naším neproměňováním náskoků z 6 metrů a dalšími nevynucenými chybami. Hru jsme zpřesnili a hlavně jsme začali proměňovat šance. Utkání jsme otočili a nakonec zaslouženě zvítězili 26:24. I v tomto vypjatém utkání stejně jako ve všech zbývajících jsme pravidelně střídali hráče tak, že všichni hráli stejně dlouhou dobu. A bylo vidět, že nám rostou další skvělí házenkáři.
 Poslední utkání jsme sehráli s domácím týmem z Ivančic, v kterém jsme zvítězili 29:9, celý turnaj zaslouženě vyhráli a získali pohár pro nejlepší tým. Všichni kluci bojovali, tvořili jeden dobře šlapající stroj, u kterého je každý důležitý. Brankově se prosadili Tony 25 branek, Bobo a Dan 18 branek, Fífa, který také chytal a hlavně přihrával Tonymu a dalším perfektní přesné pasy do trháků, nastřílel 10 branek, Hynek 5 branek, David 3 branky, Jirka, Matouš a Kuba 2 branky. V bráně chytal Vilda, který v prvním a třetím utkání podal velmi dobrý výkon. Počty branek jednotlivců však nejsou nejpodstatnější, hlavně že kluci hráli jako tým, přihráli, kdy měli a tak tvořili šance pro své lépe postavené nebo nabíhající kamarády. Zapojení všech hráčů ve všech utkáních bylo důležité i proto, že naši kluci nebyli znatelně unavení a mohli hrát s plným nasazením po celý turnaj.  V soutěži na přesnost střelby byl nejlepším střelcem turnaje Fífa.  

 

                                            18. 3. 2013 NOVINÁŘSKÝ KALAMÁŘ - POSTUP Z OKRESNÍHO KOLA 
  O postup z okresního kola jsme se utkali s družstvem z Horky nad Moravou v zápase s hrací dobou 2 x 20 minut. Přestože jsme  zvítězili celkem jasně 25 : 17, lze na naší hře najít i různá negativa. Především spousta zkažených přihrávek při rychlém přechodu do útoku a rozhozená obrana, kdy každý chce získat míč a nikdo nemá hráče. Postupně ale došlo ke zlepšení a projevila se kvalita.
 Spoustu toho naběhal a nastřílel Tom "Speedy" Spurný, v brance se dařilo Jirkovi Routnerovi. Spolu se Speedym se na středu snažil Štěpek Souček, obranu tvrdil Tomáš  "M
acek" Maceášik. Na křídle bojoval a získával míče Tomáš  "Ditr" Dittrich, branky vstřelili i Honza "Hunter" Hartl a Tomáš  "Fuky" Foukal. Do branky se dostal a několika zákroky se blýskl i Michal "Rouši" Roušal.
  Součástí této akce byly i zápasy s dívkami Velké Bystřice a Heyrovského z Olomouce, které také hráli o postup z okresního kola, s vítězním koncem pro naše děvčata. Tyto zápasy chlapci vyhráli, když se projevila jejich vyšší herní a fyzická vyspělost.
  Závěrem lze konstatovat, že letos to nebude žádná procházka růžovým sadem, vzhledem k úzkému kádru našeho týmu. Dlouhodobé zranění nám vyřadilo Honzu Šudřicha a zůstalo nám pouhých devět hráčů!
 Hráči (branky celkm / s Horkou):  J. Routner (br), M. Roušal (br), T. Spurný (23/10), J. Jedenástík (10/4), Š. Souček (8/3),
                                                      T. Maceášik (7/3), T. Dittrich (5/1), J. Hartl (3/2), T. Foukal (1/1).

 


                                               TURNAJ MLADŠÍCH ŽÁKŮ - 17. 3. 2013 - VELKÁ BYSTŘICE 1. MÍSTO
 Přípravného turnaje se zúčastnilo pět družstev systémem každý s každým. Do áčka jsme tentokrát zařadili pouze mladší hráče, ročníky 2001 a 2002 a doplnili je dvěma žačkami. Všechny zápasy jsme odehráli bez střídání, první dokonce v oslabení o jednoho hráče.
 Naše družstvo turnaj vyhrálo po hezkém bojovném výkonu. Bohužel při absenci pivota Honzy Vysloužila (nemoc) jsme si nemohli procvičit signály, soustředili jsme se tedy především na obranné systémy 5:1 a 4:2 a rychlý přechod do útoku. Výborně si vedl v brance Tom Dittrich, který kromě výborných zákroků založil i spoustu rychlých útoků. Štěpek si zkoušel střelbu z dálky, na spojkách si Fifa s Tonym zkoušeli náběhy. Na křídle se snažili Alice s Fukym a na Makynu zbyla nevděčná práce na pivotu.
 Výsledky:  V. Bystřice "A"  -  V. Bystřice "B"   13 : 5
                                           -  Rožnov p. R.        13 : 11
                                           -  Žeravice kluci    10 : 2
                                           -  Žeravice holky   12 : 6
                                           -  ZORA Olomouc  15 : 5
 Hráči (branky): T. Dittrich (br), Š. Souček (33), A. Vodička (14), F. Buršík (12), M. Konečná (3), A. Rášová (2), T. Foukal (2).


                                               TURNAJ STARŠÍCH ŽÁKŮ - 9. 3. 2013 BRNO - JULIÁNOV 3. místo.
 Turnaje se zúčastnilo naše "béčko", složené především z mladších žáků a dokonce i třech minižáků ročník "2002!" Přihlášena byla čtyři družstva a hrálo se systémem každý s každým 2 x 20 minut. Proti soupeřům s urostlými hráči ročník 98 jsme si nedávali cíle výsledkové, ale především herní. Vyzkoušet hráče na různých postech, sehrání družstva v signálech a hlavně jako přípravu na sezónu.
  1. zápas proti KP Brno - 16 : 18
 Polovinu zápasu jsme vedli a až do konce jsme byli vyrovnaným soupeřem. Tradičně dobře zachytal Jirka Routner, výborně zahrál Speedy, když přestal vymýšlet nesmysly! Pepíno dobře bránil a dostával se i do šancí, bohužel mu chyběla lepší střelecká muška. V obraně jsme si vyzkoušely systémy 5:1 a 4:2. Celé naše snažení nejvíce znehodnotila spousta technických chyb, po kterých jsme zbytečně inkasovali laciné branky a velké problémy nám dělala tvrdá
obrana soupeře.
  2. zápas s Juliánovem "A" - 18 : 32
 V začátku utkání jsme šli do dvoubrankového vedení, ale pak přišly opět technické chyby a během chvilky jsme prohrávali 2:8. Po našem time-outu a důrazné domluvě jsme se dotáhli na tříbrankový rozdíl, ale poté se rozpadla naše obrana a zápas se proměnil v jednostrannou záležitost. Do branky se dostál i Štěpán Malinek a předvedl pár dobrých zákroků.
   3. zápas s Juliánovem "B" - 22 : 11
 V posledním zápase se proti nám postavilo družstvo, které věkově odpovídalo tomu našemu a naši hráči se konečně probudili. Začali jsme více běhat, útočit i bránit. Jirka Routner naházel několik výborných přihrávek do trháků, především Radisovi, Pepíno předvedl výbornou obranu, Štěpek odmakal zápas na středu místo zraněného Speedyho. Tony se dostával do šancí, Macek se konečně probudil a v brance se blýkl i Štěpán Malinek.
 Turnaj nám ukázal, na čem potřebujeme ještě zapracovat a že hlavně starší hráči by na sebe měli vzít větší díl zodpovědnosti a nenechat se zahanbit výkony "mlaďochů", kteří jako vždy hráli beze strachu ze starších a urostlejších soupeřů. Jirka Routner si díky svým výkonům odvezl cenu pro nejlepšího brankaře turnaje. 
 Konečné pořadí:
                          1. KP Brno, 2. Juliánov "A", 3. SK Velká bystřice "B", 4. Juliánov "B"

 Hráči (branky): J. Routner (br), Š. Malinek (br), T. Spurný (17), R. Dosoudil (12), Š. Souček (8), T. Buršík (7),  F. Buršík (3),
                          J. Jedenástík (3), T. Maceášik (3), A. Vodička (2), J. Běhálek (1), J. Vysloužil, J. Šudřich.
 


              MEZINÁRODNÍ TURNAJ MLADŠÍCH ŽÁKŮ "POZAGAS CUP"  -  2. 2. MALACKY (SR)  -  3. MÍSTO 
 Velmi dobře zorganizovaného a obsazeného turnaje se zúčastnilo sedm družstev z Česka, Slovenska a Maďarska. Hrálo se systémem každý s každým 2 x 10 minut.
 1. Naším prvním soupeřem bylo družstvo z Hlohovce a přestože jsme měli za sebou brzké vstávání, naši kluci nezaváhali. V brance kraloval Kuba Preč, kterého jsme si kvůli marodce obou naši golmanů půjčili z béčka. Vydatně mu pomáhala obrana, sbírali jsme odražené míče, Kuba přidal chycení dvou sedmiček a v útoku nám vycházeli nacvičené signály. Přestože několikrát smutně zazvonilo břevno, vyhráli jsme 11:3.
 2. Ve druhém zápase jsme narazili na největšího favorita, maďarskou Tatabányi a byl z toho nejhezčí mač turnaje. Soupeř od začátku nasadil osobku na Štěpka ve snaze eliminovat naši útočnou sílu. Maďaři celý zápas faulovali ze zadu, neustále naše hráče chytali za dres a šťípali je tak, že měli spoustu modřin. Kluci se ale takového stylu hry nezalekli a stále doráželi na hráče soupeře jako dravé piraně. Naše nejlepší piraňa excelovala na pravém křídle a jmenovala se Bohumil Možíš. Fifa Buršík mu chystal jednu šanci za druhou (za cenu toho, že dostával neskutečně naloženo) a Bobo neomylně proměňoval. Krásnou akci Fífa nachystal také pro Tonyho Vodičku, když ho poslal do šance nádhernou přihrávkou přes šestku soupeře a ten nabídnutou příležitost chladnokrevně proměnil. V brance opět čaroval Kuba Preč a tak se zrodila překvapivá výhra 9:6.
 3. Jak se říká - po hodech přichází půst a to se do puntíku splnilo v dalším zápase se Stupavou, která do té doby nevyhrála. Našim klukům chyběli síly z předchozího zápasu, přidali podcenění soupeře a vyšla z toho špatná obrana, nulová bojovnost, žádný odražený míč v náš prospěch a ani brankařům se nedařilo. V útoku pomalí na nohách jsme chodili do plné obrany. macek byl jak ve snách, Fifa s Hantrem přešlap za přešlapem. Jak se později ukázalo, konečný výsledek - prohra 9:12 nás stál první místo na turnaji.
 4. Ve čtvrtém zápase proti nám nastoupil ambiciózní tým ŠKP Bratislava, který disponoval urostlými hráči. Ale naši borci už byli zase v pohodě a většími protihráči si poradili především rychlým přechodem do útoku. Macek se rozhodl, že bude střílet a šlo mu to skvěle, Štěpkovi se dařilo vypichovat míče a proměňovat
trháky. Abychom zamezili střelbě z dálky na malého Kubu, vysunuli jsme obranu, na což soupeř zareagoval hrou na dva pivoty. My jsme však couvnout nehodlali a vznikla z toho obrana 3:3 s čímž si náš soupeř nedokázal poradit. Obrovské pivoty perfektně ubránili Tony Vodička a Honza "Puchýř" Vysloužil, který přidal nádhernou branku a my jsme zvítězili 12:8.
 5. Domácí tým z Malacek byl váhově podobný ŠKP a my jsme zvolili podobnou taktiku. Všichni naši hráči měli chuť dávat branky, fungoval rychlý přechod do útoku a vyšly nám snad všechny signály. Fifa předvedl nádhernou uvolňovačku pivota, Dan Sova vybojoval důležité míče a ve střelbě se na křídle mimořádně dařilo Tonymu. Konec utkání vyšperkoval brankář Tom Dittrich přihrávkou přes celé hřiště do gólovky Štěpkovi. Výhra 16:8.
 6. V posledním zápase se Strakonicemi jsme umřeli a to doslova. Kluci už vůbec nemohli (odpočinek mezi zápasy měli jen dvacet minut), po hřišti se ploužili, a přestože se snažili a nechtěli se vzdát, soupeř je doslova uběhal. Síly nám chyběly v obraně i při střelbě. Prohra 6:15.
  Na turnaj jsme odjeli bez obou našich brankařů, s více než polovinou hráčů věkem minižáků, takže konečné třetí místo pro nás bylo více než super! Kluci si turnaj užili a my s nimi. Štěpek Souček byl vyhlášen nejlepším střelcem turnaje. Úžasná byla také pohostinnost domácích, když maminky domácích hráčů napekli spousty dobrot a velmi tak přispěli k výtečné atmosféře na turnaji. Nemalý dík patří též Lendymu Janíkovi, který nás bezpečně odvezl tam i zpět, fotil a fandil!

  Hráči (branky): J. Preč (br), T. Dittrich (br), Š. Souček (25), F. Buršík (11), B. Možíš (10), T. Maceášik (9), A Vodička (8),
                           J. Vysloužil (2), D. Sova, M. Grygar, T. Foukal, J. Hartl.

  Konečné pořadí:  1. Kodály Tatabanya
                            2. HBC Strakonice 1921
                            3. SK Velká Bystřice
                            4. ŠKP Bratislava, 5. STROJÁR Malacky, 6. TATRAN Stupava, 7. HC SPORTA Hlohovec.
 

                 VÁNOČNÍ TURNAJ MLADŠÍCH ŽÁKŮ  -  PRAHA HOSTIVICE BŘVE
 Ve dnech 8. - 9. 11. jsme se zúčastnili turnaje v Praze, kam nás pozvala Pražská Dukla. Tato pro nás poslední akce letošního roku se odehrávala v překrásném sportovním komplexu na Břví, kde je v jednom místě vše podstatné. Luxusní pokoje s velkými postelemi, hala, vířivka, bazén s protiproudem, bowlingové dráhy a hezká restaurace, prostě přepych! Zázemí tohoto areálu využívají házenkářští reprezentanti ČR a díky vstřícnosti organizátorů  si i naši kluci v sobotu zarelaxovali ve vířivce a po večeři vyzkoušeli své bowlingové dovednosti. V neděli nás pak čekala prohlídka vánoční Prahy. Turnaje se zúčastnilo šest družstev systémem každý s každým a hrací dobou 2 x 15 minut. Naše naděje pohasly hodinu před odjezdem, kdy nám onemocněl brankař Jirka Routner. Navíc s námi neodjel ani další gólman Tom Dittrich.
    SK V. Bystřice - Talent Plzeň    10 : 17
 Náš první soupeř byl věkově i fyzicky někde jinde, přesto jsme celý první poločas dokázali držet vyrovnaný stav. V druhé půli našim hráčům začali ubývat síly a začala se projevovat fyzická převaha soupeře. Co lze hodnotit kladně, byla obrana. Bohužel v útoku jsme zbytečně ztráceli míče nepřesnou střelbou a nedostatečným pohybem zejména spojek. Plzeňáci ke konci navýšili skóre serií rychlých útoků.

    SK V. Bystřice - Dukla Praha   15 : 20
  Opět poločasová remíza a pokažený závěr. Naše šance držel především výborně hrající Fífa na křídle, který sázel branku za brankou (9). Ostatní hráči zbytečně zahazovali šance z hranice brankoviště (pivot dvě střely - jedna metr vedle, druhá přímo do brankaře). Obrana nebyla špatná, i když o něco horší než s Plzní, bohužel jako v minulém i v tomto zápase byla citelná absence Jirky v bráně. Spousta chytatelných střel skončila v síti.
   SK V. Bystřice - HC Zlín  18 : 17
 Konečně výhra, i když do třetice poločasová remíza! Tentokrát se zdravě naštval Štěpek, vzal to do svých rukou a nastřlel 13 branek. Obrana opět dobrá především v podání Macka, Fífy a Hantra, který vstřelil i důležitou branku.
  
SK V. Bystřice - Nové Veselí  18 : 20
  Hodně rychlý a bojovný zápas, bohužel se šťastnějším koncem pro našeho soupeře. Střelecky se opět dařilo Štěpkovi, hezky si nabíhal Fífa, Pepíno konečně hrál tak, jak očekáváme od spojky a na obraně super Macek. V brance to zkusil Martin Grygi Grygar a než ho soupeř prokoukl, měl každou střelu mířící dolů.
   SK V. Bystřice - HK Lovosice  14:15
  Zbytečná prohra na závěr. Konečně zachytal Šudřa, Tony odehrál svůj nejlepší zápas, ale dobře se nevyspal Pepíno a celá naše pravá strana byla v útoku neproduktivní. Tady se nejvíce (stejně jako na celém turnaji) ukázala naše největší slabina - příliš úzký kádr. Když se několika hráčům nedaří, nemá je kdo nahradit.
 Přesto lze celý turnaj hodnotit jako jeden z nejlepších, co se týká zázemí a servisu. Přestože to výsledkově nevypadá, lze konečné páté místo hodnotit (v rámci výše uvedených okolností) jako dobré i vzhledem k tomu, že všichni účastníci patří na špičku ve svých krajských soutěžích. Zároveň nám ukázal, že máme v zimní přestávce na čem pracovat!
  Konečné pořadí:  1. Talent Plzeň
                            2. Sokol Nové Veselí
                            3. Dukla Praha
                            4. HC Zlín, 5. SK Velká Bystřice, 6. HK Lovosice
 
  Hráči (branky): 
J. Šudřich (br), Š. Souček (35), F. Buršík (19), J. Jedenástík (8), A. Vodička (6), T. Maceášik (4), J. Hartl (1),                             J. Vysloužil (1), M. Grygar, T. Foukal.
 
 


                  MEZINÁRODNÍ TURNAJ MLADŠÍCH ŽÁKŮ  -  OLMA CUP 2012  -   VELKÁ  BYSTŘICE
 Ve dnech 17. - 18. 11. jsme pořádali náročný turnaj, kterého se zúčastnilo deset družstev z České republiky a Slovenska. Hrálo se systémem každý s každým 2 x 10 minut a zejména sobotní program byl pro všechny hráče velmi náročný. Na všechny týmy čekalo šest nebo zápasů ve dvou halách a nikomu nezbývalo mnoho času na regeneraci a odpočinek. Ale všichni náročnou zátěž zvládli a k vidění byla spousta nádherných, bojovných a vyrovnaných utkání.  V neděli se dohrávalo v hale Na Letné v areálu SK Velká Bystřice.
 Sobota:
  SK V. Bystřice - Sokol Kostelec na Hané  7 : 9
 Hned v úvodním utkání přišla prohra po totálně zpackaném výkonu v druhém poločase. V první půli jsm hráli koncentrovaně a z rychlých útoků jsme navýšili skóre až na 5:1. V momentě kdy soupeř začal hrát jsme my naopak přestali a sérií technických chyb jsme vítězství soupeři přímo darovali.
                          - ŠKP Bratislava  8 : 3
 Zápas byl lepší než s Kostelcem, ale stále nám chyběl důraz na brankovišti soupeře. Obrana byla výborná (výborný byl především Macek). Na začátku dal hezké branky z křídla Bohoušek Možíš. Díky získaným míčům jsme měli více rychlých útoků
                          - DUKLA Praha "B"  16 : 8
 Macek dokázal ubránit soupeřova urostlého střelce , Fífa se prosazoval na brankovišti soupeře, z dálky přesně pálil Štěpek a z křídla se prosazoval i Tony, který v obraně přebral Mackovi defenzívní úkoly, takže zasloužené vítězství.
                          - DUKLA Praha "A"  8 : 9
 Parádní bojovný zápas. O naší prohře rozhodla špatná produktivita střelby v prvním a zbrklé přihrávky ve druhém poločase. Výborně zachytal Jirka Routner, hezké branky z prostoru pivota vstřelil Honza "Puchýř" Vysloužil.
                           - DTJ Polanka  14 : 5
 Klasický poobědový zápas se slabším soupeřem. Hráčům se moc nechtělo, velmi špatná obrana, špatné přihrávky, v útoku pomalé a statické. V závěru zápasu trochu zabrali, aby se vůbec vyhrálo.
                           - HBC Strakonice  15 : 8
 Naši kluci sebrali poslední zbytky sil a předvedli nejlepší výkon dne. Kolektivním pojetím, dohrávkami do křídel a uvolňováním pivota soupeře doslova rozebrali. Štěpek konečně dirigoval hru a rozehrával tak jak ho známe, Fífa bojoval jako lev, Tony si pěkně nabíhal a střílel branky a Macek sbíral všechny odražené balóny. V brance se zaskvěl Jirka Routner a na pivotu se nádherně uvolňoval Honza Vysloužil. V obraně celý tým šlapal jako dobře namazaný stroj.
  Neděle:
                          - STOJÁR Malacky 8 : 7
V brzkém raním zápase nás kluci z Malacek řádně potrápili. Na našich hráčích byla patrná únava z předešlého dne. Obrana až na Macka byla velmi špatná. Naštěstí za děravou obranou čaroval Jirka Routner. Ve druhém poločase se nám podařilo vstřelit důležité branky (Tony a Bohouš) z křídel. Vyšla nám falešná devítka a v závěru vzal vše do svých rukou Macek a dvěma průniky rozhodl o vítězi - super ubojováno!
                          - KH Kopřivnice  14 : 9
 Asi nejhezčí zápas z naší strany. Na Štěpka byla hrána osobka, ale prosazovali jsme se z křídel (Pepíno a Tony). Štěpek se prosazoval i přes zostřený dozor a do rozebrané obrany nabíhali Fífa s Mackem. Super výkon předvedl Jirka v brance.
                           - HC Zubří  8 : 9
 Velký boj ve fantastické divácké kulise. Těžko jsme se prosazovali přes vysunutou obranu na levé straně. V první půli jsme skórovali především z křídel, ale ve druhém poločase se rozchytal brankář Zubří a naše kluky doslova vychytal. Bohužel se nedařilo Jirkovi v brance při střelbě z dálky (dobře ho zastoupil Šudřa). Prohra o gól však není ostudou.
 Závěrem lze konstatovat, že turnaj se mimořádně vydařil, zúčastněná družstva byla velmi kvalitní a ode všech jsme slyšeli jen samá pozitiva. Velmi nás těší, že většina týmů projevila zájem o účast i v příštím ročníku. Naši kluci měli na kontě šest vítězství a tři porážky a konečné 5. místo je na takto silně obsazeném turnaji více než dobré. Mrzet nás může jen prohra s Kostelcem, naopak porážky od Dukly a zubří o jediný gól lze považovat úspěch. Jirka Routner byl v anketě trenérů vyhlášen nejlepším brankařem turnaje.
 Konečné pořadí:  1. DUKLA Praha A
                           2. KH Kopřivnice
                           3. SOKOL Kostelec n. H.
                           4. HC Zubří,
5. SK Velká Bystřice, 6. HBC Strakonice, 7. STROJÁR Malacky, ŠKP Bratislava, 
                           9. DUKLA Praha B, 10. DTJ Polanka.

 Velkou Bystřici reprezentovali tito dravci:
Jirka Routner (br), Jan Šudřich (br), Štěpán Souček (28), Filip Buršík (17),
         Antonín Vodička (14), Tomáš Maceášik (11), Josef Jedenástík (10), Bohuslav Možíš (7), Jan Vysloužil (6), Daniel Sova (2),
         Jan Hartl (2), Tomáš Foukal (1), Martin Grygar.  
 Velké poděkování patří společnosti OLMA a.s. Olomouc za finanční a materiál podporu, MZŠ za poskytnutí ubytování, Lendymu Janíkovi za dopravu družstev Dukly, školní jídelně za výbornou kuchyň, Jardovi Lounovi za krásné poháry pro vítěze, Toníkovi Koláčkovi za finanční servis a především všem , kdo nám pomáhali s organizací turnaje a zasloužili se o jeho hladký průběh.    
                                                  


                      NEDĚLE 2. 9.  – TURNAJ MLADŠÍCH ŽÁKŮ „GENERALI CUP 2012“ – 1. MÍSTO !
 
Turnaje se zúčastnilo šest velmi kvalitních družstev, hrálo se systémem každý s každým 2x10 minut. K vidění byly hezké, vyrovnané a bojovné zápasy a nás velmi těší, že jsme s těžkými soupeři neztratili ani bod a dokázali v celém turnaji zvítězit. Naši kluci se prezentovali výbornou obranou ( nejméně inkasovaných branek ), zahráním nacvičených signálů v útočné fázi a především obrovskou bojovností. I když se nám v některých zápasech nedařilo, tak jsme to vždy ubojovali.
  V. Bystřice  vs  HC Zlín  10 : 7
Do turnaje jsme vstoupili vítězstvím s těžkým soupeřem. Z naší strany to byl nejhezčí zápas ve vysokém tempu.
  
V. Bystřice  vs  Dukla Praha „A“  8 : 7
 První půle oboustranně hrůza, víc boj než házená. Ve druhé půli jsme nakonec strhli výhru na naší stranu, ale herní projev nebyl o moc lepší. V tomto zápase vzal na sebe zodpovědnost Tony Vodička, který svým nasazením a super zakončením ze spojky přispěl největší měrou k naší výhře.
 
V. Bystřice  vs  HC Zubří  6 : 3
Souboj dvou výborných obran, obě družstva se v útoku těžko prosazovala. Rozhodující byly tři přihrávky Štěpka Součka v závěru utkání na pivota Macka, který je zužitkoval na 100%.
 
V. Bystřice  vs  Uherské Hradiště  6 : 4

Na naších hráčích už byla patrna velká únava a drobné šrámy z předchozích zápasů.  Dali jsme tedy více prostoru náhradníkům a ti nezklamali. Tento zápas rozhodly hezké průniky Bohouška Možíše z křídelních prostor.
 
V. Bystřice  vs  Dukla Praha „B“  18 : 4
Kluci posbírali poslední zbytky sil, ukázali, že je házená opravdu baví a hezkým výkonem podtrhli celkový úspěch našeho družstva.
  Turnaj jsme odehráli den po turnaji starších žáků, a přestože se většina hráčů zúčastnila obou akcí, dokázali se vypořádat s fyzickým zápřahem a narůstající únavou a odvedli hezký kolektivní výkon. Velký dík patří také osádce bufetu Elišce Zedníkové a manželům Buršíkovým a všem těm, kteří přišli zafandit našim plejerům.
 
Hráči, branky, zhodnocení: 
J. Routner (br)     -  výborný výkon, držel náš tým parádními zákroky, vyhlášen nejlepším brankářem.
J. Šudřich (br+1)  -  odchytal výborně poslední dva zápasy, jako jediný proměnil sedmičku!
Š. Souček (13)      -   na střední spojce bojoval, střílel branky, ale byla na něm vidět únava ze st. žáků.
A. Vodička (12)     -  výborná obrana, prosazoval se na brankovišti, náš nejlepší hráč na turnaji.
J. Jedenástík (6)   -  výborně bránil na nohách, jeho velkou zbraní je rychlost.

Všichni tři výborně hráli „bystřickou devítku“.
T. Maceášik (5)      -  chvilku se probouzel. Limitován zraněním kotníku, přesto velmi platný pivot s jistým
                                zakončováním.
B. Možíš (5)           -  šikovný leváček, talent po tatínkovi.
F. Buršík (5)          -   velice lehce se dostával na brankoviště, bohužel se rozhodl nezakončovat. V posledním
                                zápase jako vyměněný, najednou střílel branky – prostě Fífa
J.
J. Vysloužil          -   odvedl poctivý kus práce na křídle i na pivotu, jeho předností tentokrát byla výborná
                                obrana.
T. Dittrich            -   ač brankář, tentokrát dostal příležitost jako hráč a byl určitě platným členem týmu.
D. Sova                 -   benjamínek týmu, sbíral zkušenosti.
J. Hartl                -   snaha a píle mu nechybí.
  
Konečné pořadí:     1. SK Velká Bystřice
                               
2. HC Zlín
                                3. DUKLA Praha „A“
                                4. HC Zubří, 5. Moravská Slávia Uherské Hradiště, 6. DUKLA Praha „B“
    

             
                         SOBOTA 1. 9. TURNAJ STARŠÍCH ŽÁKŮ "SMVB CUP 2012" - DRUŽSTVO "B" 4. MÍSTO. 

 Turnaje se zúčastnilo šest družstev systémem každý s každým 1 x 25 minut. Z našeho pohledu turnaj splnil účel, náš tým tvořený převážně z mladších žáků dokázal odehrát pěkná utkání a na to, že v této kategorii to byly vůbec první ostré zápasy, tak je čtvrté místo více než výborné.
 V. Bystřice “B” vs V. Bystřice “A” 9 : 15
Dvě třetiny zápasu jsme s áčkem drželi krok, poté se projevila fyzická převaha hráčů z áčka a po vystřídání Toma Spurného jsme nemohli vyspělejšímu soupeři konkurovat.
  V. Bystřice “B” vs Hranice n. M. 21 : 5
Z naší strany pohodový zápas, spousta hráčů skórovala po hezkých akcích.
  V. Bystřice “B” vs ZORA Olomouc 12 : 16
S urostlejšími hráčkami jsme hráli vyrovnanou partii a i když jsme nezvítězili, s herním projevem jsme spokojeni.
  V. Bystřice “B” vs Luhačovice 17 : 15
Vyrovnaný zápas ve kterém jsme po velmi bojovném výkonu strhli vítězství na naši stranu.
  V. Bystřice “B” vs HC Zubří 7 : 21

Náš nejhorší zápas na turnaji. Přestože hráči Zubří byli jednoznačně lepší, naši kluci jim to svým odevzdaným výkonem až příliš usnadnili.
  Hráči, branky, zhodnocení:
J. Routner (br)      - odchytal celý turnaj ve famózní formě, vybrán do All Stars.
J. Šudřich (br)      - kvůli lehčímu zranění jsme jej šetřili na turnaj mladších žáků.
T. Spurný (32)      - náš nejlepší hráč, nejlepší střelec turnaje, vybrán do All Stars.
Š. Souček (7)        - výborný výkon na křídle, spojce i střední spojce.
J. Jedenástík (7)  - konečně se rozstřílel, výborná obrana.
R. Dosoudil (6)      - začalo mu to tam padat v posledních dvou zápasech.
T. Maceášik (4)     - na pivotu se snažil, rozehrával signály.
A. Vodička (3)       - minižák! A jeden z největších bojovníků.
T. Buršík (3), K. Šípek (1), F. Buršík (1), J. Běhálek (1), J. Hartl.

  Konečné pořadí: 1. V. Bystřice “A”
                            2. HC Zubří
                            3. ZORA Olomouc

                              4. V. Bystřice “B”, 5. Luhačovice, 6. Hranice n. M.

 

 


                  
MLADŠÍ ŽÁCI SK VELKÁ BYSTŘICE OBSADILI NA MEZINÁRODNÍM HÁZENKÁŘSKÉM TURNAJI
                                                       V NOVÉM VESELÍ 3. MÍSTO !

 Ve dnech 24. – 26. 8. 2012 jsme se zúčastnili pátého ročníku prestižního turnaje “Rozhodni se sám”. V kategorii mladších žáků se představilo deset družstev ze čtyř států (CZ, SK, PL a HU), která byla rozlosována do dvou skupin po pěti týmech. Do turnaje jsme šli z plného zatížení po čtyřdenním soustředění a brali jsme ho jako herní fázi přípravy na sehrání omlazeného družstva mladších žáků. Naši hráči se prezentovali hezkým kolektivním výkonem a ze šesti odehraných utkání dokázali pětkrát zvítězit. Nejvíce potěšila disciplinovanost hráčů, kteří zodpovědně plnili dané pokyny, hráli naučené herní varianty, když především “Bystřická devítka” jim vycházela znamenitě.
 Do prvního pátečního zápasu vstoupili kluci značně nažhaveni a doslova smetli tým ŠKP Bratislava 26:10. I druhý páteční zápas jsme zvládli ve vysokém tempu a porazili Duklu Praha 4 17:10.
 V sobotu ráno jsme se potrápili s Telnicí 11:7 a zajistili si první místo ve skupině. V odpoledním zápase s polskou Legnicí z  našeho pohledu o nic nešlo, ale Legnica bojovala o semifinále. Naši kluci zápas zvládli a zvítězili 21:18. Večer nás čekalo semifinále s Duklou Praha 6 a po nejlepším našem výkonu jsme prohráli 10:17. První poločas byl zcela vyrovnaný, ve druhém se ale projevila únava po náročném týdnu a Dukla po právu zvítězila.
 V nedělním utkání o třetí místo jsme si zopakovali zápas s Telnicí, který se od počátku odehrával v naší režii. Místy jsme si vypracovali až sedmibrankový náskok a přestože náš soupeř neúnavně bojoval až do konce, naši hráči nepřipustili žádné drama a zaslouženě zvítězili 20:16.

Hráči, branky, hodnocení:
J. Routner (br+2) – po počáteční nejistotě, zda se turnaje vůbec zúčastní byl opět oporou a výrazně se podílel na
                              na výborném úspěchu našeho družstva.
T. Dittrich (br)     - přestože je v brance velmi pohyblivý a rychlý, má bohužel zatím handicap ve své výšce.
Š. Souček (46)     - střední spojka a mozek týmu. Střelba z dálky, průniky na brankoviště, uvolňování spojek
                              a především parádní přihrávky do pivota.
J. Jedenástík (20) - spojka a ohař na osobní obranu, jeho rychlost byla smrtící.
F. Buršík (18)         -  spojka, výborný do kombinace a zahrání signálů. Když měl dobrou náladu, podával výborný
                                 výkon.
A. Vodička (15)      - křídlo (spojka). Starý dobrý Tony, výborné uvolňování a střelba. Především v semifinále
                                motal svými otočkami soupeřovým obráncům dokonale hlavy.
J. Vysloužil (15)     - křídlo (pivot), střelecky se prosadil v každém zápase. Hrál přes ruku což jeho výkon ještě
                                vylepšuje.
T. Maceášik (14)    - pivot, zlepšující se zápas od zápasu. Výborně zpracovával těžké přihrávky, dokázal dobře
                               zahrát i na spojce.
J. Dobeš (3)          - pivot, střídal se s Mackem, zodpovědně zahrával signály, dobře bránil.
D. Sova (2)            - benjamínek našeho družstva. Do týmu zapadl už na soustředění a přestože je to ročník 2003,ve hře se
                               neztratil, hezky se uvolňoval a bojoval o každý míč.
J. Hartl (1)            - muž bez nervů! Na jeho šibenici v síti Telnice budeme ještě dlouho vzpomínat.

Konečné pořadí:
1. TJ SOKOL Nové Veselí
2. DUKLA Praha 6

3. SK Velká Bystřice
4. SOKOL Telnice, 5. HBC Strakonice 1921, 6. Kodály Tatabánya (HU), 7. ŠKP Bratislava (SK),8. Siódemka Miedź Legnica (PL),
9. DUKLA Praha 4, 10. Strojár Malacky (SK).
 V rámci turnaje bylo odehráno utkání All Star, ve kterém náš klub reprezentovali Pepíno, Štěpek a Jirka.
Velké poděkování patří též Lendymu Janíkovi, který nás jako vždy spolehlivě odvezl tam i zpět a zároveň byl velmi hlučným fanouškem a fotografem našeho týmu.