Založit webové stránky nebo eShop
aktualizováno: 15.10.2017 15:41:28 

HÁZENÁ   VELKÁ   BYSTŘICE - MLŽÁCI, STŽÁCI A STŽAČKY  

mistráky mladší dorostsobota 14. 10.

       Mladší dorost: HÁZENÁ VELKÁ BYSTŘICE  vs  SOKOL OSTRAVA 41 : 23 (25 : 12)   
 
V dalším kole jsme doma přivítali druhý tým tabulky a očekávali jsme těžký souboj o první příčku v průběžné tabulce. Navíc jsme tentokrát neměli Pepu Dobeše a stále zraněného Fífu.
 Začátek zápasu byl plně v naší režii. V útoku nám vycházelo absolutně všechno, zatím co hosty deptal svými zákroky skvělý Vojta Zácha v brance. Ve třinácté minutě jsme měli komfortní náskok 14:2 a postupně jsme do hry zapojili všechny hráče, vesměs starší žáky. Na kvalitě naší hry to ale nebylo poznat a stále jsme si drželi pohodlný náskok. I druhý poločas se nesl ve stejném duchu, nás nepostihla žádná herní krize a zápas jsme v poklidu dovedli do vítězného konce.
 Všechny kluky chválíme za bojovný a zodpovědný přístup během celého utkání. Potěšilo nás, že se všichni prosadili střelecky a také to, že kluci hráli to, co jsme po nich chtěli.
 Hráči (branky): V. Zácha (br), D. Schaffner (10), A. Vodička (8), V. Haderka (5), B. Možíš (4), V. Micka (4), R. Černý (3), J. Dzieržava (3),                                J. Vysloužil (2), M. Pečinka (1), M. Pelák (1).  


neděle 8. 10.

        Mladší dorost:  HC ZUBŘÍ  “B“  vs  HÁZENÁ VELKÁ BYSTŘICE  32 : 47 (16 : 23)  

 V dalším kole druhé ligy mladších dorostenců jsme odjeli do Rožnova pod Radhoštěm, kde hrají domácí zápasy týmy Zubří z důvodu rekonstrukce zuberské haly. Po delší době jsme byli téměř komplet a tentokrát i s Vojtou Záchou v brance.
 Samotný zápas se od začátku do konce odehrával podle stejných not. Moc se nebránilo a o to víc se útočilo. V prvním poločase sice z naší strany nějaký náznak obrany občas byl, ale v tom druhém už ne. Naštěstí pro nás na tom domácí nebyli o mnoho lépe, a tak asi největší fušku měla paní zapisovatelka, která zároveň obsluhovala i časomíru J.
 Ale abychom jen nekritizovali. Vojta Zácha ukázal, jak moc je pro nás důležitý a opět předvedl pár slušných zákroků, starší žáci (Rosťa, Matěj, Vilda a Vojta) potvrdili, že do mladšího dorostu po právu patří. Pepa Dobeš opět ukázal, že pomalu prostě běhat neumí a všichni dorosti oplývali střeleckou chutí. Trošku nás také mrzí neproměněné sedmičky. Speciální pochvalu dostává Puchýř, za spoustu zablokovaných střel, zřejmě něco pochytil od spolužáků (volejbalistů) ve škole. Velké poděkování patří rodičům za pomoc s dopravou.
 Další utkání odehrajeme v sobotu doma s Ostravou a půjde o souboj prvního s druhým týmem tabulky. Všechny tímto srdečně zveme.
 Hráči (branky): V. Zácha (br), J. Dobeš (12), V. Micka (9), D. Schaffner (7), A. Vodička (6), B. Možíš (6), M. Pelák (3), V. Haderka (3),
                          J. Vysloužil (1), R. Černý, V. Zedník.  


sobota 30. 9.
                                 
Mladší dorost:  HÁZENÁ VELKÁ BYSTŘICE  vs  HBC OLOMOUC  40 : 34 (20 : 19)   
 Ve čtvrtém kole jsme v domácím prostředí přivítali našeho tradičního soupeře z Olomouce. Nám tentokrát z různých důvodů chyběli Puchy, Vojta Zácha, Fífa, Pospa a Pepa Dobeš a tak jsme ke čtyřem dorostencům přibrali hned pět starších žáků, kteří ale vůbec nebyli jen do počtu. 
Jak už to v derby bývá, hrál se vyrovnaný a bojovný zápas ve kterém převládaly útoky nad obranami. Nám dělal velké problémy Erik Kašpar, kterého jsme málokdy ubránili a který nám nastřílel nejvíce branek (12). Ale jinak jsme to byli my, kdo měl většinou v zápase navrch. 
V brance se po dvou letech objevil starší žák Vojta Haderka, který se sice ze začátku trošku hledal, ale po pár minutách si vzpomněl, jak dobrým gólmanem byl a zejména ve druhém poločase vytáhl několik špičkových a důležitých zákroků a velkou měrou přispěl k naší výhře. Velkou radost nám udělali všichni mlaďoši, protože tento zápas zvládli opravdu výborně. Rosťa super obrana a v útoku několikrát správně vyhodnotil situaci a necpal do střelby ze špatných pozic. Adam se na pivotu dostal do zakončení a své šance chladnokrevně proměnil. Vilda a Matěj hráli s bolavými zády, ale na jejich výkonu to nebylo znát. Mican hrál se silným nachlazením a bylo vidět, že ho to limituje především v obraně, ale i tak bojoval, tak jak jsme u něj zvyklí. Schaffi se rychle otřepal z nepovedeného zápasu ve Zlíně a hrál tak, jak ho známe. Poctivý v obraně a produktivní v útoku, kde byl hlavně z křídla téměř neomylný. Také Bobo odvedl poctivý kus práce. Odedřel obranu 5+1 a v útoku na středu tvořil hru a na křídle se zkušeně prosazoval. Bohužel ani jemu se nevyhnuly zdravotní problémy a zápas nakonec nedohrál. Střelnici si v hale otevřel Tony, který se prosazoval ze všech pozic včetně stoprocentních sedmiček a hostům nastřílel 17 branek! 
 Hráči (branky): V. Haderka (br), A. Vodička (17), D. Schaffner (7), V. Micka (6), B. Možíš (5), A. Katinger (2), V. Zedník (2), M. Pelák (1),
                          R. Černý.
 


neděle 24. 9.
                                   Mladší dorost:  HC ZLÍN  vs  HÁZENÁ VELKÁ BYSTŘICE  37 : 42 (21 : 24)      
 Po úvodních spíše zahřívacích kolech, jsme vyrazili na horkou půdu do Zlína. Domácí nás porazili na přípravném turnaji, a tak jsme očekávali těžký a vyrovnaný zápas. Problémy jsme měli už při skládání družstva, protože spousta hráčů se potýká s různými zdravotními problémy, takže jsme nakonec odjeli s devíti hráči a k tomu bez brankaře. Do branky se postavil Matěj, pro kterého to byla složitá premiéra bez jakékoliv přípravy a tréninku.
Samotný zápas měl rychlé tempo, a jak výsledek napovídá, bylo to hlavně o střelcích. Přestože jsme kluky nabádali k důkladné a zodpovědné obraně (aby to náš nováček mezi tyčemi měl jednodušší), většinu zápasu to bylo naopak a i když se našly světlé okamžiky, rozhodně v této činnosti máme co zlepšovat. Naštěstí pro nás, ani domácí gólman neměl svůj den, a tak děvčata u stolku zapisovatelů měla opravdu co dělat při této střelecké divočině.
 Velmi pozitivně vnímáme fyzičku našich hráčů, protože většina z nich hrála bez střídání a také jsme konečně dočkali pěkných kombinací a dobře zahraných signálů. Pochvala všem za bojovnost a jedna speciální pro Matěje za statečnost a tři zlikvidované sedmičky ;-)
 
Hráči (branky): M. Pelák (br), J. Dobeš (13), A. Vodička (11), B. Možíš (8), V. Micka (4), J. Vysloužil (3), D. Schaffner (3), R. Černý,
                          F. Buršík.
 

 


sobota 16. 9.
                               Mladší dorost:  HÁZENÁ VELKÁ BYSTŘICE  vs  HÁZENÁ UNIČOV  55 : 13 (29 : 4)   
   V nové sezóně poprvé před domácím publikem jsme přivítali soupeře z Uničova. Od začátku jsme byli jednoznačně lepším týmem a v jedenácté minutě svítilo na ukazateli skóre 10:0. Poté se vstřelené branky dočkali i hráči Uničova. Vzhledem k jasnému vývoji jsme stáhli jednoho hráče a zbytek zápasu hráli pět proti šesti.
 Opět jsme se prosazovali především z rychlých útoků a na nějaké signály či líbivé kombinace nebylo moc prostoru. A tak můžeme říci, že nás opět těší, že se střelecky prosadili všichni hráči a také Vojta Zácha v brance předvedl pěkné zákroky včetně chycené sedmičky. Ve druhém poločase se do brány po letech postavil Vojta Haderka a i on ukázal, že z brankářských dovedností nic nezapomněl.
  Hráči (branky): V. Zácha (br), V. Haderka (br+3), A. Vodička (11), V. Micka (8), B. Možíš (7), D. Schaffner(7), V. Pospíšil (7), M. Pečinka (4),
                           V. Zedník (4), J. Vysloužil (2), M. Pelák (1), F. Buršík (1).sobota 9. 9. 
                               Mladší dorost:  TJ HOLEŠOV  vs  HÁZENÁ VELKÁ BYSTŘICE  20 : 54 (10 : 29)   
 
K prvnímu soutěžnímu utkání sezóny 2017/2018 jsme odjeli do Holešova. Pro naprosto neznámý soupeř nastoupil i brankařem v pouhých šesti lidech a tak jsme po vzájemné domluvě nastoupili pět na pět.
 Zápas měl od začátku jednoznačný průběh, drtivá většina branek padla z rychlých protiútoků a kombinační hru jsme si moc neužili. takže nás může těšit v podstatě jen to, že všichni kluci vstřelili branky, velmi při chuti byl, kromě tradičních šutérů starší žák Rosťa. V brance vytáhl několik skvělých zákroků tradičně výborný Vojta Zácha.
  Hráči (branky): V. Zácha (br), J. Dobeš (12), D. Schaffner (12), A. Vodička (7), R. Černý (6), J. Vysloužil (5), B. Možíš (4), F. Buršík (4),
                            M. Pelák (2), V. Micka (2).
TOPlist